Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regeneracja Xerox 3117 , co sądzicie o proszku, ile razy?

21 Lis 2010 11:26 3043 4
  • Poziom 2  
    Witajcie! :arrow:
    To mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumialość.
    Po pierwsze to przepraszam, ale nie mogę wpisać jednego z polskich znaków, pochodzącego od litery "L". Przepraszam i proszę o nieusuwanie tematu.
    Chcialbym po raz pierwszy sam zregenerować toner do drukarki laserowej XEROX® phaser 3317.
    Poczytalem tematy na forum i wiele się dowiedzialem, lecz jeszcze mam kilka pytań do Was.
    Jeśli bym jakiegoś tematu nie znalazl to proszę o link.
    1)Mam regenerowany toner zakupiony na serwisie aukcyjnym od jakiegoś serwisu drukarek. Czy mogę go sam jeszcze raz zregenerować (wiem, że regeneracja to nie tylko dosypywanie proszku).
    2)Ile razy w ogóle można regenerować samemu toner i co ile trzeba zmienać OPC?
    3)Ile stron może wydrukawać taki xerox bez zmiany podzespolów?
    4)Jakiego proszku użyć?
    5)Czy po kilku regeneracjach trzeba zmieniać w tonerze coś jeszcze prócz OPC?
    6)Co może być przyczyną, że mój xerox 3117 delikatnie brudzi przód kartki (taki maly nalot - średnio co 2 stronę).
    7)Czy do smarowania zębatek trzeba używać wazeliny, czy może być również inny środek?
    8)Jest to mój pierwszy raz, ale jak myślicie - czy dla osób, które robią to pierwszy raz jest to bardzo skomplikowana operacja?
    Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
    Michal

Moderowany przez rys57:

Link skasowany. Regulamin p.10.11.

• Pomocny post
    Spec od drukarek
    1. Możesz zregenerować. Być może będziesz musiał wymienić OPC i listwę (jeśli jest dostępna).
    2. Teoretycznie kasetę można regenerować bez końca. Po prostu wymieniasz zużyte podzespoły. Oczywiście różnie ma się to z innymi kasetami. Czasami też jest mało opłacalne i lepiej jest kupić pustą, nieregenerowaną kasetę.
    3. Pytanie dotyczy kasety czy drukarki?
    4. Co do proszku to poczytaj opinie. Każdy ma swoje źródło.
    5. Wszystko zależy od przebiegów, pokrycia strony, jakości proszku. Kiepski będzie szybciej zużywał wałek OPC. Przy wymianie OPC powinno się wymienić listwę czyszczącą.
    6. Daj skan wydruku. Może to być zużyta listwa, brudna rolka transferowa lub pobierająca.'
    7. Może być.
    8. Nie jest skomplikowana ale brudna. Dobrze jest porządnie wyczyścić kasetę z poprzedniego proszku. Dobrze odkurzyć wałek gąbczasty. Zwykły odkurzacz może tego nie przeżyć.

Ps.
    Mam w firmie Xeroxa 3122 (to samo co 3117). Oryginalną kastę wyczyściłem, zasypałem proszkiem i od 2 lat drukuje bez problemu. Dosypuje tylko proszkiem z tego samego źródła.
  • Poziom 2  
    Pytaniedotyczy ile stron może wydrukować drukarka na niezmienianych podzespolach.
    Czyli co ile zmieniamy średnio listwę i walek OPC?
    W jaki sposób czyścić kasetę tonera ze starego proszku (jak i czym) i czy gdy regeneruje caly czas tym samym proszkiem to i tak muszę czyścić kasetę ze starego proszku?
    Dlaczego piszesz, że zwykly odkurzacz może tego nie wytrzymać?
    Dzięki za odp. Przepraszam za brak jednego z polskich znaków.
    Michal
  • Spec od drukarek
    Wymieniamy w momencie problemów z wydrukiem. Np. czarne kropki na wydruku, słabe zaczernienie.
    Rozbierasz kasetę i wysypujesz stary proszek do worka na śmieci. Resztę powinno się odkurzyć. Czyścisz elektrodę ładującą izopropanolem, wałek OPC na sucho, elektrodę rozładowującą też na sucho. Listwę czyszczącą i nakładającą na mokro. Wystarczy wilgotna szmatka. Przed złożeniem posypujesz wałek talkiem lub listwę tonerem, żeby się nie podgięła. Ja opróżniam tylko śmietniczkę i dosypuję proszku z tego samego źródła. Zmieszanie różnych proszków, może powodować np. podtło.
    Zwykły odkurzacz może nie wytrzymać bo wciągasz "sadzę" i zwykłe filtry nie wyłapią tego.
  • Poziom 9  
    Czy ktoś z Was mógłby podać konkretnych sprzedawców na allegro, których proszki do tej drukarki sprawdziły się i są godne polecenia?
    Oczywiście wszyscy piszą, że ich proszek to Katun, Oasis, IPM, ale wiadomo że nie sprawdzę czy tak jest naprawdę, dlatego proszę o jakieś rekomendacje.