Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zawór dopuszczający zimnej wody Beretta Super Kompakt 21 esi

olapol 21 Nov 2010 20:23 11805 7
 • #1
  olapol
  Level 9  
  Witam,
  Zwracam się z prośbą o podanie nr katalgowego (symbolu, nazwy pod jaką występuje w sprzedaży) lub miejsca w którym mógłbym doknać zakupu zaworu wejścia zimnej wody -piec Beretta Super Kompakt 21 esi. System Gaz twierdzi, że zawór dopuszczający nie występuje w katalogu części zamiennych kotła i można go nabyć w każdej hurtowni hydraulicznej. Nigdzie nie mogę go znaleźć. Dokładnie chodzi mi o zawór wymieniony na stronie 17, Rys. 3.6 Instrukcji Instalowania tego pieca.
  Zawór dopuszczający zimnej wody Beretta Super Kompakt 21 esi
 • #2
  igrzelczyk
  Level 21  
  Poszukaj strony producenta w polsce i zadzwon moze ci sprzedadza a moze nie zalezy czy trafisz na dobry humor czy nie ,jesli nie to tylko zamowisz u serwisanta,a co sie z nim stalo ze chcesz wymieniac? tu masz namiary
  RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A.
  Tel. 0-56/657 16 00
  Fax: 0-56/657 16 57
  Infolinia 0-801/804 800
  pozdrowka
  wesoly serwisant
 • #3
  olapol
  Level 9  
  Witam,
  Dziękuję "igrzelczyk" za namiary, ale już z serwisem rozmawiałem i trafiłem chyba na ten zły humor-podali mi tylko nr katalogowy i to nie tego zaworu tylko zaworu bezpieczeństwa jak się później okazało. Dziwi mnie, że nie mogę tego kupić na stronie -System Gaz (piszą, że mają cały asortyment do Beretty). Zawór mi puszcza(jeszcze da się go tak ustawić, że trzyma, ale za każdym dopuszczeniem wody jest gorzej). Serwisant był i chciał wstawiać dodatkowy zawór, ale nie pasowały mu średnice. Problem jest też szerszy, opisywany też wcześniej przez innych na forum. Spada mi ciśnienie w kotle i muszę raz na tydzień dobijać wody-wizualnie, żadnych zacieków nie widać (pewnie od razu paruje) i stąd konieczność dopuszczenia wody. Generalnie serwis Beretty nie zachwyca, ani kompetencją, ani dostępem do części.
 • #4
  igrzelczyk
  Level 21  
  Bo od momentu jak beretta zaczela być produkowana w polandi to główny serwisant urusl do tego stopnia ze wszyscy "starzy" serwisanci odeszli zwróć uwagę ze nie ma na wykazie niskich nr autoryzacji (tych ponizej 100-ja miałem 001) efekt ? Bez komentaza ? nawet nie wiem kogo ci polecić .odnośnie wody napelnij naczynie przeponowe azotem(temat wielokrotnie opisywany jak to zrobi )i przestanie ci spadać ciśnienie co do gaz serwisu u nich bałagan jeszcze większy niż w beretce
  ,zrób osobne dopuszczenie i będziesz miał z bani
  Pozdrawiam
  Wesoły serwisant
 • #5
  olapol
  Level 9  
  W zupełnosci się z Tobą zgadzam, co da się odczuć na własnej skórze. Problem polega na tym, że nawet chcąc zmienić piec na innego producenta, okazuje się, że przychodzi ten sam niekompetentny serwisant i okazuje się, że zamiast on proponować rozwiązanie problemu, ty musisz mu podpowiadać. Osobiście nie jestem serwisantem, natomiast zajmuję się szeroko rozumianą automatyką, pomiarem i telemetrią i szlag mnie trafia gdy przychodzi gościu zielony, a wizyt musi być minimum trzy, aby coś konstruktywnego wymyślił.
  Chyba zrobię tak jak proponujesz.
  Dziękuję za uwagi i pozdrawiam.
  Tematu jeszcze nie zamykam, gdyż gdyby ktoś mógł mi sprzedać taki zawór to byłbym wdzięczny.
 • #6
  wch
  Level 11  
  podepnę się do tematu,
  w moim Kompakcie wzrasta ciśnienie po dwóch, trzech dniach grzania. Początkowo ustawiam na 1,5 bara a samoczynne podczas grzania podnosi się do 3-3,5 bara (to pewnie graniczna wartość na zaworze bezpieczeństwa).
  Na forum znalazłem informacje na o możliwym uszkodzeniu naczynia wzbiorczego w kotle i tak faktycznie było, woda wydostawała się z zaworka na oryginalnym naczyniu. Zamontowałem dodatkowe naczynie na powrocie cw do kotła. Problem nie zniknął, ciśnienie nadal rośnie.
  To pewnie przepuszczający zawór doprowadzający wodę do układu. Korzystam z grzania cwu więc dźwignia zaworu jest ustawiona do góry.
  Dobrze kombinuję?
  Teraz czas na wymianę tego zaworu?
 • #7
  mirrzo

  Moderator on vacation ...
  igrzelczyk wrote:
  ...wszyscy "starzy" serwisanci odeszli zwróć uwagę ze nie ma na wykazie niskich nr autoryzacji (tych ponizej 100-ja miałem 001)

  Drobna nadinterpretacja. W pomorskim jest kilku takich właśnie. W innych też :)
 • #8
  olapol
  Level 9  
  Witam,
  Z uwagi, że temat nadal jak widać jest śledzony piszę co nastąpiło w mojej kwestii-poprzez kolejnego serwisanta udało mi się kupić zawór dopuszczający zimnej wody oraz jednocześnie zakupiłem wyminnik do CO, gdyż był nieszczelny, stąd była konieczność "dobiajania" wody. Aktualnie problem opisywany wyżej znikł - ciśnienie jest stałe, zawór działa prawidłwo. Natomiast pojawił się inny problem. Co jakiś czas (nieokreślona częstotliwość -co tydzień, miesiąc, dwa miesiące) podczas korzystania z ciepłej wody (jak rónież podczas ogrzewania) wyłącza się płomień, lampka świeci na czerwono, pompa słychać, że działa nadal-nie pomaga resetowanie, wyłączenie zasilania. Nadmieniam, że czujniki NTC (i do wody i do ogrzewania) są wymienione. Jedynym wyjściem jest odpięcie wszystkich przewodów (od pompy obiegowej, od napędu zaworu trójdrożnego, od zaworu gazu, od czujnika przepływu CWU, od presostatu), następnie włączanie zasilania pieca, puszczenie ciepłej wody, lub włączenie ogrzewania - wówczas lampka zaświeca się na żółto-dalej podpięcie ponownie wszystkich przewodów. Po tej operacji piec zaczyna działać prawidłowo do następnej takiej sytuacji. Nie wiem o co chodzi - z uwagi że problem nie występuje bardzo często da się z tym żyć, choć jak to wynika z praw Murphiego, palnik przestaje działać akurat wtedy gdy trzeba się spłukać po namydleniu. Nie wiem czy nie ma to związku z termostatem spalin, albo granicznej temperatury-gdy ktoś miał podobny problem prosze o informację. "wch" u ciebie wygląda mi to też na zawór zimnej wody-mój zawór po demontaży w środku jest cały skorodowany, gołym okiem widać brak szczelności-stąd u mnie puszczał wodę do układu.