Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie kina domowego do TV i tunera

robertunio14 21 Lis 2010 23:16 8242 5
  • #1 21 Lis 2010 23:16
    robertunio14
    Poziom 8  

Witam. Zakupiłem kino domowe Panasonic SC-BT330 i chciałbym je podłączyć do telewizora LCD firmy LG, tak aby współgrało z tunerem Cyfrowego Polsatu.
    Chodzi o to, żeby można było słuchać muzyki itp z kina bez użycia tunera oraz, żeby można było oglądać Cyfrowy Polsat z dźwiękiem z kina domowego.

Jak to wszystko ze sobą podłączyć aby uzyskać najlepszą jakość dźwięku i obrazu??

Telewizor posiada 3 wejścia hdmi, tuner 1 hdmi i component.

0 5
  • Pomocny post
    #2 21 Lis 2010 23:31
    orzelpiotr
    Poziom 34  

Polsat cyfrowy do TV przez HDMI + optycznym do kina. Jedyne co musisz zrobić to wyłączać dźwięk w TV jeśli chcesz słuchać przez kino domowe.

Niestety Polsat praktycznie nie nadaje DD 5.1 tak więc niech cię nie zdziwi jak amplituner pokaże DD 2.0.

0
  • #3 21 Lis 2010 23:51
    robertunio14
    Poziom 8  

Dobrze, a kino domowe do TV trzeba jakoś podłączyć??

Bo jak na razie miałem podłączone tak:

Polsat do Tv przez Euro (słaby odbiór), Polsat do Kina poprzez zwykłe czincze z wyjścia Out w polsacie do Aux w kinie, oraz kablem Hdmi z kina do TV.

Kabel optyczny daje lepszy odbiór tak? Nie miałem nigdy styku z tym kablem.

0
  • #4 22 Lis 2010 08:33
    orzelpiotr
    Poziom 34  

Tv z kinem łączysz tylko w przypadku gdy odbierasz sygnał z anteny (wystarczy chinch stereo) lub w przypadku sygnału dvb-t, wtedy konieczny będzie kolejny kabel optyczny, musisz sprawdzić czy kino ma więcej niż jedno wejście optyczne.

0
  • #5 22 Lis 2010 22:28
    kazikszach
    Poziom 33  

Kino musisz podłączyć do tv kablem HDMI, aby móc z niego oglądać filmy.
    Przy podłączeniu dźwięku z dekodera kablem optycznym do kina jako źródło musisz wybrać optical.

0
  • #6 21 Kwi 2011 00:02
    robertl2
    Poziom 8  

Witam i proszę o pomoc. Kupiłem kino Philips HTS5550, mam tuner hd ariva 100 oraz telewizor panasonic viera. Mam problem z podłączeniem , żeby wszystko działało jak należy, tzn . podłączyłem tuner z telewizorem kablem hdmi, natomiast kino z tunerem kablem euro - euro i jest dźwięk z telewizora , natomiast niema możliwości oglądania dvd, kiedy przełożę wtyczkę euro z tunera do telewizora to można oglądać dvd , a nie ma dźwięku z telewizji. Chodzi mi o to czy jest możliwość połączenia tego tymi dwoma przewodami bez konieczności zmian wtyczek w zależności od tego co się chce oglądać, czy jest konieczność zakupu jakiegoś dodatkowego kabla ? Mój telewizor ma jedno łącze hdmi , 2 euro i audio-video, tuner ma 2 złącza audio, Wyjście cyfrowe optyczne, Wyjście cyfrowe koaksjalne ,RS-232, Component, RJ-45, HDMI, USB 2.0 i jedno scart, natomiast kino - wejście optyczne, wyjście scart, gniazdo hdmi, wejście/wyjście audio, wejście koaksjalne, Kompozytowe wyjście wideo .Bardzo prosze o pomoc.

pozdrawiam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo