Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Matiz nie odpala - czytaj dalej opis

20 Lis 2010 16:04 8199 14
  • Poziom 19  
    Problem wygląda tak.
    Po włożeniu kluczyka i wykonaniu pierwszego przekręcenia zapalają się wszystkie diody na desce potem gasną i tutaj próbuje przekręcić dalej tak aby rozrusznik zapalił silnik. Jednak rozrusznik tylko ledwo zabuczy, pompa słychać pompuje paliwo. Światełka na desce przygasają (właściwie to gasną). Wygląda to dokładnie tak jak by akumulator był rozładowany. Próbowałem odpalić go na kablach z drugiego samochodu ale efekt był ten sam. Sprawdziłem też immobilizer ten wydaje się zachowywać poprawnie po przekręceniu kluczyka czerwona dioda gaśnie. Sprawdziłem ponadto 20A bezpiecznik pod kolumną kierownicy i czy nie zaśniedziały klemy na akumulatorze.
    Poradzi ktoś coś ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Połączenia masowe i zasilania od akumulatora sprawdzić. Możliwe, że akumulator do wymiany.
  • Poziom 43  
    Rozrusznik na stół, oczywiście gruby plus na rozrusznik i masa silnika sprawdzone, nie?
  • Poziom 19  
    Masa silnik - nie sprawdzone
    Gruby plus - nie sprawdzone
    Dzisiaj jest taka pogoda że raczej nie dam rady się wczołgać pod samochód :(
    A co do tego akumulatora do wymiany to jak podłączony był pod inny to nie powinien odpalić ?
    Nie odpali od innego jeśli Twój mocno padnięty, chyba, że masz kable o grubości palca i drugi akumulator w super stanie i około 70 Ah z dużym prądem rozruchowym.

Dodano po 21 [sekundy]:

Najlepiej podmień akumulator.
  • Poziom 43  
    Pawel wawa napisał:
    Nie odpali od innego jeśli Twój mocno padnięty, chyba, że masz kable o grubości palca i drugi akumulator w super stanie i około 70 Ah z dużym prądem rozruchowym.

Dodano po 21 [sekundy]:

Najlepiej podmień akumulator.

Bzdura, mam u siebie aku 50ah i kable 1,5metra 32kwadrat, odpalałem bez problemu picasso w benzynie z prawie całkowicie padniętym aku(displaye mrugały od spadku napięcia, warunek to sprawna instalacja)
    Wcale nie bzdura Kolego, zależy od uszkodzenia akumulatora.
  • Poziom 14  
    Matiz lubi wypalić kostkę stacyjki myślę że masz styki wypalone .Robiłem przypadek że rozrusznik kręcił a znowu w tym momencie odcinała stacyjka zapłon.

Dodano po 2 [minuty]:

Oczywiście chodzi mi o tą część gdzie przekręca się kluczyk tamte styki.
  • Poziom 19  
    Juras1844 napisał:
    Matiz lubi wypalić kostkę stacyjki myślę że masz styki wypalone .Robiłem przypadek że rozrusznik kręcił a znowu w tym momencie odcinała stacyjka zapłon.

Może i tak jest, zachowanie by pasowało do tego.
    Ja jeszcze dzisiaj zrobiłem taki test:
    Podjechałem drugim samochodem (focus I - o ile to ważne :P), odpiąłem akumulator w matizie i poprzez kable podłączyłem akumulator z klemami. Zapaliłem focusa i próbowałem odpalić matiza efekt ten sam lekkie zajęczenie rozrusznika, pompa paliwa rusza, gasną wszystkie światełka na desce.

ps. co to za kostka ? gdzie jej szukać ? jak ją sprawdzić ?
  • Poziom 43  
    Pawel wawa napisał:
    Wcale nie bzdura Kolego, zależy od uszkodzenia akumulatora.

Tu masz rację bo jak cele zwarte to aku nadaje się tylko na wagę do skupu surowców wtórnych:D
    To może autor sprawdzi w końcu kondycję połączeń, o których pisałem w pierwszym poście?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 29  
    Miałem kiedyś taki przypadek, winowajcą był brak masy na ECU, tylko nie pamietam czy rozrusznik kręcił czy nie, połączenie jest z tyłu silnika po prawej stronie, oczko przykręcone do łapy poduszki.
  • Poziom 19  
    Problem rozwiązany.
    Okazało się że nie było płynu w celach akumulatora.
    Zalanie i całonocne ładowanie postawiło go na nogi.
    Masę na skrzyni sprawdziłem była ok (miałem tutaj też kiedyś przypadek w moim punciaku I że w samochodzie miałem dyskotekę właśnie przez brak masy na skrzyni).
    Ważna uwaga, nie da się tego sprawdzić tak jak ja robiłem (tutaj niektórzy o tym wspominali), czyli odpalanie na przewody albo na przewody bez akumulatora tylko z drugiego.
    A co ja Ci napisałem? Najlepiej podmień...
  • Poziom 19  
    No pisałeś, pisałeś.
    Nie miałem za bardzo możliwości żeby podebrać jakiś wśród znajomych i tak kombinowałem.