Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sms-y w telefonii stacjonarnej

02 Paź 2004 00:14 894 5
  • Poziom 10  
    na czym polega wysyłanie wiadomości od strony technicznej? Czy ktoś wie?
  • Poziom 13  
    Tak w ogóle to jak sie wysyla smsy z kom. na stacjonarny.
  • Poziom 34  
    Witam.
    O ile mi wiadomo to ta usługa nie jest komercyjnie świadczona przez operatorów dla abonentów prywatnych – stacjonarnych ( poza automatami ). Można obecnie przesłać tekst pomiędzy aparatami ISDN i to działa. Wymaga jednak nawiązania połączenia do abonenta docelowego – przynajmniej na chwilę.
    Pozdrawiam.
    :)
  • Poziom 13  
    nie do konca masz chyba racje Zutket gdyz kilka razy sam dostalem do domu smsa ktorego w telefonie stacjonarnym przyczytal mi jakis mily Pan---tzn wiadomo ze chodzi o automat :D
    a ja isdn'a zainstalowanego nie mam....
  • Poziom 34  
    webster napisał:
    nie do konca masz chyba racje Zutket gdyz kilka razy sam dostalem do domu smsa ktorego w telefonie stacjonarnym przyczytal mi jakis mily Pan---tzn wiadomo ze chodzi o automat :D
    a ja isdn'a zainstalowanego nie mam....

:!:
    Witam.
    Widzę, że mylisz pojęcia.
    Jak sam napisałeś ,, przyczytal mi jakis mily Pan” chodzi o tak zwany S.M.S. głosowy. Jest to usługa świadczona przez operatorów sieci komórkowych (na pewno przez +GSM) i nie ma nic wspólnego z S.M.S-em tekstowym przekazywanym na wyświetlacz aparatu analogowego. Część aparatów tych nowych jak Siemens, ma możliwość odbierania wiadomości tekstowych, ale jak wspomniałem, nie jest świadczona komercyjnie przez operatorów stacjonarnych.
    Pozdrawiam.
    :)
  • Poziom 10  
    Hmm.. Wprawdzie sie na tym nie znam ale wydaje mi sie ze to moze dzialac na podobnej zasadzie jak kiedys dzialala siec pagerow. W pagerze mowilo sie panie z centrali a ona to wklepywala w komputer, z sms-ami na telefon stacjonarny jest chyba odwrotnie, wklepuje sie w budce a czyta automat :P