Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[LG 42LD450] Problem z jakością obrazu

rafalkw81 21 Lis 2010 20:48 1684 2
  • #1 21 Lis 2010 20:48
    rafalkw81
    Poziom 1  

Witam.

Zakupiłem nowy telewizor LCD 42" LG 42LD450. Recenzje miał bardzo dobre. Natomiast niepokoi mnie jakość obrazu, który dobry kontrast i kolory ma jedynie jak się go ogląda siedząc na przeciwko i to min 2,5m. Pod kątem traci kontrast i kolory są niskiej jakości. Mam również LCD LG 32" od 2 lat i tam kąt oglądania nie ma tak dużego wpływu na jakość obrazu i mogę dosłownie siedzieć przed samym telewizorem. Więc mam wątpliwości czy to normalne zjawisko.

Dodatkowo na środku ekranu jest delikatna smuga/pasek (obszar jaśniejszy od pozostałego), który najlepiej widać jak na ekranie jest dużo zieleni czy szarości i obraz jest w ruchu.

Pozdrawiam
    Rafał

0 2
  • #2 21 Lis 2010 22:02
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Nowy?
    Reklamować.

0
  • #3 07 Mar 2011 14:56
    yoosef
    Poziom 9  

Witam
    Posiadam bardzo podobny problem. Otóż jak się siedzi na wprost wszystko jest ok. Natomiast jeżeli przesuniemy się metr w jedną bądz drugą stronę na ekranie widać jasne pasy. Tam gdzie są te pasy na ciemnym tle obraz "szumi" pływa i zmieniają się kolory. Problemy te widoczne są jeszcze bardziej jak się zgasi światło.Zgłosiłem usterkę do LG. Przysłali "serwisanta" który uwaga ! STWIERDZIŁ :
    " TELEWIZJĘ OGLĄDA SIĘ NA WPROST ! Widzę te pasy ale tylko jak siedzę z boku... jak Pan będzie oglądał na wprost to będzie ok." Jak zgasiłem światło by pokazać ,że problem się nasila uzyskałem szybko kolejna odpowiedź : " telewizję ogląda się przy zapalonym świetle". Masakra jakaś. Proszę powiedzcie na jakiej planecie my żyjemy ,że serwisanci mogą mówić takie bzdury ?!?!? CO DALEJ ZROBIĆ Z TAKIM TEMATEM ? SERWIS UWAŻA ,ŻE JEST TO "CECHA UŻYTKOWA EKRANÓW LCD".Z góry dziękuję za pomoc.

0