Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hyundai Accent 1,3 1998-brak świateł cofania...

jdrozdzewski 20 Nov 2010 13:02 4181 14
    jdrozdzewski
    Level 19  
    Posiadam samochód m-ki Hyundai Accent 1,3 1998 r. Samochód stał nieużytkowany przez 3 tygodnie na parkingu i nagle przestała wysuwać się antena od radia, nie działają światła cofania i zapalniczka. Wcześniej wszystko było ok. Sprawdziłem bezpieczniki, ale wszystkie są sprawne! Proszę o jakieś sugestie.
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    A jak sprawdziłeś bezpieczniki?
    jdrozdzewski
    Level 19  
    Wyjmowałem każdy z osobna i sprawdzałem czy nie ma przerwy?
    Pawel wawa
    A zasilanie na bezpieczniku jest? W tym Hyundaiu lubi się wypalić złącze bezpiecznika.
    jdrozdzewski
    Level 19  
    Tego nie sprawdzałem, a możesz podpowiedzieć który bezpiecznik odpowiada za nie działające światła cofania, antenę i zapalniczkę?
    Pawel wawa
    Teraz nie podpowiem, nie jestem w pracy, przypomnij mi w poniedziałek na PW to odpowiem.
    brawoleon
    Level 12  
    Jak masz w skrzynce 16 sztuk to światło cofania nr9, a zpalniczka nr13 liczac z góry na dół ood lewej strony
    jdrozdzewski
    Level 19  
    Ok, sprawdziłem teraz czujnik i gdy zdjąłem przewody z czujnika i zwarłem, światła stopu zaświeciły, odkręciłem czujnik przeczyściłem go, ale niestety po zamontowaniu czujnika i podłączeniu kabli, światła cofania nie działają. Po zwarciu na krótko świecą? Czyżby uszkodzony czujnik? Ale nadal nie wysuwa się antena i nie działa zapalniczka. Jakiś dziwny zbieg okoliczności. Dodam, że samochód sprowadziłem 2 mięsiace temu z Niemiec.
    Pawel wawa
    Antena i zapalniczka są zabezpieczane tym samym bezpiecznikiem, Wypnij kostkę od anteny i zobacz czy masz stały plus na niej.
    brawoleon
    Level 12  
    O jakie swiatła Tobie chodzi w końcu ''jdrozdzewski'' bo sie pogubiłem po twym ostatnim poście
    jdrozdzewski
    Level 19  
    Sprawdziłem i na antenie jest napięcie +12V, natomiat na bezpieczniku nr 13 brak jest napięcia?Pokazuje na mierniku ok.0,5V.Czyli brak zasilania bezpiecznika? Na bezpieczniku nr 9 zasilanie prawidłowe.

Dodano po 3 [minuty]:

chodzi mi o światła cofania!
    Pawel wawa
    To teraz sterowanie anteną wypadało by sprawdzić.
    brawoleon
    Level 12  
    Co do świateł cofania to sam już sobie odpowiedziałeś co jest przyczyną.
    jdrozdzewski
    Level 19  
    Sterowanie anteną? Ale nie działa też zapalniczka?

Dodano po 5 [godziny] 1 [minuty]:

Niepokoi mnie również brak zasilania na bezpieczniku nr 13 i zastanawiam się co może być tego przyczyną?
    jdrozdzewski
    Level 19  
    A może brak zasilania na bezpieczniku nr 13 spowodowany jest brakiem masy? Samochód przez 3 tygodnie stał na parkingu.