Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo DTB-21S6K - nie włacza się, miga dioda.

21 Lis 2010 21:20 6950 9
  • Poziom 25  
    Jak w temacie - nie uruchamia się, naprzemian miga dioda "czerwono-zielono".
    Brak jakichkolwiek napięć na stronie wtórnej , na pierwotnej jest napięcie ok.318V na nodze 1 STRW6754. Rezystory, diody i kondensatory w przetwornicy sprawdzone.
    Czy transoptor można jakoś sprawdzić ?
    Porównując sprawny transoptor (miernik ustawiony na test diody) w działającej przetwornicy od DVD z tym w telewizorze wychodzi mi, że część gdzie jest tranzystor (nóżki 3 i 4 ) nie przewodzi ( w tym sprawnym od DVD jest przewodność jak na tranzystorze C-E).

Zacząć od wymiany tego STRW czy coś jeszcze przeoczyłem ?
  • TermopastyTermopasty
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A co na wtórnej? Nic? Pilot masz?
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 25  
    No pilota nie mam - na wtórnej całkowicie głucho.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    CP102S. Musisz coś mieć na wtórnej bo miga dioda. Możliwe że masz włączoną blokadę. Konieczny pilot aby wystartował. Powodzenia.
  • Pomocny post
    Moderator
    kostian napisał:
    Brak jakichkolwiek napięć na stronie wtórnej

Jak brak, jak dioda ci miga.
  • Poziom 25  
    No ciemny chłop ze mnie - jutro załatwię pilota i sprawdzę jeszcze raz napięcia.
    Dzięki na razie za pomoc.
  • Moderator
    kostian napisał:
    No ciemny chłop ze mnie - jutro załatwię pilota i sprawdzę jeszcze raz napięcia.

Pilotem napięcia mierzysz?
  • Poziom 25  
    Pilotem to nie ;) - ale aby ewentualnie blokadę wyłączyć.
    No i pomierzone - oczywiście mieliście rację są napięcia ale zaniżone :
    na 133V jest 80V
    na 12V - jest 5,8V
    na 10V - jest 5,4V
    na 45V - jest 33V
    Po wylutowaniu Q401 i wpięciu żarówki po włączeniu TV, żarówka błyśnie a potem żarzy się leciutko - napięcie na żarówce ok 50V (słychać też leciutkie świerczenie).
    Podmieniać na początek tego STRW 6754?

Dostałem w końcu pilota - po uruchomieniu TV z pilota słychać jak TV rusza, słychać charakterystyczny dźwięk i telewizor się wyłącza .Ale chyba jest winowajca : kopci się I301 (LA7848) więc do wymiany.
    Czy coś jeszcze sprawdzić ?
  • Poziom 25  
    Dzięki Wam dowiedziałem się że pilot jest niezbędny do próby odpalenia tego TV - dziwi mnie tylko dlaczego nie rusza z klawiatury lokalnej , czyżby włączona była ta blokada o której pisaliście ?
    Praktycznie widać to było gołym okiem no i czuć nosem - jutro po pracy podstawię ten układ, oczywiście wymienię kondensatory i zobaczymy jaki będzie efekt.

Układ wymieniony + elektrolity w okolicy - TV dziala.
    Dzięki wszystkim za okazaną pomoc.
    Pozdrowienia.