Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Service Pack 2 for windows XP

grzegorzsawczak 17 Paź 2005 14:59 25411 67
  • Pomocny post
    wrkq
    Poziom 21  
    Zdecydowanie polecam http://www.nliteos.com/nlite.html.
    Działa pięknie, jeśli chodzi o integrację SPx czy poprawek z WinUpdate, a do tego można wyciąć śmieci (Żegnajcie bzdury typu Movie Maker czy WinMessenger :D ).
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
    grzegorzsawczak
    Poziom 21  
    Czy ktoś może mi wyjaśnić co się dzieje z "windir".
    Po instalacji zajmuje 800 MB, a po miesiącu 1.5GB, a po 6 przekracza 2 GB. Co zrobić by uniknąć tej sytuacji po ponownej instalacji systemu. Chyba, że istnieją programy do przeczyszczenia systemu.

Co to jest i do czego się przydaje:
    http://www.nliteos.com/download.html
    grzegorzsawczak
    Poziom 21  
    Jak zrobić instalkę, która będzie się sama instalować już z dokonanymi wyboram.
  • Pomocny post
    mateuszkiek
    Poziom 15  
    Jak i gdzie wyłączyć zbędne usługi tak aby nie wyłączyć niezbędnych. Czym przeczyścić katalog szstemowy.
    grzegorzsawczak
    Poziom 21  
    Co należy zrobić, gdy np (win2k) services.msc nie chce się uruchomić - występuje błąd.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Pomocny post
    jankolo
    R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    grzegorzsawczak napisał:
    Jak zrobić instalkę, która będzie się sama instalować już z dokonanymi wyboram.

Czy tak trudno spojrzeć tutaj: http://www.nliteos.com/guide/
  • Pomocny post
    Gretryk
    Poziom 12  
    grzegorzsawczak napisał:
    Czy ktoś może mi wyjaśnić co się dzieje z "windir".
    Po instalacji zajmuje 800 MB, a po miesiącu 1.5GB, a po 6 przekracza 2 GB. Co zrobić by uniknąć tej sytuacji po ponownej instalacji systemu. Chyba, że istnieją programy do przeczyszczenia systemu.

odpowiedz jest łatwa instalujesz rozne rzeczy na kompie potem odinstalowujesz wpisy zostajom sciagasz aktualki do windowsa a tez nie morzemy zapomniec o tych plikach do przywracania systemu i tak to sie uzbiera
    i ja uzywam EasyCleaner aby raz na jakis czas po sprzatac na kompie a jak sie nie raz cos waznego usunie jest opcja przywroc :) a chyba programu aby ten porzadek utomatycznie pilnowal chyba nie ma
  • Pomocny post
    mateuszkiek
    Poziom 15  
    Kiedy będzie dostępny SP3 dla Windows XP Pro.

Czy tym razem też trzeba będzie mieć legalną wersje, aby go zainstalować ?

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    paweliw
    Spec od komputerów
    Wszystkim chętnym chcącym przyspieszyć i "odchudzić" swój system polecam lekturę:
    Optymalizacja usług:
    http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?showtopic=7723
    Optymalizacja systemu i inne sztuczki:
    http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?showtopic=5989
    Dogłębne przeczytanie obu artykułów pozwoli na zaoszczędzenie ramu (wyłączenie zbędnych usług i programów) i miejsca na dysku (zmniejszenie rozmiaru przywracania, kosza, tymczasowych plików internetowych itp.)
    Polecam też przeczytanie tematu a instalacji XP https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic154720.html ale to już wszyscy powinni dawno znać bo jest w przyklejonym poście "Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania" ...
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Gretryk
    Poziom 12  
    Ale jeśli o SP2 to oryginał nie jest konieczna wystarczy wejść do menu i jeśli ktoś tego nie usuną kliknąć na windows update i tam jest najnowszy instalator dla Win xp pro wiem, bo z kolegom równocześnie robiliśmy format i on nie mógł zainstalować Sp2 i ja też jak ja rozwiązałem problem tak jak wymieniłem wcześniej i mu powiedziałem on zrobił to samo i tez sobie zainstalował on ma pirata a ja oryginał

Moderowany przez jankolo:

W języku polskim istnieje coś takiego, jak znaki przestankowe. Następny w taki sposób napisany post zostanie usunięty z forum oraz nagrodzony żółtą kartką.

grzegorzsawczak
    Poziom 21  
    Możesz bardziej dokładnie opisać swoją poprzednią wypowiedź.
    Jak pozbyć się plików sterownika karty TV z Windowsa bez używania cmd -> format c:.

