Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MODEM HUAWEI E156G - brak urządzenia

Tomolej 20 Lis 2010 23:00 6694 3
  • #1 20 Lis 2010 23:00
    Tomolej
    Poziom 13  

Witam
    Problem polega na tym, że otrzymałem od Netii testowy internet mobilny do przetestowania na miesiąc. Wszsytko działało, było ok ale któregoś dnia (tak mi się wydaję) wykorzystałem limit 1GB, który mi przyznano i nie mogłem się połączyc z internetem. Wyskakiwał komunikat, że urządzenie niedostpęne lub brak urządzenia. Odłaczyłem modem od Netii i włożyłem drugi modem od PLAY, którego używałem od paru miesięcy i przy próbie połączenia wyskakuje ten sam komunikat Brak urządzenia lub urządzenie jest niedostępne. Przełożyłem modem PLAY do drugiego laptopa i tam łączy się bez problemu internet hula aż miło. W czym może tkwic problem? czy fakt, że przekroczyłem limit na Netii w moim komputerze, porty USB zostały zablokowane, żeby nie wykrywac modemu? Gdzie mogę szukac rozwiazania??

0 3
  • #2 20 Lis 2010 23:43
    Mariusz Raczek
    Poziom 28  

Myślę, że jest to reakcja systemu na zmianę modemu, lub gniazda usb w którym działał poprzednio.
    Odinstaluj modem play, zrestartuj komputer bez modemu, jak wejdzie system podłącz modem do usb ponownie i wgraj sterowniki i powinno działać.
    Po podłączeniu do innego portu usb może wymagać ponownej instalacji.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 20 Lis 2010 23:48
    Tomolej
    Poziom 13  

Robiłem już tak i bez efektu. Do momentu kiedy w Netii nie wykorzystałem limitu korzystałem zamiennie z internetu Netii i Play i umieszczałem modem w różnych gniazdach USB i nie było problemu. Dopiero po przekroczeniu tego limitu zaczęły się jazdy...

0
  • #4 03 Lut 2011 03:00
    Dr GSM
    Poziom 20  

Spróbuj wejść na dysk utworzony przez modem i uruchmić aplikacje ResetDevice.exe lub uruchom plik autostart.exe (chyba?) rozpocznij instalacje i po 2 krokach przerwij (anuluj),
    Jeśli nie pomoże to odinstaluj modem, zainstaluj ponownie i poczekaj.

Jeśli nic z powyższych nie pomaga to mozliwe, że masz uszkodzony port usb.

0
  Szukaj w 5mln produktów