Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Licznik Mercedes S Class W220 - nie działa podświetlenie

19 Lis 2010 23:51 7508 3
  • Poziom 14  
    Witam. Nie działa podświetlenie licznika a dokładnie prędkościomierza. Wygląda to w następujący sposób: po włączeniu stacyjki licznik cały się podświetla. Po włączeniu silnika po około 3 minutach podświetlenie środkowe prędkościomierza zanika i jest czarne. Reszta ładnie świeci. Dodam iż czasami po przejechaniu np. 100 km wszystko zaczyna na nowo świecić aż nie wyłączę silnika.
    1) Co może być przyczyną?
    2) Czy posiadając licznik od anglika jestem w stanie naprawić usterkę?
    3) Czy podświetlenia dotyczy głównie ostatnia płytka drukowana (najmniejsza odstająca z tyłu) ?

Dodam iż przeszukałem ww i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie oraz iż nie interesują mnie propozycje reklamowe naprawy za kasę. Problem chciałbym rozwiązać samemu.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Słabo szukałeś zobacz co sprzedaja do tych liczników.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 14  
    Znalazłem na słynnym allegro : "Trafo Przetwornicy - Licznik MERCEDES W220 / S-klasa" za 300 zł oraz "TRANSFORMATOR LICZNIKA S-KLASA W220" "TRANSFORMATOR LICZNIKA S-KLASA W220" za 200 zł. Stwierdzam iż to jest przyczyną według sprzedającego : "objaw uszkodzenia trafa: całkowity lub częściowy zanik oświetlenia zestawu wskaźników". Wymiana tego trafa i jak się dowiedziałem dwóch buzerów - tranzystorów obok przetwornicy rozwiąże problem? Części jak wspomniałem zaadaptuje z licznika od anglika.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zaadaptujesz.