Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux ENB38933X - zmiana kierunku otwierania drzwi ...

20 Lis 2010 21:01 20063 10
 • Poziom 10  
  Witam,
  zakupiłem lodówkę Electrolux ENB38933X i potrzebuję zmienić kierunek otwierania drzwi z prawych na lewe... W instrukcji informacji brak. Naprowadzi ktoś jak ugryźć temat?
 • Poziom 13  
  Witam, sprawa przełożenia drzwi nie jest skomplikowana, ale może to zająć dłuższą chwilę, zwłaszcza, że ten model ma wyświetlacz.

  Przed rozpoczęciem przekładania proszę sprawdzić czy ma Pan lewy zawias górny. W tym modelu należy go zmienić, żeby móc zamontować drzwi po lewej stronie.

  Zawias dostępny tutaj: http://www.klinikaagd.pl/zawiasy-do-lodowek/2426834038;6153/

  W dokumentacji technicznej nie sprecyzowano czy należy wymienić również zawias dolny więc raczej nie. Zawias środkowy pozostaje bez zmian - należy przełożyć go na lewą stronę.

  ------------------------------
  Z poważaniem,
  Obsługa sklepu internetowego
  www.KlinikaAGD.pl - Twój sklep z częściami AGD
 • Poziom 10  
  Witam,
  właśnie problem w wyświetlaczu.
  Zdjęcie zaślepek i odkręcenie kilku śrubek nie stanowi problemu.
  Problem stanowi przewód łączący LCD z resztą - nie wiem jak dobrać się do tego kabelka i jak go przełożyć na lewą stroną.

  Jakaś wskazówka ? Ktoś naprowadzi ? :|
 • Poziom 2  
  no_fear napisał:
  Witam,
  właśnie problem w wyświetlaczu.
  Zdjęcie zaślepek i odkręcenie kilku śrubek nie stanowi problemu.
  Problem stanowi przewód łączący LCD z resztą - nie wiem jak dobrać się do tego kabelka i jak go przełożyć na lewą stroną.

  Jakaś wskazówka ? Ktoś naprowadzi ? :|


  I mnie też proszę naprowadzić :)
  Dziś kurier dostarcza mi lodówę i będę miał ten sam problem. A może już no_fear rozkminił problem?
 • Poziom 10  
  nie rozkminił :|
  nie udało mi się znaleźć żadnego konkretnego info...

  Zdjąłem zaślepki, odkręciłem śrubki...drzwi zdjęte..."wiszą" sobie jedynie na tym jednym kabelku od LCD...
  i właśnie tu jest problem - jak dostać się do tego kabelka ?

  wszystko wskazuje na to, że trzeba podważyć górny plastik z którego wychodzi przewód...ALE plastik nie ma ochoty zejść...
  trzeba mocniej się postarać ? czy nie tędy droga ?

  Ktoś podzieli się wiedzą jak dostać się do tego kabelka od LCD ???
 • Poziom 2  
  Lodówka dotarła. Też obejrzałem, obmacałem i czarna d..
  Albo do zdjęcia górna część drzwi (jak?), albo do wyjęcia panel sterujący (jak?) albo.. 130 zł na serwis.
  W podobnym Boschu na drzwiach i lodówce po obu stronach pod zaślepkami są gniazdka i tylko przekłada się kabelek zakończony dwoma wtyczkami. Opisane w instrukcji obsługi, do samodzielnego wykonania.
  Electrolux przegina.
  No i to ograniczenie szerokości otwierania drzwi.. Akurat tak, żeby wyjmując półki pociąć uszczelkę. Oczywiście wymienną tylko wraz z całymi drzwiami.
 • Poziom 13  
  Witam, w tym modelu przełożenie okazuje się być dość skomplikowane ponieważ nie tylko należy odkręcić górną część drzwi, ale również rozebrać obudowę modułu, poprzekładać kable itd itp. Serwisy gwarancyjne mają do tego specjalną 6 STRONICOWĄ instrukcję, której niestety nie możemy udostępnić ponieważ jest to własność producenta sprzętu. Dodatkowo samodzielnie przekładając drzwi w sprzęcie tej konstrukcji można utracić gwarancję (brak potwierdzenia z serwisu gwarancyjnego o przełożeniu drzwi) Chcielibyśmy pomóc, ale niestety nie możemy.

  ------------------------------
  Z poważaniem,
  Obsługa sklepu internetowego
  www.KlinikaAGD.pl - Twój sklep z częściami AGD
 • Poziom 2  
  Witam,
  Ja kupiłem lodówkę ENA38933W która zdaje się być identyczna jak ta tytułowa jeśli chodzi o przekładkę drzwi. Po odkręceniu drzwi nie miałem pojęcia jak wyciągnąć z nich kabelek. Nie chciałem nic uszkodzić wiec przeszukałem internet. Nie znalazłem nic więcej niż napisane w tym temacie. Postanowiłem więc rozgryźć temat osobiście a teraz się podzielę doświadczeniem.


