Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Becker SOUND10 BE6044 - wyłącza się.

mos5 21 Lis 2010 01:23 1237 1
  • #1 21 Lis 2010 01:23
    mos5
    Poziom 24  

Radio zainstalowane oryginalnie w MB VITO po uruchomieniu silnika po kilkunastu sekundach wyłącza się i nie można go uruchomić ponownie. Dopiero po zgaszeniu silnika radio uruchamia się. Na wyłączonym silniku przy włączonym zapłonie oraz poza autem na zasilaczu radio pracuje bez zastrzeżeń. W czasie wyłączania ACC i BATT nie giną i nie zmniejszają swojej wartości . Odciąłem dla sprawdzenia sygnały SCV oraz K-line bez rezultatu. Proszę o pomoc .

Moderowany przez damiancz:

Post poprawiłem , a na przyszłość poleca się klawisz "Pisownia".

0 1
  • #2 24 Lis 2010 23:29
    mos5
    Poziom 24  

Powodem wyłączania okazało sie za wysokie napięcie zasilania jakie pojawia sie w aucie w momencie pracy alternatora ok. 14,6V. Nie mogłem tego wcześniej sprawdzić bo mój warsztatowy zasilacz dysponuje napięciem poniżej 14V.
    Radio ma slady zawilgocenia w postaci utlenionych elementów, ścieżek i nalotów które usunąłem.
    W radiu nie widzę żadnego "klasycznego" stabilizatora który mógłby "przepuszczać" . Napięcie 5V zasilające procesor i pamięć OK.
    W związku z tym poszukuję schematu tego radia bo po wstępnych pomiarach trudno doszukać sie przyczyny tej usterki.

0
  Szukaj w 5mln produktów