Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio fabryczne Saaba 900 i modulator fm - przestał działać

esk0 21 Nov 2010 18:23 2102 3
    esk0
    Level 9  
    Witam,

mam w moim Saabie zrobione wejście do odtwarzacza mp3 poprzez modulator fm (taki jak na obrazku), które jest podłączony do radia fabrycznego (tak jak na schemacie), jest zakodowany na 87,7 fm
    Radio fabryczne Saaba 900 i modulator fm - przestał działać Radio fabryczne Saaba 900 i modulator fm - przestał działać

Otóż mój problem wygląda następująco: niedawno pierwszy raz stało się tak, że muzyka z odtwarzacza podłączonego do tego modulatora przestała grać ale po pewnym czasie samo się "naprawiło" w tym samym dniu, teraz znowu niestety przestało działać i raczej się nie naprawi samo bo ta sytuacja trwa już o wiele dłużej.
    I moje pytanie jest następujące - co mogło się popsuć w tym połączeniu lub czy jest taka możliwość, że ten modulator jest popsuty? Ale jeśli byłby popsuty to radio również by nie działało i nie odbierało żadnej stacji, ponieważ antena jest połączona z radiem przez ten modulator, a radio cały czas pięknie odbiera, więc chyba wina nie leży w modulatorze? Bezpiecznik na wyjściu z modulatora jest dobry.
    Gdzie szukać przyczyn? proszę o jakiś pomysł
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Stawiałbym na modulator. Stacje radiowe może odbierać normalnie, gdyż one są jedynie przepuszczane przez to urządzonko. Natomiast sygnał do niego dostarczany jest przekształcany. I możliwe, że coś tam się rozjechało lub zdechło.
    Na sąsiednich częstotliwościach nie sprawdzałeś?
    esk0
    Level 9  
    też sprawdzałem wszystkie pozostałe częstotliwości, a co mogłyby się w tym modulatorze popsuć, co mógłbym wymienić na płytce w pierwszej kolejności?
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Moja szklana kula odmawia odpowiedzi na to pytanie...