Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
EuroPol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomiary instalacji elektrycznych

Lewusik 13 Gru 2004 18:52 12365 37
  • #31 13 Gru 2004 18:52
    Ryszard49
    Poziom 33  

sieger do niektórych mierników dodawane jest oprogramowanie i rola dokonującego pomiary sprowadza sie tylko do podłaczenia miernika do PC-ta i wpisaniu danych obiektu gdzie był dokonywany pomiar. Resztę wykonuje program.

• EuroPro
  • #32 14 Gru 2004 07:46
    Mathevp
    Poziom 19  

Program moze sprawdzić czy pomiary sa dobre czy złe.A jeśli złe to zadaniem dobrego pomiarowca jest powiedzieć dzlaczego takie są. i tutaj żaden program Ci nie pomoże, trzeba użyć głowy.

Pozdrówka
    M

• EuroPro
  • #33 14 Gru 2004 08:10
    sieger
    Poziom 24  

Tak jak w elektronice można zachęcać ludzi do samodzielnych działań, to w przypadku sieci energetycznej uważam to za niedopuszczalne, prędzej się spali człowiek niż jakikolwiek element układu. A żeby nie było, że sobie zapewniam prace, to napisze, że nie mam nawet E1.

• #34 14 Gru 2004 10:55
    Mathevp
    Poziom 19  

Podsumowując dyskusję :

Proponuję :
    + Kupić miernik
    + Zatrudnić jednego człowieczka do pomocy. Będzie bezpieczniej i szybciej
    + Zrobić odpowiednie uprawnienia. A najlepiej dodatkowo przejść odpowieni kurs w SEP-ie,. Często robią specjalne kursy dla pomiarowców (1 tydz)
    + Trenować , trenować,Trenować , trenować,Trenować , trenować,Trenować , trenować,..............
    + i najważniejsze - MYŚLEĆ !

Pozdrawiam
    M

• #35 15 Gru 2004 11:06
    Ryszard49
    Poziom 33  

Mathevp z Twoich wypowiedzi mogę wywnioskować że nie bardzo orientujesz się w prowadzeniu nawet małej firmy. Napisałeś m. in.:

Cytat:
    Program moze sprawdzić czy pomiary sa dobre czy złe.A jeśli złe to zadaniem dobrego pomiarowca jest powiedzieć dzlaczego takie są. i tutaj żaden program Ci nie pomoże, trzeba użyć głowy.

Mimo że w protokole pomiarów jest rubryka zalecenia pokontrolne, to podczas wykonywania pomiarów wszelkie niedociągniecia są na bieżąco usuwane. Nie widzę celowości wykonywania pomiarów przez dwie osoby. Miernik FLUKE 1653 swoją budową przystosowany jest do wykonywania pomiarów przez jedną osobę.

• #37 15 Gru 2004 22:50
    Ryszard49
    Poziom 33  

Szanowni koledzy. Przepisami , przepisami a życie toczy się dalej.

• #38 11 Lut 2005 19:57
    KSKRAK_Krystyn
    Poziom 10  

Witam wszystkich Kolegów na FORUM.
    Na wstępie chciałbym przeprosić za moją odpowiedź po paru miesiącach ale z powodu braku czasu nie uczestniczę w wypowiedziach na wszystkich forach. Z całym szacunkiem dla tego forum, które czytam gdy chodzi o sprawy elektroniczne, to jednak na temat energetyki i pomiarów więcej wypowiadam się na innym forum.

HenryK3 napisał:
    Pomiary to określenie bardzo ogólne.
    Czy np. pomiaru stanu izolacji przewodów w stanie bez napięciowym za pomocą induktora potrzebna jest druga osoba?
    Kolega ma rację, że "Pomiary to określenie bardzo ogólne".
    Na temat czy pomiary np. rezystancji izolacji może wykonywać jedna osoba czy dwie, napisałem kilkadziesiąt postów na forum ISE.PL oraz wielu innych Kolegów też na ten temat pisało.
    Odpowiednie akty prawne to regulują łącznie z przepisami BHP.
    Co innego to przepisy, co innego bezpieczeństwo, co innego ryzyko firm jednoosobowych itd.

Aby instalacja była w stanie beznapięciowym, to ktoś ją musi wyłączyć. Jeśli to będzie mieszkanie to wyłączyć S'kę umie nawet moja żona i dzieci, a gdy zajdzie potrzeba wyciągnąć BM'y w rozdzielnicy lub złączu ZK, nie wspominam o ST, to co?

Pozdrawiam Krystyn