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    paweliw
    Spec od komputerów
    grzegorzsawczak napisał:
    Możesz bardziej dokładnie opisać swoją popszednią wypowiedź. Jak zainstalować aktualizacje na pirata.

Pozdrawiam.

Jak już to poprzednią, wstydziłbyś się zadawać takie pytania na tym forum !
    Jak już bardzo chcesz to wiedzieć to użyj google.pl !
    grzegorzsawczak
    Poziom 21  
    Czy SP2 ma wpływ na złą prace GG 7.0.
    U mnie GG 7.0 po kilku dniach się wywala i sygnalizuje komunikat błedy.

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Gretryk
    Poziom 12  
    nie wiem czy we wszystkich przypadkach ale w moim tak aby gg poprawnie działało musiałem kliknąć na ikonę gg właściwości ,zgodności i ustawić aby chodził z godnie z windows NT 4.0 (service pack5) wyłączyć kompozycje wizualne i zaawansowane usługi tekstowe dla tego programu i w moim przypadku to działa
  • Pomocny post
    Kukiz18
    Poziom 21  
    a mnie wogole nie chce sie zainstalowac. mam profesionala (win XP) i chciałem doinstalowac SP2 ale sie nie da bo w pewnym momencie wyskakuje ze klucz ktorego uzyłem przy instalacji win xp jest nieprawidłowy, czy niezgodny, nie pamietam juz. od czego tak sie dzieje?
  • Pomocny post
    jankolo
    Kukiz18: masz piracką kopię Windows i tyle!
    Gretryk, Grzegorzsawczak: nie sądzę, aby SP2 miał coś do GG 7. Sam używam GG 7 (build 20) pod Windows XP Professional z zainstalowanymi WSZYSTKIMI patchami i podobnych problemów nie obserwuję.
    longines
    Poziom 26  
    Co podkusiło wszystkich, którzy choć raz otarli się o SP2, by czepiać się do tego zajefajnego produktu, gdy tylko coś się wali w systemie? :twisted:

Co raz częściej zauważam tutaj na Elce dziwne przejawy jakby "nieuzasadnionej niczym agresji".
    Jankolo czy nie wydaje Ci sie, ze Twoja odpowiedź jest zbyt autorytatywna? Ty nie masz problemu z SP2, ja miewam, ale zależy to od konfiguracji tak sprzętu jak i oprogramowania. Logicznym podejściem w takiej sytuacji byłoby założyć choć przez chwilę, że są platformy sprzętowo-konfiguracyjne, na których SP2 nie działa tak jak powinien, a na pewno nie działa zgodnie z założeniami Microsoftu.
    Czemu wszyscy Ci najlepsi fachowcy sie nie rozwijają, a raczej zwijają, twierdząc, ze skoro u mnie działa to u innych także musi???

grzegorzsawczak Podałeś za mało danych na temat konfiguracji, zainstalowanych poprawek, sprzetu i innych takich cwancyków by Ci jednoznacznie podpowiedzieć co ponosi winę za wykładanie się GG ?
    Wbrew często powielanych tu opinii wszystkowiedzących - SP2 potrafi dokuczyć w pewnych konfiguracjach sprżętowo-programowych i niestety nie zawsze działa albo nie zawsze działa tak jak powinien :-(
    Jeśli Twój komputer to standardowo wyposażony sprzęt przeznaczony do domu, jeśli nie posiadasz dziwacznego sprzętu (np. karty mikroprocesorowe do pomiarów, karty satelitarne, specjalizowane akceleratory CAD i inne cuda na kiju) - to prawie z cała pewnością mozna założyć, ze przyczyną wykładania się GG są inne przyczyny anizeli SP2.

