Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eagle zaznaczenie kilku elementów na schemacie i płytce druk

20 Lis 2010 15:59 1954 1
 • Poziom 9  
  Witam

  Mam dość rozbudowany projekt sterownika w programie Eagle. Składa się on z kilku modułów. Całość zostanie umieszczona na jednostronnej płytce drukowanej.

  Czy przy projektowaniu płytki mogę zaznaczyć kilka elementów na schemacie tak aby jakoś je wyróżnić w edytorze płytek???

  Dzięki temu będę wiedział np który wzmacniacz operacyjny, tranzystor i rezystory tworzą źródło prądowe i umieszczę je na płytce obok siebie bez potrzeby ciągłego przełączania między schematem a płytką i szukania konkretnego elementu.

  Krzysiek
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Pomocny post
  Poziom 41  
  Niestety zostaje tylko taka metoda o jakiej piszesz.
  Nie musisz przełączać się między edytorami. Rozłóż je koło siebie, w edytorze schematów zaznacz Show a w edytorze płytek Move. Wtedy na schemacie wskazujesz jaki element chcesz przestawić a potem chwytasz ten który podświetli się w edytorze płytek. Jeżeli dojdziesz do wprawy to szybciej będziesz te elementy przekładał na ekranie niż gdybyś je miał przekładać pincetą na stole.

  Oczywiście istnieje inna metoda ale wiąże się ona z kopiowaniem, kasowaniem i powrotnym umieszczaniem danego modułu, części funkcyjnej w edytorze schematów. Wtedy na nowo umieszczany moduł będzie układany w edytorze płytek w nowym osobnym miejscu, z którego bez problemu w całości można przenieść w miejsce docelowe.