Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 323 BF-Gdy się nagrzeje kopci na biało

21 Lis 2010 19:05 3138 7
 • Poziom 9  
  Witam mam problem z Mazdą 323 BF.
  Jest z roku 89 ma silnik 1.6 Gaźnik(Był wtrysk ale zostało przerobione na gaźnik, nie wiem po co)

  Ostatnio mam problemy takie gdy samochód się nagrzeje i zgasi ma czasem problemy z rozruchem. Jak by odpalał na 3 cylindry. Zostały wymienione kable WN,kopułka,świece.
  Drugim problemem jest to że auto gdy złapie temp. 40/35 * zaczyna kopcić na biało. Nie odczuwam spadku mocy. Przy 6/7 tyś obrotach idzie dymek niebieski(Dostaje oleju zapewne) Oleju ubywa ale mało.Jak sprawdzałem w ciągu 1500 km ubyło z 4/5 mm wody. Samochód troszkę się poci bo uszczelki takie sobie.

  Co może być powodem tego dymienia i tego że ma czasem problemy z rozruchem.

  Proszę o pomoc.
 • Poziom 2  
  Sądzę że przyczyną nie jest przedostawanie się płynu chłodzącego do cylindrów bo wtedy odczuwalny był by spadek mocy i auto by przerywało. Moim zdaniem to padnięte uszczelniacze zaworów i na postoju olej przecieka do kanałów ssących.
 • Poziom 9  
  @rs07-nie wydaje mi się, w tedy by znacząco uciekała mi ciecz :]
  @Pawełidonata-Jak mi się zdaje chyba masz rację. Stuka mi zawór, tzn chyba nie odbija do końca. Jest takie kleklekle.

  Jutro samochód idzie do mechanika z problemem odpalania.
 • Poziom 9  
  Auto z tym rocznikiem, olej będzie zużywał to normalne.... ja zalecam sprawdzenie szczelności układu chłodzenia, i ciśnienie w komorach spalania... a ten "biały dymek" to od kiedy się pojawił??
 • Poziom 9  
  Po wymianie świec, przedtem była każda z innej parafii ;/ (3 krótka i jedna długa ! ale nic nie zrobiła silnikowi) Mechanik sądzi że to uszczelka pod głowicą, no ale w tedy chyba w znaczącym tempie ubywał by mi płyn w chłodnicy i znacząco skakała temp. Trudno osiągnąć w niej temp powyżej 90 *C :]
 • Poziom 38  
  Mała dygresja na temat padniętych uszczelniaczy zaworów. Przy padniętych uszczelniaczach zaworów ssących olej jest zasysany do kanałów ssących w czasie pracy silnika, a szczególnie intensywnie na wolnych obrotach, gdy podciśnienie w kolektorze ssącym jest największe (stąd błękitny dymek przy zmianie biegów). Przy zaworach wydechowych raczej spaliny dostają się pod pokrywę zaworów i dalej do odmy.
  Na temat przedmuchu nie będę się wypowiadał, bo samochód poszedł do mechanika, więc nie chcę mu chleba odbierać.
 • Poziom 9  
  Jak się okazało uszczelka pod głowicą niby padła. Całkowity koszt naprawy to 800 zł , nie stać mnie. Jak na razie auto jeździ płynu z chłodnicy trochę zaczęło ubywać. Wczoraj zrobiłem trasę 450 km i jeździ dalej.