Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który akumulator wybrać? Ma być niezawodny w zimie.

orsonik 19 Lis 2010 15:03 4809 5
  • #1 19 Lis 2010 15:03
    orsonik
    Poziom 12  

Witam

Muszę kupić akumulator. Tym razem chciałbym kupić akumulator niezawodny w zimie i tak dalej. Polecono mi te dwa modele do samochodu skoda fabia 1.2 który wybrać? Nie ukrywam że samochodem dużo nie jeżdżę więc wcześniejszy akumulator nagminnie musiałem ładować w szczególności gdy przyszła zima 2-3 dni nie ruszyłem samochodu i już nie odpalał.

http://www.sklepcentra.pl/sklep/akumulator-moll-46ah-420a-plus-p-235.html

http://www.sklepcentra.pl/sklep/akumulator-54ah-530a-varta-silver-p-692.html

0 5
  • #3 22 Lis 2010 12:05
    zbn68
    Poziom 2  

Akumulator Moll 46Ah 420A M3 plus. Sam uzywam Moll i jestem zadowolony. Ale wybor nalezy do Ciebie.

0
  • #4 02 Gru 2015 21:31
    k19a
    Poziom 6  

mam skodę fabię 1,2 i kupiłem do niej moll 55Ah 420A(en) rozrusznik szybciej kręci i nie ma przygasania świateł w czasie odpalania. Jest cięższy od fabrycznej varty - Varta44Ah 380A(EN) waży 13 kg a ten moll kamina start 23kg- czyli ma grubsze płyty i wytrzyma kilka lat dłużej.

0
  • #5 02 Gru 2015 23:46
    kakibara
    Poziom 27  

Witam nie mogę otworzyć podanych wyżej linków, więc nie widzę i ceny (musiał byś sobie sprawdzić sam ja nie mam czasu) jeżeli mógłbym polecić od 15 lat stosuję u siebie firmę bosch - zaczęło się od kupionego auta uderzonego przodem, aku, które tam siedziało miało 4-5 lat i jeździło ze mną w 3 innych autach przez kolejnych kilka lat - gdzie jego życie powinno się zakończyć po wypadku lub najdalej po 5 -6 latach. Obecnie posiadam bosch silver, i naprawdę jest wart swojej ceny.
    Jego wartość poznasz po kilku latach nie dotykania "GO"

0
  • #6 03 Gru 2015 13:21
    gimak
    Poziom 37  

orsonik napisał:
    Nie ukrywam że samochodem dużo nie jeżdżę więc wcześniejszy akumulator nagminnie musiałem ładować w szczególności gdy przyszła zima 2-3 dni nie ruszyłem samochodu i już nie odpalał.

Przy wiekowym i notorycznie nie naładowanym akumulatorze to normalność.
    Jak się dużo nie jeździ, to niestety każdy akumulator, żeby w każdej sytuacji można było na niego liczyć wymaga okresowego doładowywania - nie ma się co czarować.
    Pozostaje tylko jak często to należy czynić - na to też nie ma gotowej odpowiedzi. a to zależy od trzech w zasadzie spraw:
    - od wieku akumulatora (im starszy, to częściej to trzeba czynić),
    - od tego jaki prąd jest pobierany z akumulatora w czasie postoju samochodu, a to zależy od tego co jest dołożone do samochodu. U mnie w czasie postoju samochodu, bez podłączonej instalacji gazowej (wyjęty bezpiecznik) z akumulatora pobierany jest prąd rzędu 20mA, a z podłączoną instalacją gazową z akumulatora jest pobierany prąd 90mA.
    - jakim napięciem jest ładowany akumulator w czasie jazdy samochodu. Obecnie (z autopsji na dwóch moich samochodach i z tego co czytam na forach) napięcie ładowania (dawane przez alternator) to rząd 13.9-14.1V i w takiej sytuacji akumulator, aby miał dobrą kondycję i długo służył musi być niestety okresowo doładowywany z obcego źródła prądu.
    Do kogo ta proza nie dociera, niech nie płacze, że często musi akumulator wymieniać.

0