Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mazda 323 1.3 1989r nie odpala

19 Nov 2010 17:08 3736 18
  • Level 9  
    Witam. Posiadam mazde jak w tytule nie odpala. Ale od poczatku. Wracalem z lodzi i auto gaslo nagle i bez przyczyny. Po odpaleniu i ujechaniu paru metro czasem km gaslo az na drugi dzien zgaslo i nie odpalilo. Na swiecach nie bylo iskry nie wychodzila z cewki wymienilem ja, dalej nic, wymienilem modul i... iskra jest ale auto nie odpala dalej. Kto moze podpowiedziec co dzieje sie z moja madzia bo nie mam pojecia. Czyzby cos z pompka paliwowa?
  • Level 15  
    A kable od świec kolega sprawdził?
    Może pompa ale najpierw zobaczy kolega kable od świec.
  • User removed account  
  • Level 9  
    iskra na swieach jest. Po podlaczeniu modulu i po pierwszym przekreceniu kluczyka jakby miala odpalic ale jedniak dalej nic
  • User removed account  
  • Level 9  
    Swiece ok auto dalej nie odpala. Jakie jeszcze pomysly? dodaje wymienilem cewke i modul iskra na swiecach jest a ja dalej krece i nie odpala
  • Level 15  
    W takim razie pompa nie podaje albo zalany silnik. Odczekaj aż odparuje i spróbuj ponownie odpalić.
  • Level 28  
    Witam. Jak wyglądają świece po kilku próbach odpalenia? Jak są mokre to paliwo daje jak suche to sprawdź pompę i przekaźnik i bezpiecznik od niej. Pozdrawiam.
  • Level 9  
    Dalem auto do mechanika ktory powiedzial ze nie ma sterowania na wtryskach i paliwo nie idzie. Wiec moze to byc komputer albo aparat zaplonowy. Na co najpierw sie nakierowywac bo te czesci nie sa tanie. Prosze o odp.
  • Level 9  
    Problem rozwiazany ale polowicznie. Padl komputer :( ma moze ktos taki do mazdy 323 1.3 8v 1989r. Prosze o kazda pomoc lub rade w tej sprawie. Moj email kamilg86(malpa)op.pl
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Mogę naprawić stary komputer ale wątpię czy to jest to uszkodzenie. Brak wtrysków w tym modelu to z reguły problem w dłubanym aparacie zapłonowym. Odpowiada on zarówno za iskrę jak i wtrysk. Nie założył ktoś odwrotnie tarczki? Albo uszkodzenie elektroniczne. Rozumiem, że zasilania, oraz przejście aparat - ecu sprawdzone?
  • Level 9  
    No wlasnie wszystko jest ok ten impuls dochodzi do komputera (czyli ta cewka i aparat sa dobre) ale juz z niego na wtryski nie wychodzi :/ jest pan w stanie ten komputer naprawic?? bo szukam go juz z tydz i nic dodam ze dostalem jeden ale najwyrazniej tez jest zepsuty
    Tak,naprawiam te komputery, tylko przypominam, że tam inaczej przebiega sterowanie wtryskami a inaczej zapłonem.
  • Level 9  
    Aha no z tego co mi mechanik powiedzial to posprawdzali wszystko tzn cewka aparat pomka paliwowa wtryski i wszystkie kable sa ok. Podali paliwo bezposrednio i auto zapalilo i po wypaleniu paliwa zgaslo i w ten sposob stwierdzili ze komputer. Jezeli moze pan podac inna przyczyne to bym byl wdzieczny. A jezeli nie to bede sie z panem kontaktowal w sprawie naprawy tego kompa. A jest pan w stanie okreslic ile bedzie kosztowala taka naprawa?
  • Level 9  
    I jeszcze pytanko. Podkladalem komputer pod mazde (nie wiedzialem czy byl dobry) i nie odpalila wiec zly. A czy jest taka mozliwosc ze mam uszkodzona inna czesc ktora psuje komputer? prosze o odp pozdrawiam
  • Level 42  
    Przeczytałeś podany przezemnie temat i sprawdziłeś kabelki z ECU na wtryski?
  • Level 9  
    Tak. Wszystkie przewody wporzadku
    Kamilg86 wrote:
    I jeszcze pytanko. Podkladalem komputer pod mazde (nie wiedzialem czy byl dobry) i nie odpalila wiec zly. A czy jest taka mozliwosc ze mam uszkodzona inna czesc ktora psuje komputer? prosze o odp pozdrawiam

Proszę jaśniej, nic z tego nie rozumiem, poproszę także o poprawienie pisowni w swoich postach.

Tak, może być inna przyczyna.
    Proponuję kontakt telefoniczny.