Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor Highscreen MS 1773P

01 Paź 2004 23:25 1773 16
  • Poziom 11  
    Monitor po czasie około 2 godzin zaczyna sie wyłaczac tzn .obraz czarny i cos tam w srodku pstyka
    [chyba przekażnik] ,raz za około 1 min nastepny i coraz częściej aż nie umie zaskoczyc całkiem.Należy go wyłączyć i poczekać aż ostygnie .
    Prosze o pomoc gdzie szukać usterki.
    Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Spróbuj w momencie kiedy się wyłączy schłodzić procesor. Jest zamontowany z przodu płyty więc dostęp do niego trudny. Jeżeli otworzysz monitor i wysuniesz płytę by się do niego dostać może się okazać, że na usterkę będziesz musiał poczekać. Lepsze chłodzenie sprawi, że będzie chodził dłużej. Oczywiście jeżeli to wina procesora możesz spróbować podgrzać go np. suszarką do włosów. Już po kilku minutach powinno zadziałać. Jeżeli diagnoza się potwierdzi to raczej możesz zapomnieć o nowym procesorze-jest drogi i trudno dostępny. Chyba, że znajdziesz wylut. Ja poradziłem sobie inaczej. Oczywiście za zgodą klienta. Zamontowałem wentylatorek od procka komputerowego nad prockiem w monitorze, oczywiście najmniejszy i najcichszy jaki miałem. Co prawda jest to półśrodek ale monitor chodzi bez zarzutu już kilka miesięcy.
  • Poziom 11  
    Dzięki za zainteresowanie moim problemem nawet nie wiedziałem że mam w monitorze procka ,jakbyś mi jeszcze napisał jaka może być jego nazwa to mi pomoże w poszukiwaniu.Teraz będę czekał aż zacznie się wyłączać a potem sprubuje twojego pomysłu.Dziękuje i pozdrawiam a jakie efekty bedą napiszę .
  • Poziom 21  
    Z doświadczenia powiem że w higscreenach często występują zimne lutowania na cewkach i powielczu więc przelutuj układ wn korekcje ( prawa strona płyty):) i powinno być dobrze pozdrawiam
  • Poziom 30  
    w tym konkretnym modelu faktycznie procki padaly nagminnie powodujac takie objawy
  • Poziom 11  
    Chyba to jednak ten procek sie grzeje , bo wczoraj znowu sie wyłaczal monitor i wystarczyło uchylić trochę obudowy i problem ustapił nie wiem na jak długo ale narazie jest oki.
    Dziekuje wszystkim i pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Ja mimo wszystko sprawdził bym zimne luty, ale może się mylę.
  • Poziom 11  
    Cześć! Mam taki sam monitor i identyczny problem. Wczoraj wrócił z naprawy, nie wiem co elektronik sprawdzał, ale wiem ży faktycznie były zimne luty na cewkach trafopowielacza, niestety gdy monitor pochodził 2 godzinki znowu się zaczął włączać i wyłączać. Zatem zimne luty nie były powodem awarii :(
    Mam pytanie odnośnie procesora. Jak to coś wygląda i gdzie jest umiejscowione na płycie. Proszę mi wytłumaczyć jak laikowi, łopatologicznie. Po której stronie tak jakby się siedziało przed monitorem.
    Muszę to wiedzieć bo nie wiem co podgrzać bądź schłodzić, i jak zobaczę typ?Ile taki procek kosztuje, bo niektóre są tylko po 45 zł. I mam jeszcze jedno pytanie czy może istniec jeszcze jakaś inna przyczyna takiej usterki, niż zimne luty lub procek? Z góry dzięki za odpowiedź. :)
  • Poziom 21  
    Procesor to taki duży układ scalony przy którym jest taki mały 8nóżkowy jest to jego pamięć. Znajduje się w dolnej części płyty głównej. Cieżko nie zauważyć;)
  • Poziom 11  
    Dzięki, te 8 nóżek na pewno mi pomogło, a ja tak nie lubię pająków i właśnie przez ilość nog :) Teraz go podgrzeję suszarką i zobaczę co się bedzie działo. Ciekawi mnie jeszcze ile to kosztuje. Papa
  • Poziom 19  
    Z poszukiwaniami procesora daj sobie spokój. Chyba, że dostaniesz z demobilu. Nie pamiętm już gdzie widziałem "nówki" ale to prawie 300 zł. Więc jeżeli to twój prywatny monitor to wentylator, 12V prosto z płyty i prawdopodobnie na długi czas zapomnisz o problemie.
  • Poziom 11  
    :) siemka. Oj 300 to stanowczo za dużo, gdybym miała 300 to znalazłoby się i 200. Wolałabym już kupić monitorek CRT.
    Poproszę o szczegóły na temat wentylatorka, gdzie go kupić (w sklepie komputerowym?) gdzie przyłączyć, oczywiście zakodowałam że 12 v.
    Dzięki za cierpliwość.
  • Poziom 21  
    mały wiatraczek w sklepie elektronicznym dostaniesz
  • Poziom 11  
    Drogi Szymonie, akurat wiem jak wygląda wentylatorek, problem w tym jaki typ kupić żeby nie był drogi i głośny. Chodzi o to że jak kupię to gdzie go w moinitorze przykręcić i do czego podłączyć te dwa kabelki, o ile Ci wiadomo tam nie ma wyznaczonego dla niego miejsca.
  • Spec od monitorów
    Najpierw spróbuj czegoś prostszego.
    Naklej na procka kilka warstw folii miedzianej, aluminiowej albo zamocuj radiator i koniecznie połącz z masą. Nad procesorem na kineskopie również naklej folię.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Wentylator zamocować nad procesorem, albo przykleić bezpośrednio do niego. Tam jest mało miejsca, więć musi on być płaski. Niestety nikt ci chyba nie powie czy będzie pracował cicho czy nie. Polski rynek elektroniczny nie jest specjalnie weryfikowany i za te same pieniądze można kupić coś extra ale także "badziewie". Myślę jednak, że najlepszy byłby taki od procka komputerowego albo od jakiejś karty. One są w miare małe i ciche. Pogadaj z kolegami a pewnie dostaniesz taki za parę groszy. Napięcie trzeba sobie znaleźć najlepiej w okolicach zasilacza. Wiele firm opisuje je na płycie. Nie pamiętam czy w tym przypadku także. Jeżeli nie to trzeba albo zmierzyć albo schemat. Jeżeli nie znajdziesz to poszukam schematu i napiszę gdzie to podłączyć.
  • Poziom 11  
    Ja rozpocząłem ten watek i chyba czas go zakończyć -rozwiązałem sprawę. Nakleiłem na procka kawałek radiatora z aluminum/szyna z pszesównych drzwi/ posmarowałem pastą termiczna i przykleiłem klejem kropelka się nazywa/ .Dodatkowo pomiędzy procek a kineskop włożyłem kawałek plastikowej płytki.
    Problem wyłączania zniknął. Dodam że numer z wiatraczkiem nad prockiem pomagał mi ,ale przez około miesiąc potem już nawet wiatrak nie pomagał a jeżeli chodzi o podłączenie wiatraka to sterowałem go z płyty komputera , tam jest parę wejść na wiatraki.
    Pozdrawiam i dziekuje wszystkim którzy mi pomogli!!!