Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Excel - wykresy funkcji - problem z osią - proszę o pomoc

Liyn 21 Nov 2010 18:44 4690 5
    Liyn
    Level 2  
    Witam. Mam następujący problem: umieszczam na wykresie w Excelu 2007 dane pomiarowe Id(Ugs): mam wartości w nierównych odstępach. 0,1 0,2 0,3 a potem skok i 1,2, 5 itp. I tu mam problem: Jak zrobić, by wykres narysował się w odpowiedniej skali? Excel automatycznie dopasowuje wartość do argumentu przez co wykres charakterystyki wyjściowej tranzystora nie wygląda jak powinien..Excel - wykresy funkcji - problem z osią - proszę o pomoc
    Jakby ktoś był w stanie pomóc, byłabym bardzo wdzięczna.

ps Szukałam, nie znalazłam;p
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    maciekpobo
    Level 12  
    Spróbuj zamiast przecinków użyć jako separatora dziesiętnego kropki ( zamiast 0,1 napisz 0.1) excel może Twój zapis analizować jako tekst a nie liczby
    Liyn
    Level 2  
    Dziękuję za odpowiedź; niestety nie pomogło :( Zmieniłam na kropki wszędzie i wszystkie wartości równe są 0. więc mam taką kreskę na dole.

Jakieś inne pomysły?:)
    Jerzy Bartnicki
    Level 23  
    Witam
    Tak popatrz na poziomą skalę, myślę że problem tkwi w niej, na początku masz różnicę 0,1 potem 0,2 i już widać zmianę, i tak dalej.
    Powodzenia
  • Helpful post
    marek003
    Level 40  
    Wróć do przecinków i zmień typ wykresu z liniowego na punktowy (z punktami połączonymi prostymi liniami).
    Liyn
    Level 2  
    @ Marek
    wow działa o.O nawet nie sądziłam, że to takie proste xD dziękuję pięknie, podziękowanie leci :] problem solved!

@ Jerzy~
    Dziękuję pięknie za odpowiedź :]