Sprawdź kompa pod kątem wirusów i innego plugastwa, najprawdopodobniej tam lezy przyczyna, choc inną moze być załączona zapora ogniowa z SP2 i jednoczesne korzystanie z innych klientów komunikacyjnych wykorzystujacych ten sam protokół i port.
  • Pomocny post
    jankolo
    Longines, nie widzę nic autorytarnego w swojej wypowiedzi. napisałem tylko, że u mnie przy zainstalowanych wszystkich patchach do Win XP GG 7 działa bezproblemowo. Gdzie tutaj masz zbytni autorytaryzm? Jeżeli juz zostałem wywołany do tablicy, to dodam, że na wielu komputerach które znam (wiele>20) ze wszystkimi patchami GG 7 działa bezproblemowo. I na tym oparłem swoją wypowiedź. Nigdy nie twierdziłem, że SP2 nie potrafi przysporzyć kłopotów. Wiem, że potrafi. Tylko, gdybyś przejrzał posty kolegów Gretryk i Grzegorzsawczak, to sam stwierdziłbyś, że nie mają żadnych specjalistycznych komponentów w swoich komputerach, których przykłady podałeś. Natomiast zgadzam się z tobą, że na poprawność funkcjonowania SP ma wpływ to, co jest zainstalowane w systemie. I śmiem podejrzewać, że u kolegów do głosu mogły dojść różne "usprawniacze" Windows, których SP2 nie trawi.
  • Pomocny post
    Gretryk
    Poziom 12  
    dlatego tez napisałem tak
    Gretryk napisał:
    nie wiem czy we wszystkich przypadkach ale w moim tak (...)
    bo wiem ze u mojej dziewczyny wszystko działa normalnie a co do longines ma po części ale nie tam gdzie pisze coś tam o autoryzacji , racja ja tez nie sadzę iz sp2 wywołuje wszystkie problemy ale Win Xp ma sporo dziur dlatego to wszystko powstaje (i znów zaczyna sie pisanie o niczym:):D )
  • Pomocny post
    datatomek
    Poziom 26  
    Wszyscy którzy się wypowiadają, ci za,jak i ci przeciw,mają rację.Prawdą jest również że po instalacji w naszym komputerze dzieje się coś dziwnego,ale najczęściej wynika to z subiektywnego spojrzenia na problem,i wynika raczej z naszej niewiedzy i braku zgłębienia tematu.Jest to produkt który w założeniu ma pomóc,szczególnie w coraz bardziej rozbudowującej się sieci na świecie,która jak wiadomo jest pewnym zagrożeniem dla naszego milutkiego spokojnego komputerka.Szkoda tylko że microsoft nie wziął pod uwagę milionów kombinacji,jakie występują w poszczególnych jednostkach i ich programów.Ale tak niestety się nie da.Ja osobiście pracuję zawodowo na produktach adobe,i moim wielkim rozczarowaniem był brak poprawnej pracy ich na SP2.Choć przyznam że pod każdym innym względem byłem z SP2 zadowolony.I tu problem został już opisany przez Adobe,że właśnie niestety to nie będzie poprawnie pracować.Także chcąc nie chcąc musiałem budować kompa od nowa,bo deinstalacja niestety trwale zabrała ze sobą kilka istotnych elementów systemu.I podsumowując,niestety jesteśmy na to skazani.Technika idzie do przodu,microsoft zapewne też kiedyś będzie bliższy doskonałości.A póki co jest jedna ziemia,i jest jeden microsoft:).I tego nie przeskoczymy.
  • Pomocny post
    jankolo
    Kolego datatomek, można prosić o nazwy tych programów Adobe (z wyjątkiem Photoshop CS 8.0 oraz Live Motion 1.0)?
  • Pomocny post
    datatomek
    Poziom 26  
    Premiere pro7.Występował (przynajmniej u mnie) błąd podczas renderingu "...failed to return a video frame".Na ich stronach znalazłem opis gdzie głównie dzieje się to przy SP2.Podają jeszcze dwa inne rozwiązania,jak np.ustawienie koligacji procesorów,bądź wyłączenie jednego z nich,ale u mnie to nie zadziałało.
    Dodam że nie jestem i nie uważam się za specjalistę od komputerów,a znam się tyle ile potrzebuję.:D
  • Pomocny post
    pakuz
    Poziom 14  
    Ja śmigam na XP z SPII już pół roku i jestem z niego bardzo zadowolony. Na wcześniejszym XP miałem problemy z PROTEMEM i MATLABEM a to jest mi najbardziej potrzebne. Teraz problemy znikły raz na zawsze. Jak dla mnie ten dodatek jest the best. Nie miałem na sp2 problemów z innymi programami i mam nadzieje że będize tak nadal.
    Polecam go wszystkim zanjomym i jeszcze nikt mi nie powiedział że jakieś g...o mu dałem.
  • Pomocny post
    m_wojcik
    Poziom 25  
    Minęło już sporo czasu od mojego ostatniego postu w tym temacie, ale skoro temat dalej wzbudza emocje dołożę i ja swoje trzy grosze.
    1. SP2 jest już w zasadzie nieodłącznym elementem Windows, to znaczy wszystkie większe firmy instalujące komputery (DELL, Vobis itd) preinstalują Windows XP z service packiem i wręcz zalecają na swoich komputerach taką właśnie wersję.
    2. Na pewno inaczej zachowa się komputer z "historią" na który doinstalujesz SP2 niż taki zrobiony od zera za pomocą instalki WinXP z SP2. Wydaje mi się, że jeżeli masz już komputer na którym pracujesz i masz wszystko ładnie zainstalowane takie doinstalowanie SP2 może być ryzykowne.
    3. Witryna Windows Update chyba już wymaga posiadania SP2, więc chcąc mieć aktualny system jesteśmy i tak skazani na ten dodatek.
    4. Co do GG 7.0 to założyłem swój własny temat - raczej wydaje mi się, że to GG ma jakiś problem, ja np. tego swojego nie rozwiązałem (chodziło o brak polskich znaków w wysyłanym tekście) - nie wiążę tego w żaden sposób z posiadaniem czy też nie SP2. Coś chłopaki tego nowego "gadulca" nie dopracowali jak sądzę.
    5. SP2 posiada jakoś zakodowane sprawdzanie kluczy Windowsa, więc pewną część pirackich kopii w jakiś sposób zmusza do "legalizacji" ;) ponadto przy próbie użycia Windows Update też pojawia się ostatio prośba o zainstalowanie specjalnego softu sprawdzającego legalność. Trochę Microsoft zaczął baczniej pilnować wyników sprzedaży jak sądzę ;)
    Tyle ode mnie na razie, pozdrawiam wszystkich.
  • Pomocny post
    SIMONMK2
    Poziom 2  
    JAk WYŁĄCZYC LUB ODINSTALOWAC SP2 PRZY CZYM BUL ON ZAINSTALOWANY RAZEM Z WINDOWSEM POPROSTU MAM WINDOWSA ODRAZU Z SP2
    A CHCEM ODINSTALOWAC BO COLIN 2005 NIECHCE SIE WLACZYC A MNIE TO DENERWUJE POMOŻCIE PLIIISSSSS
    grzegorzsawczak
    Poziom 21  
    Z jakiego konta korzystasz?
    U mnie jedna gra nie chciała się uruchomić, ponieważ korzystałem z konta administratora i po prostu jak zaczęłem używać normalnego konta użytkownioka to gra uruchamiała się bez problemu.

