Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Brother dcp-385c czy to problem głowicy??

tele_sim 20 Lis 2010 23:44 16551 11
  • #1 20 Lis 2010 23:44
    tele_sim
    Poziom 33  

Witam, kupiłem używane urzadzenie wielofunkcyjne Brother DCP-385C, i mam z nim problem. Otóż gdy biore wydruk testowy kolor czarny nie spełnia warunków tego testu. Otoż kolor odpowiada testowi( wszytskie kropki ok). Moje pytanie brzmi czy do wymiany jest katridż z kolorem czarnym czy do wymiany jest głowica.

Jeśli głowica to gdzie dostać lub jak zregenerować tą starą.
    Może wie ktoś jak rozebrać to urzadzenie w celu wyczyszczenie głowicy. Wogołe jest sens ją czyscić?

Test wydruku.
    Drukarka Brother dcp-385c czy to problem głowicy??
    Pozdrawiam

0 11
  • #2 20 Lis 2010 23:49
    endriuf
    Spec od drukarek

Można spróbować udrożnić. Temat poruszany na forum. Poszukaj. Jeśli nie pomoże to wymiana na nową. Jakby co to pisz na PW.

1
  • #3 21 Lis 2010 00:39
    tele_sim
    Poziom 33  

Kolego nie bardzo orientuje się w sprawach drukarki a szukałem na allegro i nic nie widać na temat tego modelu.
    Czym to sie udrażnia? Jak wyczyscic to głowice?
    W kolorze drukuje ok.

Dodano po 34 [minuty]:

Panowie czy mała ilosć atramentu może powodować przerwe kropek w wydruku testowym? Pozdrawiam

0
  • #4 21 Lis 2010 13:32
    endriuf
    Spec od drukarek

Jeśli jest pusty to tak. Natomiast jeśli nie to wygląda na zaschniętą głowicę. Napisz jeszcze czy używasz kartridże oryginalne czy zamienniki. A może dolewasz tuszu. Co do udrożniania głowicy to poszukaj na forum. Było to już w wielu tematach poruszane.

0
  • #5 22 Lis 2010 01:59
    tele_sim
    Poziom 33  

Witam,
    Chciałbym udrożnić głowicę w modelu w/w.
    Mam rozebrane juz urzadzenie, ale nie mialem czarnego tuszu i nie moglem ustawić głowicy na srodku a chcę ją udrożnić.
    Moje pytanie jest następujące: Jak przesunąć głowicę bez odpalania drukarki?
    Widzę że jest tam jakiś silniczek( moze trzeba podać jakieś napiecie i bedzie można ją przesuwać?) lub pytanie jak zdjąc głowicę z szyny. Tutaj zdjecia tego co widzę:

Pytanie kolejne czy wystarczy ze poprzez strzykawke z izropopanolem wpuszcze powietrze z plynem do rurki i to udrożni głowice?
    Drukarka Brother dcp-385c czy to problem głowicy?? Drukarka Brother dcp-385c czy to problem głowicy?? Drukarka Brother dcp-385c czy to problem głowicy?? Drukarka Brother dcp-385c czy to problem głowicy??
    Przepraszam za składnie, ale myślę że rozumiecie o co chodzi.
    Pozdrawiam

0
  • #6 22 Lis 2010 08:41
    endriuf
    Spec od drukarek

Wystarczy z tego co pamiętam, pokręcić którąś zębatką. Ale nie pamiętam którą. Lepiej złożyć mniej więcej i pod napięciem pozwolić jej się przesunąć.

0
  • #7 22 Lis 2010 11:05
    tele_sim
    Poziom 33  

tak tylko jak zloze to jak ja przesunac? Funkcja wydruku próbnego nie dziala gdyz nie ma czarnego atramentu.

-1
  • #8 24 Lis 2010 23:37
    wolless
    Poziom 1  

Witam! Nie do końca jestem pewien co do typu głowicy ale ze zdjęć wynika, że w mojej drukarce jest podobna. Otóż posiadam MFC-465CN.
    Aby zdjąć głowice wystarczy ją przesunąć w lewo (patrząc od przodu drukarki) do samego końca. Na metalowych szynach powinny być dwa otwory pozwalające zdjąć głowice. Jednak zanim zostanie to dokonane należy zdjąć pasek przechodzący przez głowice. Po lewej stronie znajduje się naciąg tego paska, jak i również naciąg paska napędu, który też trzeba zdjąć z zębatek. Po wyjęciu głowicy zostają nam taśmy i przewody podające tusz i w tej sytuacji proponuje już dalej tego nie rozbierać. Wystarczy kupić preparat czyszczący, albo przeczyścić głowice wacikami umoczonymi w spirytusie. Co do mojej drukarki sprawa była prosta, nie drukowała na czarno. Przeczyściłem głowice preparatem, a później dokonałem dalszej rozbiórki głowicy i dokładniejszego czyszczenia. Niestety nic nie pomogło. Jedyne wyjście to zakup nowej głowicy.
    Najważniejsze w takich operacjach jest to, aby wszystkie rozebrane części nie pomylić i nie pogubić oraz stosować odpowiednich narzędzi. Jeżeli nie posiadasz odpowiednich narzędzi i sprawnej ręki - nie bierz się za to.
    Pozdrawiam i czekam na info co do dalszych dokonań.

0
  • #9 25 Lis 2010 09:29
    tele_sim
    Poziom 33  

Witam, kolego a wiec nie rozebralem glowicy. Rozebralem drukarke, poczyscilem. Strzykawka wstrzykiwalem izopropanol a drukarka plula na kartke papieru. Teraz czekam na tusz zeby to sprawdzić. Dzieki za informacje na temat glowicy. POzdrawiam

0
  • #10 25 Lis 2010 09:41
    Paweł1355
    Poziom 19  

Jestem ciekawy rezultatów - też mam Brothera i może też mnie to czekać

0
  • #11 16 Gru 2010 17:20
    wojtas.vip
    Poziom 2  

Witam.
    Również mam problem z tym modelem. Nagle przestała drukować na żółto, mimo że tusz jeszcze był. I tak:
    Programowo czyściłem kilkanaście razy - nic to nie dało
    Wstrzyknąłem izopropanol aż wyciekł przez głowicę - nic to nie dało.
    Kupiłem nowe tusze ActiveJ.. a ze starego strzykawką ściągnęłem tusz i wstrzyknęłem do drukarki aż pociekło przez głowicę - nic to nie dało.
    Rozebrałem drukarkę i zobaczyłem, że jest powietrze w wężyku z żółtym.
    Zrobiłem czyszczenie programowe i powietrze przesunęło sie i znikło w głowicy.
    CZYLI TUSZ ZACIĄGA. Ale w dalszym ciągu nie drukuje na żółto.
    Nie wiem co jej jest.
    Korzystałem nawet z patentu pewnego chińczyka, który ma filmik na youtube.
    TUTAJ
    Czy to problem głowicy jak to naprawić ?

0
  • #12 10 Maj 2015 11:43
    Rafał C
    Poziom 10  

Miałem podobny problem z czerwonym, u mnie jednak pomógł preparat do uzdatniania głowic od HP JEST SILNIEJSZY OD INNYCH POLECAM

1