Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uruchamianie sygnalizatora wyłącznie podczas nieobecności

21 Lis 2010 14:22 1172 9
  • Poziom 12  
    Mam Integrę 128 i sygnalizator wewnętrzny, który chciałbym aby był uruchamiany tylko gdy nie ma mnie w domu. Sygnalizator to SPW-250R. Podłączyłem go do centrali, wszystko działa. Zaprogramowałem wyjście sterujące (OUT5) jako wyjście z odwrotną polaryzacją. Przypisałem do niego czujniki, które mogą go aktywować. Ustawiłem strefy, w których mogę skasować alarm. Stworzyłem strefę w której mam wszystkie czujniki wewnętrzne. Chciałbym, aby syrena wyła jedynie w sytuacji gdy ta strefa czuwa. W przypadku czuwania innych stref (ochrona obwodowa), bez strefy wewnętrznej syrena nie ma się uruchamiać.

Próbowałem z iloczynem logicznym dwóch wyjść. Zrobiłem wirtualne wyjście, które jest ustawione jako "alarm włamaniowy". Zrobiłem drugie, ale nie wiem jak zaprogramować to wyjście, aby wskazywało czuwanie konkretnej strefy. Jak to zrealizować?
  • Poziom 18  
    Strasznie to chotyczne co piszesz. Po diabla iloczyny??!!?? Napisz co nieco jaśniej bo nie umiem rozczytać Twojej koncepcji....
  • Pomocny post
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Wyjście typ 21 wskaźnik czuwania i zaznaczasz strefę która Cię interesuje.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Po co tak kombinować? Jeżeli wyjście zaprogramujesz jako "alarm włamaniowy" to możesz jasno określić z których stref, z których wyjść ma być wyzwalany. Zaznaczasz tylko tą strefę w której przebywasz i wszystko! Teraz jeśli w niej będzie alarm to sygnalizator się włączy, z pozostałych które czuwają będzie milczał.
  • Poziom 12  
    Chciałbym, aby sygnalizator włączał się po naruszeniu czujnika w każdej strefie. Warunkiem ma być uzbrojenie jednej ze stref. Jest uzbrojona -> alarm głośny z syreny. Nie jest -> tylko buzery w manipulatorach.

Ustawiłem to tak:

Code:
    Wyjście 5: typ 47, iloczyn wyjść 100 i 101

Wyjście 100: typ 88, alarm włamaniowy (bez sabotażu)
    Wyjście 101: typ 21, wskaźnik czuwania dla strefy 4 ("wewnętrznej")

Teraz jeszcze przydałoby mi się opóźnienie syreny o czas na wejście. Aktualnie sygnalizacja jest uruchamiana bezzwłocznie.

// Edycja: zmieniłem sumę na iloczyn zgodnie z sugestią gm821124. Dziękuję!
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Nie suma logiczna tylko iloczyn logiczny, reszta ok. Powinno działać.
  • Poziom 12  
    Przetestowałem tę konfigurację i prawie działa. Jest tylko mały problem z włączaniem. Sygnalizator włącza się w momencie naruszenia czujki opóźnionej wewnętrznej (typ 3) nawet w momencie gdy wszedłem naruszając najpierw wejście/wyjście (typ 0). Dla obu czujek czas na wejście wynosi 30 sekund. Jak zaprogramować opóźnienie syreny?
  • Poziom 12  
    Przeleciałem raz jeszcze przez instrukcję instalacji i programowania Integry, ale nie znalazłem opcji opóźnienia wyjścia syreny, ustawionego jak powyżej, o czas na wejście. Nie mam pomysłu jak to zrobić.
  • Poziom 25  
    Strzelam: pewnie te czujki są w różnych strefach. Po tak ogólnych danych ciężko cokolwiek powiedzieć.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    w5h0so napisał:
    Przetestowałem tę konfigurację i prawie działa. Jest tylko mały problem z włączaniem. Sygnalizator włącza się w momencie naruszenia czujki opóźnionej wewnętrznej (typ 3) nawet w momencie gdy wszedłem naruszając najpierw wejście/wyjście (typ 0). Dla obu czujek czas na wejście wynosi 30 sekund. Jak zaprogramować opóźnienie syreny?

Nie mam jak tego sprawdzić ale wg. mnie powinno być tak :
    Wyjście 5: typ 47, iloczyn wyjść 100 i 101
    Wyjście 100: typ 1 lub 2 , alarm włamaniowy
    Wyjście 101: typ 21, wskaźnik czuwania dla strefy 4 ("wewnętrznej")