Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

piec termet 2 GCO 19.8.04

21 Lis 2010 13:23 3799 17
  • Poziom 9  
    witam mam regulator pokojowy analogowy z pokrętłem firmy ulrich ,z wyjsciem na przewód trzyzyłowy, tzn; grzanie ,chłodzenie, i ,+ moje pytanie jak go podłaczyc pod piec termet gco 19.8.04 na sterowniku ma wyjscia 3 +, R, - mam podłczony pod, R i minus ,a na sterowniku grzanie i, + , ale piec wogóle nie reaguje na sterownik , sam sie rozłacza jak woda dojdzie do 60 stopni bo tak mam ustawiony.Jak go podlaczyc prawidlowo prosze o odp
  • Poziom 17  
    Witam
    musisz miernikiem sprawdź które styki pracują na grzanie w czujniku dopiero potem podłącz. Albo metodą prób i błędów.A w kotle + i R. Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    napewno na piecu + i R a jak na sterowniku załączyłem niby chlodzenie i
    + to piec mi załącza ale nie rozłancza go tylko grzeje i grzeje a miernika nie mam aby pomierzyć
  • Poziom 17  
    Witam
    skoro tak się dzieje tzn. że wyłącznik którym dysponujesz nie jest z czujnikiem termostatycznym tylko zwykła zwora włącz-wyłącz. Kup eurostera i po kłopocie. Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

Witam skoro włączasz chłodzenie to zmień styki a jak to nie pomoze to kup sterownik nowy.

Dodano po 2 [minuty]:

zmień styki na czujniku nie na kotle
  • Poziom 9  
    a jeszcze jedno na piecu musi byc podłaczone
    + z R CZY
    -z R lub + z - bo nie chce zwary zrobic na piecu
  • Poziom 17  
    Witam na piecu tak jak pisałeś że chodził i nie wyłączał, czyli twój sterownik zwierał. Więc teraz połącz tak samo i ręcznie odłącz jeden przewód od sterownika sprawdzisz w ten sposób czy sterownik ma połączenie - a masz na pewno. Potem podłącz odłączony przewód w poprzednio wolny styk, jeżeli wyłącznik jest dobry powinien zadziałać. Natomiast brak zadziałania może potwierdzać uszkodzenie lub, że dany regulator potrzebuje napięcia do funkcjonowania. Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    odłączyłem kable od regulatora a piec chodzi dopiero jak na piecu podłącze pod + i - wtedy załanczai wyłancza piec z regulatora jak na piecu dam inaczej to zero reakcji moze jednak musze poprowadzic kabel 3 zyłowy od sterownika pieca i tak podłączyć do regulatora tylko jak to połączyć aby było ok
  • Poziom 17  
    Witam
    więc + i - są sterowne, to teraz te przewody podłącz do sterownika w styk grzanie i -. Powodzenia

Dodano po 5 [minuty]:

Na kotle sa trzy wyjścia bo "Termet" miał własne regulatory z zasileniem z kotła. Dzisiaj są o własnym zasileniu czyli bateryjne i wystarczą dwa przewody.Nara
  • Poziom 9  
    ok zrobilem + i - na piecu na sterowniku grzanie i - i ok zalancza rozlancza piec a teraz jak zwieksze temperature to wylancza mi sie piec a jak zmniejszam to mi sie zalancz to jest dobrze czy zle mam ustawione pokretło
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    hej
    pokrętło powinno być na * antyzamrożeniówce i wtedy steruje programator. Nara
  • Poziom 9  
    ok ustawilem na * i zalancza mi krecac w lewo odwrotnie niz wskazowka zegara mysle ze bedzie ok dziekuje a na pewno przewod trzzylowy nie jest potrzebny
  • Poziom 17  
    Hej
    tak jak mówiłem w starych kotłach "Termet" używano trzech przewodów bo ten trzeci był jako zasilenie "R" regulatora.Cześć
  • Poziom 9  
    czyli trzeci przewod prowadze z R na sterowniku pieca do regulatora pod grzanie tak
  • Poziom 17  
    Hej hej
    trzeci przewód w tym przypadku pozostaje wolny- niewykorzystany. Dzięki

Dodano po 1 [minuty]:

jeszcze
    ten przewód był wykorzystywany do sterowników produkcji "Termet"
  • Poziom 9  
    chyba musze wymienic regulator bo mi zalancza piec przy temeraturze pokojowej 23 stopnie a mam ustawiony na 20 stopni i piec zalancza sie srednio co 10 min jak woda w centralnym ostygnie a temperatura wciaz 23-22 stopnie[/code]
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Hej
    masz rację, bo taki regulator pokręcany czyli na potencjometr ma dużą histerezę która zmienia się wraz z jego wiekiem. Jak sam zauważyłeś ma dużą tolerancję termiczną więc nie zda egzaminu oszczędności. Kup eurostera i podłącz pod te same przewody i zobaczysz różnicę. Powodzenia
  • Poziom 9  
    ok dzieki za porady
  • Poziom 2  
    Ja mam podobny problem,bo nie mam zielonego pojęcia,gdzie mam podłączyć 230V? pod sterownik,czy pod piec,tzn pod sterownik i ze sterownika do pieca czy też na odwrót pod piec i z pieca pod sterownik? Proszę o szybka pomoc!