Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Ustawienie BIAS-u i BIAS-u przy HX-PRO

EX-Skarbek 01 Paź 2004 17:33 3088 1
  • Ustawienie BIAS-u i BIAS-u przy HX-PRO

Poziom 11  

Witam wszystkich,
    Posiadam magnetofon AKAI GX-75 i mam drobny problem z wyregulowaniem w nim dwóch parametrów - BIAS-u i BIAS-u przy włączonym HX-PRO (magnetofon ten ma możliwość odłączenia HX).
    Posiadam dwie nowe kasety uznane przez AKAI za referencyjne (TDK SA i MA) i generator testowy (w komputerze).
    Słyszałem, że prąd podkładu kalibruje się dźwiękiem 8kHz.
    No więc włączam generator, wkładam kasetę, ustawiam wysterowanie na 0dB równo na oba kanały i... co dalej ?
    Jak się to powinno nagrywać ?
    Z włączonym Dolby NR ?
    Jaka powinna być głośność nagranego sygnału (wysterowanie na Tape Monitorze) ?
    I co regulować najpierw, z czy bez HX, bo z tego co wstępnie zauważyłem, to chyba jedno wpływa na drugie...
    Żeby wszystko było jasne - są tam 4 potencjometry (L P z HX i L P normalnie - bez HX), do tego dochodzi włącznik HX na panelu i pokrętło Bias na panelu, które jest oczywiście na 0.
    Z góry dzięki za wszelkie informacje.
    Pozdrawiam

0 1
    Poziom 2  

Witam!
    Niewiem czy uda mi sie wprost odpowiedzieć na to pytanko ale się postaram. Otórz posiadam troche słabszy model AKAI DX57 w którym to przy nagrywaniu utawiałem bios powiedzmy na słuch ale z regoły to miałem go skręconego na -20 wtedy to uzyskiwałem najwieksze podbicie w zakresie wysokich czestotliwosi a w rezultacie nagranie na kasecie czesto mialo lepsze walory odsluchowe niz orginalne CD.
    Pozdrawiam

1