Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5 2002r. brak hamulca po stłuczce

21 Lis 2010 20:53 2482 13
  • Poziom 18  
    Witam w samochodzie po kolizji (uderzony lewy przód) samochód naprawiony lecz jest brak hamulca(pedał wpada do podłogi) vag wyświetlił czujnik ciśnienia oraz brak komunikacji z ABS po skasowaniu błędu nie wyświetla już błędów natomiast braku hamulca towarzyszy kontrolka hamulca na odpalony jak i zgaszonym silniku ,płynu hamulcowego jest ok. próbowałem odpowietrzyć ale na zgaszonym silniku ale to nic nie pomaga w kolejności pt,lt,pp,lp za wszelką pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam.
  • Poziom 26  
    Płynu w ogóle nie ubywa? Odpowietrzone jak należy i na żadne koło nie łapie nawet trochę?
  • Poziom 9  
    jak lewa to Możliwe że pompa ABS padła... to nic że na vag-u nie masz błędów... naj lepiej postarać się a jakoś używkę na sprawdzenie
  • Poziom 18  
    Witam Panowie może jest sposób sprawdzenia tej pompy, płynu nie ubywa ,solidnie odpowietrzone a pedał wpada jakby nic pompa nie pompowała.
  • Poziom 26  
    Gdyby pompa nie pracowała, pedał wbijałby się jak na zgaszonym silniku, tak mi się wydaje z resztą, ale głowy uciąć nie dam. Pozaciskaj gumowe przewody i sprawdzaj każde koło po kolei naciskając hamulec albo kolega niech pomoże i będziesz wiedział.
  • Poziom 18  
    Panowie ale czy silnik pracuje czy nie to pedał i tak leci do końca jest bez reakcji.
  • Poziom 26  
    Zrób to, o co prosiłem.
  • Poziom 18  
    pompa ABS nie powinna mieć wpływu ??? pompa hamulcowa powinna tłoczyć tak???
  • Poziom 26  
    Zaciskaj każde koło po kolei i sprawdzaj, czy na każdym kole hamulec idzie w podłoge czy tylko na jakimś jednym. Co do pompy ABS to nie wiem a zgadywać nie będę.
  • Poziom 43  
    Jeżeli będziesz miał zacięty jakikolwiek zawór odpływowy w ABS to masz taki efekt.Wyciągnij wtyczkę z modułu ABS i sprawdź jeszcze raz. Druga możliwość to padnięta pompa.
  • Poziom 25  
    Nie zaciskaj przewodów bo są w oplocie metalowym i je zniszczysz.
  • Poziom 38  
    Witam
    Pompa wytwarza jakiekolwiek ciśnienie ? Sprawdź na wyjściu z pompy , bo być może pompa uszkodzona podczas wypadku / przeciśnięta / i taki efekt może być , miałem taki przypadek jak klient trzymał mocno nogę na hamulcu i trzasnął w tył auta / za szybko jechał / . Po wymianie pompy wszystko działało poprawnie .
  • Poziom 18  
    Koledzy dzięki za pomoc temat zamykam była jednak pompa.