Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

simlock ZTE 246 (VODAFONE 246)

21 Lis 2010 19:57 14446 20
  • Poziom 2  
    Jak zdjąć kod simlocka ZTE 246 (VODAFONE 246)? Jak wygenerować kod odblokowujący. Telefon został kupiony w Niemczech.
  • Moderator - GSM
    Kupić - wygenerować się nie da - przynajmniej na dzień dzisiejszy.
  • Poziom 13  
    Pozostaje Ci czekanie albo sprzedanie tel i kupienie czegoś bardziej popularnego.
  • Poziom 33  
    Pozostaje czekać :D sam mam na stanie 500 sztuk tego do odblokowania i czekam na update od Martecha, Fouriusa, infinity i SMTi :D
  • Poziom 2  
    A kto zna koszty zakupu kodu odblokowującego i gdzie to zakupić?
  • Poziom 13  
    Witam
    Tak przy okazji odświeżę temat bo szukam i szukam ni niczego sie nie doszukałem, czy może cos sie zmieniło w temacie simlocka Vodafone 246, ZTE 246.
    Pozdrawiam Piotr
  • Poziom 2  
    też, nic do tej pory nie otrzymałem w tym temacie!POZDRAWIAM
  • Poziom 33  
    Furious robi, ale telefon trzeba rozbierać i lutować przewody do płyty :D Na kilkadziesiąt sztuk zrobionych trafiła mi się jedna wersja software not supported :D
  • Poziom 23  
    wiśniowy18 napisał:
    Furious robi, ale telefon trzeba rozbierać i lutować przewody do płyty :D Na kilkadziesiąt sztuk zrobionych trafiła mi się jedna wersja software not supported :D

SAGDD bez rozbierania robi wszystkie wersje bezproblemowo lącznie z najnowszym HW ;)
  • Poziom 1  
    Witam jaki kabelek jest do tego potrzebny pod sagema dd moglbys wyjasnic jasnie jak to zrobic tym sprzetem pozdrawiam i czy cos musi byc aktywowane pd tego boxa bo lezy bezurzyteczny a chcialbym go pouzywac
  • Poziom 23  
    gsm135 napisał:
    Witam jaki kabelek jest do tego potrzebny pod sagema dd moglbys wyjasnic jasnie jak to zrobic tym sprzetem pozdrawiam i czy cos musi byc aktywowane pd tego boxa bo lezy bezurzyteczny a chcialbym go pouzywac

Kabelek RJ45 , co do DDJTAG musisz mieć wykupioną aktywację E-Gold
  • Poziom 33  
    Możesz wrzucić tutaj tą wersję SagULC2plus_V22.1 bo coś nie mogę się tam zarejestrować na tym nowym serwerze od wczoraj czekam na maila zwrotnego i dupa :D
  • Poziom 14  
    wiśniowy18 napisał:

NIe potrzeba lutować się do płyty. W załączniku schemat kabelka dla furiousa. Testowane na 2 sztukach i nie bylo żadnego problemu.
  • Poziom 33  
    cvxcvx napisał:
    wiśniowy18 napisał:

NIe potrzeba lutować się do płyty. W załączniku schemat kabelka dla furiousa. Testowane na 2 sztukach i nie bylo żadnego problemu.

Ty się za dużo m jak miłość chyba na stare lata naoglądałeś :D

Hackerek nic nie pisze o takiej możliwości, a z ciekawości sprobowalem zeobic ten kabel i sprawdzić, ale niestety zero komunikacji kolego. Nie wiem jakie 2 sztuki robiłeś, ale napewno nie vodafone 246
  • Poziom 14  
    Proszę log:
    Software engine version: 1.0.0.5444
    Insert cable in box now [NO BATTERY INSIDE PHONE] !
    Starting communication ...
    Platform: E-Gold Voice3-32 [00 00] ...
    Preloader sent ....
    Loader sent ....

Flash ID(0): 00EF:4016

Checking firmware version ...
    Detected: ED-DE-P118A2V1.0.0B12
    Saved: ZTE_NONE_ED-DE-P118A2V1.0.0B12_12.31.56_18.02.2011_PARTIAL.bin
    Erasing ...
    Writing ...
    Erasing ...
    Writing ...
    Unlocked ! Remove battery and put back !
    Time needed - 00:00:50

Wogóle masz jakąś komunikacje czy nie?
    Spróbuj z bateria, włącz na furiousie +5V i powinno pójść.
    Jeśli nie zbotuje ci na furiousie, to podłącz sie poprzez np: z3x maja tak samo pinout.

A tutaj masz link na dowód że kabelk istnieje.
    Link
  • Poziom 33  
    FAktycznie nawet hackerek pisze o tym, ale nie zmienia to faktu że u mnie to nie chce działać, probowałem na różnych kombinacjach interfejsów (fourious stary z +5V, nowy plastikowy, vygis, infinity etc) i nic zero komunikacji, ale cóż widocznie tak musi być 300 sztuk zrobiłem rozbierając każdy telefon :D zostało mi jeszcze około 150 do zrobienia :D więc będę musiał sobie jakoś jeszcze poradzić :D
  • Poziom 14  
    O kurcze, skąd żeś tego tyle nabral? Może to ci pomoże. simlock ZTE 246 (VODAFONE 246)
  • Poziom 33  
    Widziałem wcześniej ten pinout, ale nie podejrzewałem że będzie działał z fouriousem :D Teraz zrobiłem sobie taki kabelek jak na zdjęciach niżej i idzie ok, na poniedziałek muszę zrobić partię 360 sztuk :D

simlock ZTE 246 (VODAFONE 246) simlock ZTE 246 (VODAFONE 246)