Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ubezpieczenie-czy konieczne?

adamswid 21 Lis 2010 21:06 768 4
  • #1 21 Lis 2010 21:06
    adamswid
    Poziom 13  

Witam,
    Kupiłem swój pierwszy pojazd(jawa 50). Motorower ma ubezpieczenie do końca roku, lecz na razie nie zamierzam nim jeździć gdyż chcę zrobić kapitalny remont. I mam takie pytanie, czy jeśli nie zamierzam nim jeździć to muszę płacić oc i przerejestrować motorower? Czy mogę zrobić to dopiero na wakacje, kiedy motor będzie gotowy do jazdy? Dodam że mam 17 lat więc nie jestem pełnoletni, słyszałem że osoba niepełnoletnia może rejestrować pojazdy typu motorower(z resztą na wakacje nie miało by to różnicy bo kończę 18 lat).

0 4
  • #2 21 Lis 2010 21:13
    kamil907
    Poziom 28  

Ubezpieczenie OC musi być ciągle opłacone bo teoretycznie jeśli zapłacisz dopiero za kilka miesięcy to zostanie ci doliczone za ten zaległy okres razem z odsetkami. Piszę, że teoretycznie tak to wygląda bo w praktyce jeśli teraz wypowiesz aktualną umowę na OC i ubezpieczysz za kilka miesięcy w innym towarzystwie ubezpieczeniowym to nikt się tego nie dopatrzy. Mimo wszystko polecał bym to opłacić bo w przypadku motorowerów są to groszowe sprawy.

0
  • #3 21 Lis 2010 21:26
    adamswid
    Poziom 13  

A czy mogę opłacić oc bez przerejestrowania? i nic nie stoi na przeszkodzie by do końca tej umowy motorower był ubezpieczony w tamtej firmie na człowieka od którego go kupiłem? czy muszę to zgłosić?

0
  • #4 21 Lis 2010 21:46
    Stary1952
    Poziom 33  

adamswid napisał:
    nic nie stoi na przeszkodzie by do końca tej umowy motorower był ubezpieczony w tamtej firmie na człowieka od którego go kupiłem? czy muszę to zgłosić?

Jeżeli poprzedni właściciel pojazdu się zgadza to możesz , ale należało by przepisać umowę sprzedaż - kupno z taką datą abyś mógł go potem bez problemów przejerestrować . :|

0
  • #5 21 Lis 2010 21:53
    adamswid
    Poziom 13  

Wielkie dzięki, dużo mi pomogliście. Szukałem w internecie ale znalazłem zero konkretów. Jednak pierwszy pojazd to trochę stresu :) .

0