Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyjście Liniowe - jak odtwarzać

xamrex 20 Nov 2010 17:15 12100 14
    xamrex
    Level 28  
    Witam,
    Mam płytę Ga-p31-s3g
    Oraz ściągałem sobie sterowniki Realteka.

Mam wzmacniacz i słuchawki,
    Do komputera do wejścia słuchawek mam podłączony rozgałęźnik(na 2 jacki) i do tego wsadzone słuchawki i wzmacniacz..

Słyszałem, że da się wykorzystać jakoś tą 3cią wtyczkę na płycie (wejście liniowe)
    aby tam też leciał dźwięk.

W skrócie chciałbym aby WEJŚCIE liniowe było WYJŚCIEM AUDIO.
    helmud7543
    Level 43  
    Daj screen z ustawień dźwięku (tam gdzie masz konfiguracje głośników).
    WojtasJD
    VIP Meritorious for electroda.pl
    ALC662 - wyjście 5.1 więc nawet wejście mikrofonowe może zmienić funkcję na wyjście.
    Po włożeniu wtyczki jak menedżer Realtek zapyta o podłączone urządzenie to odp. wybierasz słuchawki i głośniki; wybierasz 4 głośniki.

BTW: na płycie jest złącze F_AUDIO - do panelu przedniego...
    xamrex
    Level 28  
    Mam jakiś inny program i nie mogę wybrać, że to są słuchawki.
    Tu screen

Próbowałem ściągnąć te AC'97 ale leci mi pasek postępu, potem leci do tyłu i program instalacyjny się zamyka.
    WojtasJD
    VIP Meritorious for electroda.pl
    xamrex wrote:
    Próbowałem ściągnąć te AC'97 ale leci mi pasek postępu, potem leci do tyłu i program instalacyjny się zamyka.

Prawidłowo bo to nie jest AC'97 tylko HD Audio.

Realtek wrote:
    Realtek HD Audio Driver support all of Realtek HD Audio Codec .
    1. Vista/Windows 7 WHQL Supporting: ALC882, ALC883, ALC885, ALC887, ALC888, ALC889, ALC892, ALC899,
    ALC861VD, ALC660, ALC662, ALC663, ALC665, ALC670, ALC680 ALC260, ALC262,ALC267, ALC268, ALC269, ALC270,
    ALC272, ALC273, ALC275
    [...]
    xamrex
    Level 28  
    No to jeśli nie mogę zainstalować AC97, to w jaki sposób mam skonfigurować w programie Menadżer Realtek HD AUDIO, aby te wejście liniowe było wyjściem audio?
    Zmieniłem tutaj na KWADRATOFONICZNY:
    I teraz jak klikam na głosniki, to leci mi głos ładnie z wszystkich,
    Ale gdy już włączam Winampa czy Media Playera, to głos leci tylko z tego wyjścia Audio.

W panelu sterowania mam takie ustawienia:
    Więc myślę, że wszystko OK.
    Ale niestety nie leci mi muyzka z wejścia liniowego :(
    marek003
    Level 40  
    Spróbuj tak jak to radzi twórca płyty. Kolega any56 podesłał ci manuala . W rozdziale 5 masz co prawda po angielsku ale można się domyślić (bo są obrazki) jak co podłączyć i skonfigurować.
    xamrex
    Level 28  
    Tylko, ze ja nie mam takiego programu..
    Ja mam Menadżer realtek HD audio, a tam jest AC'97

Jak kliknę tutaj na głośniki(aby je przetestować), to wtedy Leci mi głos z każdego głośnika (nawe4t z tych co podłączyłem do wejścia Line)

Ale przez winampa czy Media playera leci mi tylko z wyjścia audio.
    marek003
    Level 40  
    A może to ustawienia w mediaplayer prawoklik na pasku mediaplayera narzędzia - opcje zakładka Urządzenia - głośniki właściwości i w "Używane urządzenia audio" zmień z defalut na swoją kartę realtek
    xamrex
    Level 28  
    Niestety nie pomogło...
    marek003
    Level 40  
    Zaraz.
    W WMP lub Winampie próbujesz odtwarzać na czterech głośnikach plik stereo czy kwadro?
    Bo jeżeli masz plik stereo to on nie pójdzie na czterech głośnikach chyba że Winamp ma jakiś "mixer" (nie wiem, nie używam ale może zaraz sprawdzę).
    Spróbuj odtworzyć plik nagrany w kwadro. (miej pewność że to kawdro lub puść film dvd z muzą w 5.1) Jeżeli pójdzie to trzeba szukać jakiegoś "miksera"/przełącznika do winampa/WMP puszczającego źródłowe stereo na kwadro.

Jeszcze jedno tak mi się skojarzyło (choć nie wiem czy tędy droga) w ustawieniach twojego programu powinna być jeszcze gdzieś opcja "Włącz odtwarzanie wielostrumieniowe" zaznacz ją.
  • Helpful post
    helmud7543
    Level 43  
    W tych ustawieniach co dałeś screen zaznacz wypełnienie głośnika.
    Winamp może sobie nie radzić, ale WMP powinien odtwarzać wtedy na czterech.
    xamrex
    Level 28  
    helmud7543 wrote:
    W tych ustawieniach co dałeś screen zaznacz wypełnienie głośnika.
    Winamp może sobie nie radzić, ale WMP powinien odtwarzać wtedy na czterech.

Winamp i Media Player odtwarza, tylko głos jest tak zniekształcony(z tego wejścia liniowego) że się nie da tego słuchać.. ;(
    helmud7543
    Level 43  
    Na XP przy takiej konfiguracji na tylnych jest tam głos STEREO. Na Vista i 7 jest tam tylko pogłos (emulowane Dolby). Nie znam innej możliwości...