Niestety teraz SP2 jest już dodatkiem niezbędnym, ponieważ bez niego na systemie nie zainstalujesz nowych poprawek.

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    SIMONMK2
    Poziom 2  
    tZN. z tym kontem administratora to zabardzo niewiem o co chodzi ale wiesz jak tego SP2 odinstalowac (czy tam wyłaczyc)????
  • Pomocny post
    mateuszkiek
    Poziom 15  
    Najlepiej skąbinuj instalke WinXPSP1, bo SP2 podmienia dużo plików systemowych i jak nie wykonałeś kopi systemu przed aktualizacją to ci to się nie uda. Niestety wtenczas pozbędziesz się możliwości aktualizania systemu.

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    jankolo
    Nie krzycz na forum! Wyłącz CapsLock!
    SIMONMK2 napisał:
    JAk WYŁĄCZYC LUB ODINSTALOWAC SP2 PRZY CZYM BUL ON ZAINSTALOWANY RAZEM Z WINDOWSEM po prostu MAM WINDOWSA ODRAZU Z SP2

To SP2 nie odinstalujesz.
    SIMONMK2 napisał:
    A chcę ODINSTALOWAC BO COLIN 2005 NIECHCE SIE WLACZYC

A odpowiedniego patcha do gry zainstalowałeś?
    http://www.woodclanland.co.uk/modules.php?name=News&file=article&sid=67