Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MSI, VR610X-045PL, Ładowanie baterii na wyłączonym laptopie

simibion 21 Nov 2010 02:51 3223 2
    simibion
    Level 2  
    Witam. Mam dość dziwny problem i nie umiem się doszukać przyczyn w internecie.
    Wymieniłem baterię w wyżej wymienionym laptopie z 4800 mAh na większą - 7200 mAh (11.1 V bateria do Asus A33-F3, zamiennik modelu BTY-M66). Aplikacją BatteryBar sprawdzam ładowanie oraz stan naładowania baterii. Bateria ładuje się prądem 3 A (mam również podłączony miernik). Gdy przełączę komputer w stan czuwania lub wyłączę, bateria przestaje się ładować i miga dioda ładowania na pomarańczowo (sygnalizacja zużytej baterii). Stara bateria na wyłączonym komputerze ładuje się prądem 0,5 A, a na włączonym wartość oscyluje 1,5 - 2 A.
    Natomiast nowa bateria,gdy stan baterii jest powyżej 80 %, to ładuje się normalnie.
    Nie sprawdzałem jedynie jakim prądem. Zużycie nowej baterii wynosi 4 %, starej 85%. Nie wiem gdzie leży przyczyna usterki, pewnie jakiś układ w laptopie, ale nie wiem od czego zacząć poszukiwania. Czy wprost udać się do jakiegoś serwisu, czy walczyć samemu. Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Multimetr Fluke
    User removed account
    User removed account  
    simibion
    Level 2  
    Mam E-Maile z zapewnieniem, że bateria jest oryginalna do Asusa F3. Dołączam zdjęcie baterii. Mam nadzieję, że pod tymi etykietami, plombami kryje się owe zapewnienie. MSI, VR610X-045PL, Ładowanie baterii na wyłączonym laptopie
    Baterię zakupiłem ze stronki MOVANO. Co do układu elektroniki, to nie zdawałem sobie sprawy. Szukałem dedykowanej baterii do mojego laptopa, ale znalazłem tylko zamienniki BTY-M66, CBPIL48. Ogólne działanie baterii jest dobre, z ładowaniem i poborem prądu jest ok. Przełączanie z zasilacza na baterię i odwrotnie odbywa się bez problemów. W jaki sposób mogę sprawdzić oryginalność baterii? Poszukam linków i informacji na forach, gdybym nic nie znalazł to z góry dziękuję za podpowiedź.