Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję modułu do WHIRLPOOL AWG 875/D wypożyczyć

21 Lis 2010 19:35 4468 5
 • Poziom 10  
  Witam. Poszukuję uczynnego serwisanta z terenu Warszawy, który wypożyczy na jeden dzień sprawny moduł do WHIRLPOOLA AWG 875/D w celu odczytania zawartości pamięci w procesorze. Lub po prostu poszukuję wsadu pamięci do tego procesora. Model ten ma Programowalny procesor MC68HC908JL8CP obudowa (DIP28) i nie udało mi się nigdzie znaleźć wsadu do zaprogramowania go. W zamian mogę służyć zapłatą w gotówce lub zrewanżować się naprawą innych modułów do pralek.
 • AM TechnologiesAM Technologies
 • Poziom 26  
  Witam
  Czasem (raz na miesiąc) spotykam się z tą pralką u klienta. Zawsze mogę zabrać moduł lub pralkę na warsztat. Tylko jak zczytać zawartość pamięci flash? Dodatkowo trzebaby to zrobić w dwa trzy dni aby klient nie narzekał że za długo. Sprawa jest do przejścia gdybym wiedział jak i miał odpowiedni programator - procek jest zabezpieczony choć są programatory do zczytywania pamięci z zabezpieczonych motorolek 68HC908... używane w samochodówce. Tylko nigdy nie spotkałem aby obsługiwały dokładnie tego procka.
  Ostatecznie można poszukać uszkodzonej AWG 875/D na znanym portalu, ale jak odczytać EEPROM i Flash? Jestem tematem i możliwościami zczytania wsadu oraz podzielenia się nim zainteresowany.
 • AM TechnologiesAM Technologies
 • Poziom 10  
  Programator obsługujący tego procka to VP 90 kosztuje on około 2600 zł. Do takich sporadycznych przypadków niestety nie opłaca się go kupować. Jest w Warszawie firma, która programuje różne kości i mają sprzęt do niego. Programują za 20 zeta więc trzeba tylko dostarczyć im stary procek i nową kość do zaprogramowania. Trzeba jedynie wylutować kość z modułu. Nie jest to trudne do jest w obudowie DIP 28 stosunkowo topornej o dużym rastrze. No i oczywiście po wszystkim wlutować z powrotem.
  Pierwszy eksperyment jaki zrobię, to wylutowanie kości z identycznego modułu do pralko suszarki AWZ (ma tylko inne oprogramowanie) Pralko suszarkę mam działającą więc robię to jedynie po to by sprawdzić, czy ww. firmie uda się odczytać oprogramowanie i zaprogramować mi nową kość. Jeżeli to się uda to oznaczać to będzie, że z AWG też nie będzie problemu. Jest jeszcze cień szansy, że z mojej AWG da się jeszcze odczytać program, gdyż padł procek i nie daje znaku życia co nie zawsze musi wiązać się z uszkodzeniem wsadu. O wynikach będę informował. Ostatnim etapem będzie zczytanie wsadu z działającego AWG. Jeżeli wszystko przebiegnie pomyślnie, to może uda się "opatentować" sposób na padnięte procki w tych pralkach. Niestety do tej pory to wyrok śmierci dla pralki, a raz na jakiś czas się zdarza.
 • Poziom 26  
  Mam AWG 875/D z padniętym prockiem - podłączony oscyloskop pod piny sterujące wyświetlaczem i płytą użytkownika i nic. W moim przypadku sposób na awarię procesora modułu to odwiedzanie dobrego złomu gdzie sie taką znajdzie, tzn. telefon do mnie zostawiony złomiarzom. Najdłużej pralka stała u mnie prawie rok w oczekiwaniu na moduł (EWM2000, kupiłem za 15zł jak się okazało sprawny)Oczywiście po awarii została odkupiona za 50zł gdyż klient by tyle nie czekał. W ten sposób uratowałem niejedną pralkę.
  Ostateczność to wykonanie własnego modułu i napisanie własnego firmware nad czym pracuje, temat jest na elektrodzie jednak duża liczba zleceń naprawy pralek znacząco te prace spowalnia, z czegoś trzeba żyć...
  Tak więc posiadam sporą kolekcję pralek które czekają na swój dzień.
  Ciekawe, czy ta firma oczywiście odpłatnie zgra firmware do pliku tak, abym zwykłym programatorem mógł zaprogramować. Jeśli tak to jak trafię to "pozyczę" od klienta np na tydzień pralkę jeśli przyjedzie na wymianę łożysk albo moduł tak aby firmawre zgrać.
  Nie sądzę, aby procek był tak oporny aby trzeba było programować go programatorem za 2.6kzł, problemem jest raczej tylko odczyt ponieważ wsad jest zabezpieczony przed odczytem.

  Co do samego programatora VP 90 ciekaw jestem jakie jeszcze procesory obsługuje, na google na szybko nic nie znalazłem.
 • Poziom 1