Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z dużą temperaturą procesora core 2 duo E8200

20 Lis 2010 11:41 2243 7
  • Poziom 8  
    Witam, mam problem z z dużą temperaturą procesora E8200, przy normalnym użytkowaniu(internet,mp3) temperatura wynosi tyle co na screenach a gdy włączam grę (np. metin2) która naprawdę nie ma wymagań dużych to dochodzi nawet do 90C na core1 i core0, odkryłem to przez przypadek gdyż chciałem z ciekawości zmierzyć temperaturę procesora i się zdziwiłem dosyć, zawsze mogłem odpalić 3-4 takie gry naraz i nie było lagów, komputer się nie ścinał, co dziwniejsze że gdy teraz też odpalę 3 takie gry temperatura wyświetlana może wzrosnąć nawet do 100C ale komputer nie ma żadnych lagów a gry działają dalej tak jak wcześniej. Oraz gdy odpalę gry temperatura wzrasta bardzo szybko w ciągu minuty nawet do 80C a gdy grę zminimalizuję temperatura spada. Dodam jeszcze że nigdy nie podkręcałem procka. Żeby zmniejszyć temp. wymieniłem pastę na procesorze oraz dodałem wentylator pod zasilaczem wysysający, ale to jakby nie wiele zmieniło. Wczoraj 2-3 godzinach gry wyłączyłem komputer i w BIOS-ie temperatura CPU wynosiła 80 stopni. Może ktoś poradzić jak na to patrzyć? Nie wiem może czujnik temperatury zepsuty.
    Z góry dziękuję za pomoc.

Oto screeny 2 programów w tym samym momencie
    Problem z dużą temperaturą procesora core 2 duo E8200 Problem z dużą temperaturą procesora core 2 duo E8200
  • Poziom 39  
    Sprawdz czy napewno dokladnie zatrzasnales mocowanie radiatora.
    To wredne zapinki sa ;)
    Wydaja sie ok, a nie sa. Trzeba czesto uzyc znacznej sily by to zapiac poprawnie.
  • Poziom 8  
    w biosie zmniejszyłem tam gdzie pisze "Frequency" z 333.31 na 265.99 to jest taktowanie chyba jeżeli się nie mylę:D i temperatura spadła. W grze teraz miałem maksymalnie 70C, lecz raczej to i tak za dużo;/

Dodano po 1 [godziny] 29 [minuty]:

gdy odpalam 2 gry przy takim taktowaniu to temperatura skacze juz ponad 80C;/ może ktoś pomóc z tym czy lepiej zanieść do jakiegoś serwisu żeby to obejrzeli? chociaż wolałbym żeby bez tego się obeszło
    a radiator dobrze jest zamocowany
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    tak pastę starłem dokładnie

Dodano po 20 [minuty]:

powiem tak, przy odpalonych 3 grach temperatury w obydwu tych programach wynosiły po 95-100C ale radiator mogłem normalnie dotknąć, dodam że jest to oryginalny radiator i wentylator który był z procesorem, radiator jest okrągły, nie mam sam pojęcia czego to może być wina
  • Poziom 37  
    Powyzej koledzy napisali w czym tkwi problem.
    Musisz zdjac chlodzenie z procesora, zetrzec stara paste i naniesc cieniutka wrstwe swierzej.
    Dokladnie zalozyc radiator i uruchomic sprzet.
    Jezeli to co opisalem wykonasz poprawnie, to temperatura procesora bedzie sporo nizsza a sam radiator bedzie o wiele goretszy.
  • Poziom 8  
    nałożyłem pastę od nowa, radiator dobrze siedzi, ale temperatura jest dalej duża 50C przy normalnym korzystaniu, może być taka możliwość że za dużo pasty użyłem?? chociaż wydaje mi się że pasty jest akurat na całej powierzchni i nie prześwituje, nie wiem może mniej nałożyć?
  • Użytkownik usunął konto