Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kodak Z700 - dziwne pasy na zdjęciach

19 Lis 2010 14:12 1577 6
  • Poziom 8  
    Cześć. Mam problem z moim Kodakiem Z700. Rok temu spadł ojcu na ziemię, obiektywem. Skutkiem czego, poszła jedna zębatka w silniczku od obiektywu. W ciągu ostatnich dni wzięło mnie na naprawę tego aparatu, bo znalazłem zembatkę o tej samej średnicy.

Sukces, bo działa - obiektyw śmiga jak ta lala. Sęk w tym, że.. zdjęcia wychodzą z poziomymi paskami... Gdy użyję flesha, są bardzo wyraźne - bez lampy błyskowej mniej, ale też.

Z resztą sami zobaczcie:
    Proszę zamieszczać zdjęcia według poniższego linku:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
    Ułatwi to ich przeglądanie . [dzimi]

Jak myślicie, jaka przyczyna?
  • Poziom 21  
    Uszkodzona przysłona, moim zdaniem.
  • Poziom 8  
    Jeden z kolesi z forum fotograficznego stawia na matrycę.

W każdym bądź razie czuję, że chyba tego już nie naprawię :/
  • Poziom 31  
    Uszkodzona migawka - zablokowana, lub zerwany flex migawki. Po prostu migawka nie pracuje z tej lub innej przyczyny.
  • Poziom 8  
    A więc, coś tam popukałem, poprzestawiałem etc. no i w sumie... PASKOW NIE MA :D Więc wsio w sumie niby ok, ale pojawił się znowu problem :P Aparat po włączeniu ma wsunięty obiektyw, tak jakby miał na maxa zoom i nie ma ostrości, ale jak chcę dodać zoom, to ustawia się tak jak powinien być na starcie i jest ostrość. Co teraz?
  • Poziom 32  
    Krzysiek to że znalazłeś jak piszesz "zembatkę o tej samej średnicy" nie oznacza jeszcze że mechanicznie wszystko jest OK. Wysuwaniem obiektywu zarządzają tzw. transoptory szczelinowe, są to czujniki zliczające ilość impulsów z przekładni obiektywu. Jeśli ilość ząbków na tym zastępczym trybiku jest inna, to niestety aparat zgłupiał bo jego elektronika dostaje mylne informacje. Jak już wymienia się cokolwiek w przekładni to musi to być identyczne; średnica, grubość, ilość zębów.
  • Poziom 2  
    zgadzam się z (gajmix) też mam taki przypadk ale wszystko musi być jak org.