Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brama MOOVO XA4, sama sie otwiera i zamyka.

medalik7 19 Lis 2010 20:24 5075 1
  • #1 19 Lis 2010 20:24
    medalik7
    Poziom 9  

Witam Państwa.
    Ja z zapytaniem, od dwóch lat posiadam zestaw XA4 i nie było żadnego problemu, już 2 zimy przeszedł i wszystko ok, podkreślam że cały czas był konserwowany.
    Od dzisiaj zaczęły dziać się z nim dziwne rzeczy, samoczynnie się potrafi włączyć czyli słychać piknięcie na sterowaniu ręcznym i otwiera, znów piknięcie zatrzymuje się i wraca dużo takich samoczynnych zamykań, otwierań, nie zawsze pełnych, lub pełnych cykli, takie uczucie jak by ktoś sobie jaja robił pilotem i pikał co 2-3 sekundy.
    Wyłączyłem napięcie na 2-4h ruszyło cyklem powolnym czyli tak jak po zaniku prądu, działa poprawnie z pilota też i jak minie około 1-3 godzin zaczyna znów wariować znów pik w sterowaniu ręcznym i powtórka z rozrywki.
    Co może być przyczyną takiej awarii może to jakaś mała usterka??? prosił bym państwa o jakąś podpowiedź co mogę zrobić, może da się to jakoś naprawić.
    Nadmieniam że jestem osobą poruszającą się na wózku inwalidzkim i w moim przypadku jest mi nie zbędne otwieranie bramy automatycznie, gdyż ułatwi mi to wyjazd, jak i wjazd samochodem bez męczącego wyciągania wózka inwalidzkiego z samochodu.
    Wiem że to chińszczyzna, ale nie każdego stać na firmowy sprzęt.
    Z góry dziękuje za przeczytaniu tej wiadomości i proszę o jakieś wskazówki.
    pozdrawiam

0 1
  • #2 01 Lut 2011 09:58
    medalik7
    Poziom 9  

Problem rozwiązany uszkodzony sterownik w domu, po jego odpięciu wszystko wróciło do normy czyli musowa wymiana sterownika.

0