Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uni-T UT70A - problem z pomiarem 10A

chris-s 20 Nov 2010 13:41 4734 4
Testo
    chris-s
    Level 15  
    Witam.

Mam do was pytanie dotyczące miernika z tematu. Problem polega na tym, że wykazałem się niesamowitą głupotą i podłączyłem miernik z kablami pomiarowymi włożonymi w "COM" oraz "10A" bezpośrednio do złącza zasilacza komputerowego z roku '98. :cry: Niestety zasilacz ten nie posiada żadnych zabezpieczeń. Mam na myśli, że przy zwarciu zasilacz nie przerywa przepływu prądu.

Miernik od razu rozkręciłem. Niestety bezpieczniki nie były spalone, czyli coś poważnego się zepsuło. Pomiar natężenia w skali mA oraz µA działa. Pomiar napięcia również działa bez problemu.

Czy ktoś ma jakiś pomysł, jak można to naprawić???

P.S.: Zasilacz używałem, bo mam zrobić silnik elektryczny na fizykę a ma on opór 0.03Ω. Zasilaczem tym "usmażyłem" izolacje kabla grubości na oko 0.5mm. :|
  • Testo
    User removed account
    User removed account  
  • Testo
    chris-s
    Level 15  
    Normalnie kocham cie człowieku :D
    Gdyby nie prośba o zdjęcia, nie rozkręcił bym go w całości i nie znalazł 3 bezpiecznika, który jest widoczny (oczywiście spalony) po oddzieleniu całego układu od frontu obudowy. Zaraz go wymienię i sprawdzę :)

No i dodam fotki, bo myśle, że nie jestem pierwszym i ostatnim artystom, który podłącza amperomierz równolegle i ma ten sam miernik :)
    User removed account
    User removed account