Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tanie kino domowe - głośniki 5.1 plus amplituner

SarenN 19 Lis 2010 18:28 3961 6
  • #1 19 Lis 2010 18:28
    SarenN
    Poziom 8  

Witam,
    zastanawiam się nad kupnem zestawu kina domowego. Jako, że mam dosyć mały pokój (4 na 6 metrów) i niezbyt wrażliwy słuch, szukam jakiegoś tańszego zestawu. Tym bardziej, że to byłby mój pierwszy zestaw kina domowego.

Zastanawiam się nad:

amplituner: YAMAHA RX-V367
    +
    głośniki: LG HT-554TH

Ewentualnie może amplituner Sony STR-DH500 a głośniki Panasonic SC-PT175EP.

Co sądzicie o tym sprzęcie? A może polecacie inny?

Maksymalna cena jaką sobie ustaliłem to około 1500 zł.

Zestaw planuje podłączyć za pomocą kabli optycznych do: nBox Recorder, Playstation 3 i XboX 360.

Przy okazji też zapytam: czy takie głośniki jak te wyżej podane będą generowały lepszy dźwięk niż głośniki komputerowe 5.1 (zwykłe, za około 300 zł, np. creativa czy logitecha)?

0 6
  • #2 19 Lis 2010 20:28
    Pablo1964
    Moderator

Te głośniki - zabawki dedykowane są do zintegrowanych zestawów KD (i sprzedawane z nimi w komplecie). Do amplitunera należy podłączyć pełnowymiarowe kolumny.

0
  • #3 19 Lis 2010 21:14
    SarenN
    Poziom 8  

Rozumiem, czyli generalnie nie ma co stawiać na plastikowe głośniki. Jak już kupować to wydać te parę stów więcej i zainwestować w prawdziwe kolumny.
    A co sądzisz / sądzicie o zestawie: YAMAHA RX-V367 + QUINTAS 5000 ? Czy jakość dźwięku oferowana przez ten zestaw powinna usatysfakcjonować początkującego użytkownika (który do tej pory największe wrażenia dźwiękowe przeżywał w domu dzięki głośnikom komputerowym 5.1) i czy jest może lepszy zestaw "amplituner + kolumny" za cenę do 2000 zł (to już maksymalna cena jaką jestem w stanie dać za kino domowe).

Przypominam, że zestawu planuję używać do grania na Playstation 3 i XboX 360 oraz do oglądania filmów z telewizji N (głównie w HD z HBO).

0
  • #4 19 Lis 2010 21:20
    Pablo1964
    Moderator

Na początek powinno wystarczyć. Choć amplituner będzie wąskim gardłem w czasie słuchania muzyki. To najniższa półka, przeznaczenie w zasadzie tylko do kina.

0
  • #5 19 Lis 2010 21:22
    SarenN
    Poziom 8  

Muzyki słucham z wieży stereo, więc to nie problem. Grunt, aby gry i filmy wprowadziły mnie dzięki takowemu zestawowi w nowy wymiar wrażeń dźwiękowych.

Zadam jeszcze jedno pytanie: czy do zestawu YAMAHA RX-V367 + QUINTAS 5000 dobrym rozwiązaniem byłoby podłączenie subwoofera od głośników komputerowych?

0
  • #6 19 Lis 2010 22:13
    Pablo1964
    Moderator

Nie.

0
  • #7 19 Lis 2010 22:13
    dues
    Poziom 28  

Podłączysz to sam ocenisz.

0