Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w wyborze karty przechwytującej - Pinnacle MovieBoard

prosiak_wej 20 Lis 2010 01:26 714 0
  • #1 20 Lis 2010 01:26
    prosiak_wej
    Poziom 26  

Witam!

Od jakiegoś czasu przechwytuję obraz z magnetowidu lub kamery kartą na Philipsie 7134, ale odczuwam pewien niedosyt. Niby wszystko ok, ale jednak to nie jest pro karta, brak jej chociażby przyspieszacza sprzętowego...

Miałem kiedyś styczność z konwerterem AD podłączanym przez FireWire do komputera - obraz bajka, żadnych zgubionych klatek, śmiesznie niskie zużycie CPU. Ale niestety, urządzenie nie na moją kieszeń (koszt ok. 1000zł).

Trafiłem na Alledrogo na urządzenie 'Pinnacle Studio 14 MovieBoard 500-PCI' i nie ukrywam, że cena jest zachęcająca, a dodatkowo jest oprogramowanie Pinnacle. Całość za ok. 300zł jestem w stanie kupić sobie 'pod choinkę' :)

Ale wolę mieć pewność, że kupię dobre urządzenie, które pomoże mi w pracy i zapewni lepszą jakość. Pytanie do Kolegów mających doświadczenie w przechwytywaniu obrazu - czy warto kupić to urządzenie? Czy jakość przechwyconego obrazu będzie lepsza niż w przypadku karty na Philipsie 7134? Może ktoś będzie w stanie zamieścić jakieś przykłady, np. ten sam materiał zgrany przez kartę TV oraz przez kartę Pinnacle?

Będę wdzięczny za każdą pomoc :)

0 0