Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa B - Szarpanie, spadek mocy

21 Nov 2010 01:11 17683 7
  • Level 1  
    Witam,
    pisałem już wcześniej o problemie z moim autem - Opel Corsa B 1.2 benzyna 94 rok /x12sz/. Dolega mu spadek mocy, szarpanie, dławienie itd. Auto posiada instalacje gazową ELPIGAZ, w pełni sprawną, wyregulowaną etc, nawet na LPG mniej szarpie.

Jak dotąd:
    - wymieniono pare kompletów kabli WN i świec (zazwyczaj art. z wyższej półki, ze względu na LPG)
    - podłączenie pod kompa nic nie pomagało (0 błędów_
    - podmieniana cewka zapłonowa (brak zmian w zachowaniu)
    - ostatnio wymieniona pompa paliwa (stara padła ze starości prawdopodobnie)
    - wymieniona uszczelka pod głowicą, później dokręcana głowica
    - wszelkie filtry, oleje wymieniane na bieżąco
    - brak katalizatora, tłumiki sprawdzone pod sam kolektor
    - ciśnienie na cylindrach prawidłowe (raczej silnik nie pada, przebieg 225tys km obecnie)

Jak dotąd żadnemu mechanikowi, nie udało się dojść co to może być. Proponowano mi nawet robić "szwedzki" remont silnika, czy coś w tym stylu itd... Ostatni pewien mechanior obstawiał, że to może być czujnik halla, że powoli pada dlatego coraz słabiej "idzie" ta moja corsa. Proponuje podmianę z innego opla.

Co o tym myślicie? Miał ktoś podobne problemy?
    Ogólnie szukając odpowiedzi na te problemy widzę, że sporo właścicieli Cors też na to narzeka. Nawet inne fora przejrzałem i nikt nie może znaleźć na to sposobu...
  • Level 9  
    hej, mam taka sama corse i podobny problem ........
    raz chodzi oki a raz nie ma mocy i lubi szarpać ...jak i na benz tak i na gazie....
    Pisz jak coś się dowiesz
  • Level 18  
    Spróbujcie na próbę zaślepić zawór EGR , można też zaślepić przewód od zaworu oparów paliwa. powiedzcie co się dzieje po takich zabiegach, i nie przejmujcie się tym że zapali się wam kontrolka silnika.
    Obaj macie LPG , weźcie zakręćcie zawór na butli i pojeździjcie na samej benzynie , czy dalej samochód szarpie?
  • Level 9  
    Na benzynie też go muli...
    ogólnie to słaba corsina jest i na benzynie i na gazie...ale jak dam jej tak ostro po garach pod długą górę to wtedy sie zaczyna...
    gaz w podłodze niby jedzie a nagle jakby prąd odłączył słabnie prawie gaśnie po czym zaczyna łapać.. i jedzie... kilka razy tak zrobi potem kilka dnie jest ok
    a sonda lambda czasem nie świruje?????????????
    czysciłem kabel bo był zaolejony i dalej tak się działo.....
  • Level 10  
    Panowie mam ten sam problem samochodzik jeździ ok w jeden dzień na drugi dzień już jest słaby szarpie przy zdjęciu nogi z gazu a najbardziej przy redukowaniu na 2 następnie znowu jest ok. też mam LPG dopiero po regulacji Pompcy!!!!!!!
  • Level 18  
    Zrobiliście zaślepienie zaworu EGR ?
  • Level 16  
    Jak już te wszystkie możliwości wyczerpaliście.
    Rozbierzcie rozrząd.
    Dolne koło rozrządu odlane jest w całości z klinem.
    Delikatny luz na tym kole i objawy są takie że raz rakieta a raz jechać się nie da.
    Mało tego jak to będzie ten luz to z biegiem czasu obetnie klina i po silniku (zniszczenie takie jak przy zerwaniu paska rozrządu + obrobiony wpust na wale). Deliktaany luz sprawia że przestawia się rozrząd a resztę można już sobie wyobrazić. Może to właśnie być objawem takim jak piszecie.
    Dajcie znać ci i jak.
  • Level 9  
    Zawór EGR zaślepiłęm i dalej to samo...podkreślę że dzieje się tak jak auto się zagrzeje....i na gazie i na benzynie...to samo
    Czy może mieć wpływ to że jakis czas temu mechanik demontował zbiornik paliwa??? w sumie to po tej operacji corsina zaczeła wariowć????????