Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson aculaser c900 zacinanie papieru

lennys 21 Lis 2010 23:03 3305 4
  • #1 21 Lis 2010 23:03
    lennys
    Poziom 13  

Witam przywiozłem dzisiaj drukarkę jak w tytule. Podłączyłem ją i pierwsze dwa wydruki poszły pięknie. Potem same zacięcia. Papier wychodzi z tacki bez problemów potem przez pierwsza rolkę tez bez problemów a jak dojdzie pod takie dwa wałki tam gdzie jest czujnik dalej nie idzie. Dolny wałek wypycha papier i gniecie a te dwa nie wciągają papieru dalej.Wygląda to dziwnie bo uruchomiłem drukarkę z otwartą obudowa i wszystkie wałki się kręcą a papier zatrzymuje się dosłownie na milimetr przed tymi dwoma wałkami. Jak włączę drukowanie i papier się zatnie to otwieram obudowę papier od dołu jest poskładany w harmonijkę i wystarczy że zakręcę palcami tymi wałkami gdzie papier się zatrzymuje i wtedy papier idzie przez te wałki bez problemu. Raz uruchomiłem drukarkę bez tylnej obudowy i papier jak zwykle zatrzymał się tam gdzie zawsze i wtedy szybko dotknąłem papier przed tymi wałkami i papier poszedł dalej. To wygląda tak jak by coś tam blokowało papier ale nic tam nie pa poza małym językiem czujnika ale nie zacina się i bardzo lekko się chowa. Czy ktoś miał już taki problem i może pomóc?

0 4
  • #2 22 Lis 2010 22:34
    Artur2003
    Poziom 18  

To co opisujesz to piec, któryś odrywacz zaczepia o papier
    pewnie sprężynka spadła

0
  • #3 23 Lis 2010 01:31
    lennys
    Poziom 13  

Dziękuję za odpowiedz , nie wiem który element nazywasz piecem ale jeśli chodzi o ten element który się nagrzewa to te wałki gdzie zacina się papier są wcześniej a są to gumowane wałki o średnicy około centymetra . Bardzo proszę o opisanie dokładniej co mam sprawdzić .

0
  • #4 24 Lis 2010 02:22
    lennys
    Poziom 13  

Dzisiaj testowałem ponownie tą drukarkę i jeśli napiszę krótki tekst w notatniku to wydruk idzie tylko drukarka zgniata zakładkę na kartce w taki sposób że kartka jest krótsza o dosłownie 1 centymetr i to się powtarza za każdym takim samym wydrukiem tak samo a jak chce wydrukować pełna stronę tekstu lub zdjęcie to gniecie cała kartkę i nie przepuszcza jej przez rolki prowadzące . Strasznie dziwne zjawisko juz nie wie co sprawdzac

Dodano po 5 [godziny] 37 [minuty]:

Doszedłem dzisiaj co jest powodem tego , papier z tacki jest wyciągany za pomocą wąskiej rolki potem trafia na rolkę prowadzącą ta rolka ukierunkowuje papier do góry i tam dochodzi papier do tych rolek o których już pisałem ća wygląda to tak że jak papier tam dotrze to zatrzymuje się dosłownie na parę sekund i czeka aż toner będzie gotowy na taśmie .I wszystko jest fajnie ale wszystkie rolki powinny się zatrzymać na ten czas ale jedna rolka cały czas się kreci i to jest rolka która ukierunkowuje papier do góry , gdy reszta rolek zatrzyma się ta jedna wypycha papier dalej i powoduje nawiniecie go i zgniecenie . Wymontowałem tą rolke na probe i drukarka robi po jednym wydruku poprawnie . Tylko teraz muszę dojść dlaczego ta rolka się nie zatrzymuje i jak to naprawi

0
  • #5 18 Lip 2013 09:18
    kamil_84
    Poziom 11  

Temat stary ale nie rozwiązany. Proszę o wypowiedzi osób które miały podobny przypadek z tym modelem lub chociaż widziały go na oczy.
    Problem dokładnie taki sam jak kolega opisał, na dodatek mam dwie takie drukarki z tym problemem (jedna leży już od roku).
    Przy wydruku mono drukarka zagina tak jak na zdjęciu, zawsze tak samo, idealnie, równo. Przy kolorze, kartka nie dochodzi do pasa transferu i się harmonijkuje.
    Kartka powinna czekać pod rolką na cykl nakładania toneru na pas, niestety dolna rolka ją wypycha. Przy cyklu mono ten czas jest krótki, dlatego zdąży tylko zagnieść kartkę, a nie zaciąć, jak przy kolorze.
    Rozebrałem drukarkę i dostałem się do mechanizmów tych rolek. Sprawdziłem solenoidy na krótko (zatrzymujące rolki) - były ok. Wyczyściłem czujnik optyczny (wyjąłem z tego ciemnego plastiku i wymyłem). Wymieniłem też czujnik (ten z chorągiewką) - standardowy, wymontowany z jakiegoś HPeka.
    Po złożeniu, drukarka w druku mono zagięła ale w połowie strony dopiero, w kolorze standardowo w harmonijkę i po tym ZACZĘŁA NORMALNIE DRUKOWAĆ.
    Podejrzewam że to i tak może być raczej płyta elektroniki, bo mechanizmy wyglądały w porządku i po złożeniu jeszcze raz zaszalała.
    Nie wiem czy to chwilowe, jak coś się zmieni to dam znać.

Niestety problem powrócił, ciekawe czy ktoś już kiedyś rozwiązał ten problem.

1
  Szukaj w 5mln produktów