Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Windows 7 nie widzi karty SD 4 GB - tylko jednej.

stachu121 19 Nov 2010 19:09 2475 0
    stachu121
    Level 19  
    Witam.
    Wczoraj otrzymałem kartę SD 4 GB firmy Transcend do zainstalowania AutoMapy.
    Problem tkwi sam nie wiem w czym, dlatego też nie wiedziałem gdzie umieścić temat - czy w dziale Hard czy Soft.
    Do rzeczy:
    - pracuję na W7 Ultimate 32 bit.
    - karta pracowała w nawigacji Akira Guepard, wyciągnięta z niej w pełni działająca.
    - karta poprawnie widoczna jest w drugim komputerze z zainstalowanym Win XP HE SP3.
    - posiada ona system plików FAT32, była kilkukrotnie formatowana tym systemem plików jednak efekt bez zmian, dodatkowo w XP nie da się zmienić ani formatu plików przy formatowaniu ani jednostki alokacji.
    - mój laptop (Asus F3E) widzi wszystkie inne karty poprawnie (zarówno z FAT jak i NTFS) Wszystkie sterowniki zainstalowane, od czytnika przeinstalowane kilkukrotnie.
    - Próba formatowania programem SDFormatter kończy się niczym - komunikat This drive is not supported. Windows 7 też nie potrafi zidentyfikować ani pojemności karty ani jej systemu plików. Prosi o jej formatowanie jednak nie jest w stanie go dokończyć.

Nie mam koncepcji dlaczego akurat z tą kartą nie chce działać. Dlatego proszę o Wasze sugestie co i czym działać z tym fantem. Dziękuję z góry i pozdrawiam.