  Należy zrobić to tak:
  1. Odkręcić plastikową osłonę na górnej krawędzi drzwi (3 wkręty od góry)
  2. Zdjąć plastikową osłonkę zawiasu, zaślepkę na zawias z drugiej strony.
  3. Odkręcić plastikową osłonę góry lodówki (2 wkręty nad zawiasami)
  4. Odkręcić od osłony plastikową obudowę w której jest moduł elektroniczny (2 wkręty od wewnątrz)
  5. Rozpołowić obudowę - składana jest na zatrzaski które dobrze widać.
  6. Wypiąć kabelek z płytki i odciąć opaski mocujące go do obudowy. Uwolnić kabelek.
  7. Odkręcić górny zawias drzwi lodówki. Podnieść je do góry by zdjąć z zawiasu środkowego.
  8. Położyć drzwi na podłodze. Wsunąć wąski śrubokręt od dołu panelu kontrolnego w mniej więcej 1/4 szerokości panelu by nacisnąć nim zatrzask. To samo z drugiej strony panelu (prawo-lewo a nie góra-dół). Jak zatrzaski na dole drzwi zostaną zwolnione to unieść dolną część panelu (w górnej są wypustki które robią za zawias). Panel powinien być zdemontowany w tym momencie.
  9. Wypiąć kabelek z panelu.
  10. Wyciągnąć kabelek z drzwi wyciągając go od góry drzwi.
  11. Wsunąć kabelek przez otwór po drugiej stronie drzwi. Jest tam rurka prowadząca a więc nie ma ryzyka że nie da się trafić kabelkiem w otwór wnęki panelu kontrolnego.
  12. Podłączyć kabelek do panelu i zatrzasnąć go w drzwiach.
  13. Przełożyć drzwi zamrażarnika na drugą stronę (nie opisuje bo małpa by sobie z tym poradziła)
  14. Zamontować drzwi lodówki używając lewego zawiasu górnego (dostarczany razem z lodówką). Zmontować to wszystko w odwrotnej kolejności do demontażu.

  Proste zadanie na ok. 30 min. Nie wymaga to żadnych specjalnych narzędzi czy umiejętności by kazać klientowi płacić za serwis.
  Naciągaczom mówię NIE!
 • Poziom 10  
  Zmiana kierunku otwierania drzwi w lodówce m-ki Elektrolux model EN3855MFX jest prawie identyczna jak w lodówce z nagłówka, z tym że nie trzeba rozbierać obudowy od sterownika. Na górze po obu stronach drzwi znajdują się kostki elektryczne w które wpina się kabelek od sterowania wyświetlaczem. Sama procedura przełożenia zawiasów jest bardzo prosta i nie będę jej opisywał. W celu przełożenia przewodu od sterowania musimy wyświetlacz delikatnie podważyć po środku jego dolnego boku, gdzie znajduje się zaczep. Używamy do tego czegoś plastikowego, aby nie uszkodzić obudowy. Po odczepieniu przewodu od wyświetlacza należy go wyjąć a następnie po delikatnym przesmarowaniu WD40 lub innym śliskim środkiem włożyć do kanału po drugiej stronie drzwi.
  Co ciekawe, mój lokalny serwis nie poradził sobie z tym problemem. Dopiero opis klimkkka naprowadził mnie na właściwe ścieżki, gdyż wcześniej próbowałem zdemontować górny plastik.

  Electrolux ENB38933X - zmiana kierunku otwierania drzwi ...Electrolux ENB38933X - zmiana kierunku otwierania drzwi ...Electrolux ENB38933X - zmiana kierunku otwierania drzwi ...Electrolux ENB38933X - zmiana kierunku otwierania drzwi ...Electrolux ENB38933X - zmiana kierunku otwierania drzwi ...
 • Poziom 1  
  Podobna sytuacja jest w Electrolux EN3790MFX , pół godziny roboty, najlepiej w dwie osoby, czasem jednak trzeba coś potrzymać ;-) Kabelek trzeba koniecznie nasmarować i wtedy elegancko się przeciska przez kanał. Opis demontażu bardzo mi pomógł.
  Dziękuję.
 • Poziom 8  
  ENB34933W - wymiana jak w opisie, wszystkie śrubki się zgadzaja - tylko łatwiej, bez rozpoławiania drzwi.
  Podważanie wyświetlacza od dołu - takie zatrzaski czy nie zatrzaski. Trzeba lekko podważyć od dołu a potem zatrzaski wcisnąć do środka.