Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mitsubishi l200 elektryczne szyby się blokują

19 Lis 2010 14:22 1564 2
  • Poziom 10  
    Witam
    W moim Mitsubishi L200 co któryś raz po opuszczeniu którejkolwiek z szyb do końca nie chce się ona na powrót zamknąć lecz podnosi się o jakieś 10 cm i na powrót opada. Już mi się to przydarzyło z każdą z szyb i gdy jedna z przednich cudowała to pozostałe funkcjonowały prawidłowo natomiast przy wariacji lewej tylnej szyby w prawej tylnej było słychać jakby przeskakujące ząbki mimo że nikt nie dotykał przełącznika. Żeby zamknąć taką szybę muszę się zatrzymać wyłączyć zapłon, włączyć go ponownie i wtedy pomóc szybie ręką przeskoczyć ten krytyczny punkt, a wtedy następny punkt występuje w połowie drogi (szczególnie tylne drzwi) i jak tu ręką pomogę zamknie się i działa normalnie a jak nie to zaczynamy wszystko od początku. Ma ktoś może jakieś pomysły? Może to być problem elektryczny czy mechaniczny.
    P.S. Auto nigdy nie było bite więc błąd w naprawi instalacji odpada.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 10  
    Powiedziano mi że może to być przyczyną rozprogramowania, tylko nikt nie mówi jak na powrót zaprogramować okna (szczególni tylne). Przednie okna chyba z powodu częstszego użytkowania działają poprawnie. Wczoraj przejrzałem wszystko ze strony mechanicznej, umyłem uszczelki i jedyne okna jakie cudują to tylne, najbardziej lewe.
    Wie ktoś może czy wskazane jest smarowanie uszczelek czymkolwiek (szczególnie chodzi o uszczelki po których przesuwa się szyba)?
  • Poziom 10  
    Wystarczy odpiąć baterie na minimum 30 minut co zresetuje komputer i od nowa zaprogramować szyby wg. instrukcji producenta. Druga przyczyna to ciasne uszczelki, w moim przypadku wystarczyło dodać owiewki na okna (ich sprężyny mocujące robią swoje).