Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Schneider STV 7216- problem z przestrojeniem

adam-78 01 Oct 2004 18:14 1668 7
    adam-78
    Level 11  
    Witam serdecznie. Problem polega na tym, że nie umiem sobie poradzic z przestrojeniem tego tv na fonię polską. Telewizor został przywieziony z niemiec. Próbowałem go przestroic generatorem ale jakoś mi to nie wychodzi. Proszę o pomoc.

Z góry dzięki
    Aleksander Borodin
    Level 22  
    :?: A na jakich układach tam w nim jest zbudowana fonia :?:
    adam-78
    Level 11  
    Nie wiem czy chodzi o to: TDA 4453, TDA 4445A, U 2829 B. Układy te znajdują się za głowicą na wyjmowalnej płytce.
    adam-78
    Level 11  
    Są tam 2 kwarce, jeden- T 5.5 a jeden T 5.74. Podłanczałem się do nich, ale foni brak.
    Bogwie
    Level 19  
    To są kwarce eliminujące nośne fonii z sygnału video. Jeżeli chcesz przestroić ten odbiornik, a jest tam procesor fonii MSP34xx to spróbuj wykorzystać fonię równoległą, której wyjście podłącz do wejścia tj. nogi 47 (nie jestem 100% pewny).
    pietrek
    Level 20  
    Te filtry T5,5 i T5,74 to nie pułapki tylko podwójne filtry cz. r. foni (4 nóżkowe). Obecność U2829 świadczy ponadto o tym, że nie może tam być MSP34.. . Jeśli prestrojenie generatorkiem 1MHz - to trzeba się podłączyć do filtra 5,5 (na jego weście). Może się jednak okazać. że filtr p.cz. (SAF) nie przepuszcza p.cz. foni i wtedy trzeba będzie zastosować fonię równoległą lub RYMI.
    salwador
    Level 16  
    no to więc potrzebujesz fonie równoległą jak niewiesz co dalej to we w foni to wy z głowicy (if) +12 v to wiadomo a wy to w tv to wyj ście z pczn pozdro nara
    adam-78
    Level 11  
    Dziękuję za porady. Fonia równoległa pomogła. Dzwięk ok :-)