Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nieznane oznaczenia w domofonie - Cyfral TD - 3D

dominooo 20 Lis 2010 15:37 3694 11
  • #1 20 Lis 2010 15:37
    dominooo
    Poziom 8  

Witam. Jestem nowy na tym forum i nie wiem czy we właściwym miejscu zadaję pytanie;/ Przeszukałem już chyba całą elektrodę i nie znalazłem nic co by rozwiązało mój problem. Mianowicie chodzi mi o oznaczenia na płytce domofonu marki Cyfral (płytka td 3d). Dostałem ją od kolegi wraz z unifonem cyfrala lecz panel był z urmeta (bodajże 1131). I to było tak połączone że funkcjonowało - analogowy urmet z cyfrowym cyfralem. Na płytce widnieje kilka oznaczeń pinów do których należy coś popodłączać, tylko właśnie nie wiem co ;( Te oznaczenia to: Z, S2, O, S1, M, R2, GND, L1, R1 oraz po bokach płytki SP1, GND, MiC, GND.
    Z tego co wywnioskowałem to: Z-elektrozaczep, O-oświetlenie, S1,S2-zasilanie i te po bokach: SP1-głośnik a GND- masa głośnika, z kolei MIC-mikrofon a GND-masa mikrofonu. Przypuszczam także że w górnej części płytki L1- oznacza "+" unifonu a GND- masę unifonu(-). Ale to wszystko są moje przypuszczenia(mogą być błędne) odnośnie tych oznaczeń. Lecz kompletnie nie wiem co oznaczają: M, R2, L1, R1.
    Zdjęcia niestety marnej jakości bo robione kiepskim telefonem (brak cyfrówki ;( )

Nieznane oznaczenia w domofonie - Cyfral TD - 3D Nieznane oznaczenia w domofonie - Cyfral TD - 3D

Proszę o pomoc:)

0 11
  • #2 20 Lis 2010 15:48
    pp1964
    Poziom 24  

Witam.
    Może to, ale straszna jakość.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 20 Lis 2010 18:53
    dominooo
    Poziom 8  

Właśnie gdzieś to już widziałem tylko, że niewiele mi to pomogło bo ja mam panel główny nie z cyfrala tylko z urmeta, w którym jest do podłączenia głośnik, mikrofon, żarówka i przycisk wywołania i nic więcej.
    Tzn nie wiem czy dobrze rozumuję ale czy z powyższego rysunku wynika że M, R2, L1, R1 mają być podłączone do przycisku wywołania??

0
  • #4 20 Lis 2010 19:08
    okulik
    Poziom 28  

Jeśli chcesz wykorzystać elektronikę cyfral i panel urmet, to nie da rady.

0
  • #5 20 Lis 2010 19:24
    dominooo
    Poziom 8  

Raczej da radę bo to u kolegi działało tylko że on poobcinał wszystkie kable i teraz sam nie wie co i jak szło, dlatego pytam na forum ;)
    Chciałbym się dowiedzieć przede wszystkim co oznaczają oznaczenia na płytce cyfrala, a w szczególności: M, R1, L1, R2 a reszta już może jakoś pójdzie ;)

0
  • #6 20 Lis 2010 19:27
    okulik
    Poziom 28  

Jeśli tak uważasz, to powodzenia.
    A oznaczenia tych zacisków masz na schemacie, P1,P2,P3.... to przyciski wywołania.
    Cyfral wymaga podwójnej pary styków.

0
  • #7 20 Lis 2010 19:35
    dominooo
    Poziom 8  

Kolego okulik czyli wciskając przycisk wywołania "stykają" się M z R1 oraz L1 z R2??

0
  • #8 20 Lis 2010 19:40
    okulik
    Poziom 28  

W stanie normalnym, zwarte L1 i linia do unifonu,
    w stanie wywołania, zwarte R2 i M, R1 i linia do uniofonu.

0
  • #9 20 Lis 2010 19:51
    dominooo
    Poziom 8  

Aha to w ten sposób ;) A jakby w panelu urmeta zastosować jakiś przycisk z podwójną parą styków to by to funkcjonowało wszystko??
    I jeszcze pytanko odnośnie zasilania... Czy ma znaczenie biegunowość do zacisków S2 i S1??

0
  • #10 20 Lis 2010 20:02
    okulik
    Poziom 28  

Zmiana przycisku raczej pomoże, przycisk to ISOSTAT.
    Zasilanie jest przemienne, biegunowość nie ma znaczenia.
    Panel Cyfral z jednym przyciskiem kosztuje 150zł to nie wiem czy warto się bawić.

0
  • #11 20 Lis 2010 20:19
    dominooo
    Poziom 8  

Dzięki kolego okulik za informacje. A panel to już jest (tylko że Urmeta) więc spróbuję zmienić sam przycisk i może to wszystko zadziała :) Tylko że z tego co pamiętam tam był pojedynczy przycisk i to działało wcześniej u kolegi :) ale żeby nie kombinować to pobawię się tylko z przyciskiem. Tylko najpierw będę musiał wymienić jeden z tranzystorków na płytce Cyfrala bo widziałem że ma jedną nóżkę urwaną :(

0