Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piekarnik Mastercook - ustawienie temperatury

dryice 20 Nov 2010 14:50 20941 4
    dryice
    Level 9  
    Witam,
    wynajmuję mieszkanie w którym jest mniej więcej taki piekarnik:
    Piekarnik Mastercook - ustawienie temperatury

Nie potrafię ustawić temperatury, jak to zrobić?
    Kręcąc tym malutkim pokrętłem udaje się zmieniać ją z 175-190 stopni Celsjusza, jednak nie potrafię zmienić jej na dowolną.
    Bardzo proszę o pomoc, bo boję się, że nie wyjdzie mi ciasto :( W Internecie jest kilka instrukcji, ale we wszystkich jest pokretło na którym oznaczone są temperatury lub stopnie (np. od 1-8), u mnie tego nie ma.
    User removed account
    User removed account  
    dryice
    Level 9  
    Bardzo dziękuję za odpowiedź, tylko nie wiem jak sprawdzić czy mam piekarnik w trybie manual. Żadnego klawisza z rączką nie widzę. Jest klawisz na którym jest zaznaczone oC (stopień Celsjusza) i pokrętło - ale pozwala to na takie zmiany jak wspomniane w pierwszym poście.
    Dziś mam zamiar zrobić ciasto w temp. 180 stopni więc powinno się udać, choć robię pierwszy raz, ale fajnie byłoby wiedzieć jak ustawić inną temperaturę- tak na przyszłość.

Ja zamierzam ustawić na termoobieg, tylko nie wiem na którą półkę - w tym przypadku to chyba wszystko jedno, choć tak naprawdę zupełnei się nie znam.
    User removed account
    User removed account  
    david-92
    Level 12  
    dryice,nad przyciskami i pokrętłem masz trójkątne wskaźniki i jak naciskasz jakiś przycisk to się zapala dany wskaźnik.Trzymasz wciśnięty przycisk temperatury i kręć pomału tym pokrętłem.

Dodano po 2 [minuty]:

dryice wrote:
    Bardzo dziękuję za odpowiedź, tylko nie wiem jak sprawdzić czy mam piekarnik w trybie manual. Żadnego klawisza z rączką nie widzę. Jest klawisz na którym jest zaznaczone oC (stopień Celsjusza) i pokrętło - ale pozwala to na takie zmiany jak wspomniane w pierwszym poście.
    Dziś mam zamiar zrobić ciasto w temp. 180 stopni więc powinno się udać, choć robię pierwszy raz, ale fajnie byłoby wiedzieć jak ustawić inną temperaturę- tak na przyszłość.

Ja zamierzam ustawić na termoobieg, tylko nie wiem na którą półkę - w tym przypadku to chyba wszystko jedno, choć tak naprawdę zupełnei się nie znam.

A propos,jak ustawisz temperaturę,to możesz sprawdzić temperaturę wewnątrz piekarnika naciskając oba jednocześnie:przycisk minutnika i przycisk temperatury.Pzdr