Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

INTEGRA 128-WRL - oszacowanie poboru prądu

19 Nov 2010 21:01 4974 7
  • Level 10  
    Jestem na etapie konfigurowania podzespołów do systemu alarmowego na bazie INTEGRY 128-WRL. Płyta ma zasilacz o wydajności 2A. Chciałbym dobrać wszystko tak aby nie trzeba było montować dodatkowego zasilania, przynajmniej na początku.
    Przeszukałem instrukcje elementów, z których chciałbym żeby składał się mój alarm i pospisywałem maksymalne pobory prądu:

Nazwa elementu_____________________Maksymalny pobór prądu

Centrala - Integra 128WRL ____________500mA (z Instrukcji Instalatora: "Maksymalny pobór prądu (z podłączonym manipulatorem INT-KLCD-GR)")
    MANIPULATOR - INT-KSG_______________175mA
    MANIPULATOR - INT-KLCD-BL (2 szt.)_____202mA (2x101mA)
    EKSPANDER WEJŚĆ - CA-64 E___________70mA
    AKUMULATOR_______________________400mA (ładowanie)
    SYGNALIZATOR ZEW. - SP-4003 R________520mA
    SYGNALIZATOR WEW. - SPW-210 R_______110mA
    CZUJKA PIR - IVORY (7 szt.)_____________84mA (7x12mA)
    CZUJKA PIR+MW - SILVER (2 szt.)________48mA (2x24mA)
    CZUJKA MAGNETYCZNA - S-4 (5 szt.)______0mA

Jak widać suma maksymalnego poboru prądu jest większa od 2A i tu rodzą się pytania:
    1. Czy dobrze oszacowałem pobór prądu?
    2. Czy wbudowany zasilacz uciągnie coś takiego?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za wskazówki.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • OptexOptex
  • Level 39  
    Naładowany akumulator nie będzie pobierał 400 mA.
    Poza tym sygnalizatory będą działały tylko w przypadku inicjacji alarmu. A wtedy pomoże akumulator.
  • OptexOptex
  • Level 15  
    Centrala bez problemu będzie pracowała z takim obciążeniem, ale docelowo należy zamontować dodatkowy zasilacz żeby nie przeciążać systemu i zapewnic odpowiedni bilans prądowy.
  • Level 23  
    Po 1 - czytaj instrukcje, na ostatnich stronach instrukcji instalatora dla każdej centrali z serii Integra są podane przykładowe wyliczenia bilansu prądowego
    Po 2 - to co wyliczysz zrob sobie x1,25
  • Level 10  
    Jeśli zastosowałbym ekspander wejść z własnym zasilaniem to czy można podtrzymywać go za pomocą akumulatora, który jest podłączony już do centrali?
  • Level 16  
    Do ekspandera wejść z zasilaczem musisz podłączyć osobny akumulator (inaczej system będzie zgłaszał awarię) oraz osobny transformator (nie wolno łączyć zasilacza centrali i ekspandera pod jeden transformator).
  • Level 11  
    Moim skromnym zdaniem to niepotrzebne jest stosowanie dodatkowego zasilania. Ale jeżeli chcesz niepotrzebne dodatkowe koszty to zamiast ekspandera ca64 wez ca64 eps ale jak kolega wyżej wspomniał musisz mieć osobny transformator i dodatkowy akumulator
  • Level 10  
    Dziękuję za pomoc