Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zasysanie zbiornika paliwa Astra F 97r. 1.6 benzyna

19 Lis 2010 17:04 3766 5
  • Poziom 16  
    witam.
    mam taki problem ze po tankowaniu i przejechaniu kilkunastu kilometrow strzela zbiornik paliwa bo po odkreceniu korka slychac syk powietrza i strzela w druga strone. w tej chwili muszę jezdzic z odkręconym korkiem...
    z jakiego powodu się tak dzieje, co wymienić?
  • Poziom 15  
    Udrożnić odpowietrzenie baku, niestety w Astrze tego nie robiłem, nie wiem czy jest w korku czy na przewodzie
  • Poziom 16  
    napisze rozwiązanie tego problemu może komuś się przyda:

- padł zawór odprowadzania opar który jest przy silniku, wystarczyło zdjąć przewód który idzie z filtra węglowego w nadkolu i zaślepić go śrubką. efekt szybkiego ubywania paliwa ze zbiornika spowodowany jest zasysaniem go bezpośrednio do kolektora.
  • Moderator Samochody
    Cytat:
    wystarczyło zdjąć przewód który idzie z filtra węglowego w nadkolu i zaślepić go śrubką

To nie jest rozwiązanie problemu ! Za chwilę w węglu aktywnym zbierze się tyle oparów paliwa, że się skroplą i zacznie kapać na jezdnię
  • Moderator Samochody
    To nie tak, filtr już jest zapchany a w tej chwili opary paliwa swobodnie wydostają się na zewnątrz. W lato podejdzie jakiś mechanior z papierosem do prawego przedniego koła i bum...
  • Poziom 16  
    koledzy specjaliści jak był założony temat to nie było mądrego do rozwiązania problemu a teraz to wszyscy mądrzy....