Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kolumna ko這 monitora?

duuugi 01 Oct 2004 22:21 1005 5
    duuugi
    Level 2  
    witajcie! mam takie pytanko:
    czy zaszkodzi cos mojemu monitorowi (samsung sm 795df) jesli postawie kolo niego kolumne od wiezy o mocy lacznej jakies 54waty(moc jednej kolumny)?

jesli mozna tak ja postawic to w jakiej minimalnej odleglosci?
    jesli nie to jakie ewentualne szkody moga powstac
    pozdrawiam
    dugi
    DoctorX
    Level 23  
    szkody :
    namagnesowanie kineskopu,sta貫 lub mo磧iwe do naprawienia...objawia si kolorowymi t璚zami na monitorze.p馧 metra minimum...
    a najlepiej jak g這郾iki maj ekran wtedy mo積a podsun望 bli瞠j(tak jest rozwi您ywane np. w telewizorach.
    ja mam 40cmod monitora,ale monitor jest dobrze ekranowany...nie wida przebarwie.
    MORT
    Level 24  
    najlepsze roziwaznie postawic przy monitorku i zobaczyc czy sie tecza nie robi :) jak sie robi to raczej sobie opdpuscic bo po co sobie zniszczyc monitor.
    Pieron
    Level 31  
    Przedewszystkim pole magnetyczne kolumny mo瞠 spowodowac zaburzenia kolor闚 na ekranie monitora (monitory s bardzo dobrze ekranorane-lepiej ni telewizory) je郵i stwierdzisz jakie niekorzystne zjawisko to wiesz co jest tego przyczyn !
    duuugi
    Level 2  
    ok, wielkie dzieki za odp. na wszelki wypadek odsunalem ja na okolo metr;) stala 10cm od monitora i nie bylo zadnych przebarwien ale kto wie co by sie dzialo przy pelnej mocy:/

pozdrawiam
    dugi
    Pieron
    Level 31  
    [quote="duuugi"] .... ale kto wie co by si dzialo przy pelnej mocy /quote]

nie ma to nic wsp鏊nego z moca czy wzmocnieniem: chodzi o magnesy stale kt鏎e sa czescia glosnikow. im wieksze wymiary glosnik闚 tym wiekszy magnes staly a co za tym idzie, rowniez wieksze pole magnetyczne.