Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy laptop: i3, i5, Phenom Quad or Dual Core

dexi 05 Gru 2010 15:37 8807 58
    jacek0503
    Poziom 21  
    A czy Delle sie nie psuja???Oczywiscie pytanie retoryczne.Prosze poczytac na forach o serwisach tam sie dopiero dzieje....Sam miałbym cos do powiedzenia na ten temat ale po co?Szkoda czasu.Czyzby na tym forum było jakies silne stronnictwo Dela?Wszystko teraz jest robione na rok pracy bezawaryjnej no moze dwa lata a potem.....zmiana sprzetu.J
  • TermoPasty.pl
    Jericho24
    Poziom 19  
    siewcu napisał:
    Dobra, to w takim razie dlaczego laptop Della wyprodukowany w tej samej fabryce co pavulon się nie popsuje ? Chociaż jest zrobiony z tych samych części w tej samej fabryce ?
    Moze lepsza jakosc montazu? Zreszta sa modele Della, ktore tez byly krytykowane za glosnosc i przegrzewanie sie. Co do produkcji to mercedes tez w chinach powstaje a kia w czechach czy slowacji ;)

Ogolnie to mozemy albo kierowac sie wlasna intuicja przy kupnie sprzetu, albo statystykami bezawaryjnosci i opiniami innych (choc bardzo czeste so one sprzeczne)
    Aha. W moim Asusie 2 miesiace po kupnie ulamal sie kabel zasilajacy (gniazdko-zasilacz) i popekal kabel wychodzacy z zasilacza do lapka. Oczywiscie serwis powiedzial, ze to wina uzytkownika. Dziwne, bo mam jeszcze starego HP i tam sie nic takiego nie dzieje.

Co do wyboru lapka multimedialnego to zastanowilbym sie jeszcze nad jakims Samsungiem (bardzo dobre opinie) albo Lenovo.

Zreszta jak chcemy kupic lapka to udajemy sie na strone nhl.pl badz notebookreview.com
    krakarak
    Poziom 39  
    jacek0503 napisał:
    Wiemy wszyscy iz wszystkie firmy i te lepsze i te gorsze klepane sa w paru fabrykach w Chinach.Ta sama fabryka te same malutkie raczki tylko co godzina zmiana napisu na klapie.I chocby nie wiem co to byloby za cudo techniki i tak zawsze pod spodem napis made in china prawda?

Jesteś w błędzie z tą wyssaną z palca i nie popartą żadnymi dowodami, swoją teorią. Produkuje się w Chinach, bo ludzie tam pracują za grosze. W Chinach znajdują fabryki choćby Adidasa czy Nike. Lecz jakość tych produktów stoi o niebo wyżej niż popularnych butów czy koszulek po kilkanaście złoty. Bo są wykonane z innych materiałów. Tak samo jest z laptopami. Weź pierwszy z brzegu Acer czy MSi i ponaciskaj tu i ówdzie - mięciutkie. Powyginaj po skosie matrycę - luźne jak placki. Potem tak samo z IBM czy Dellem i zobaczysz różnicę. Plastik plastikowi nie równy. Mówisz, że ceny markowych produktów są zawyżone ? Tak, są zawyżone, bo mają droższe materiały i np, w moim IBM jest matryca o rozdzielczości 1900 x 1200 a laptopach stojących teraz na półkach to 1200 x 800 lub idiotyczne jamnikowate 1366 x 768. W swoim w czasie pracy wyjmę napęd DVD i włożę drugi dysk twardy. Spróbuj to zrobić w innych, tanich. Tak więc na cenę produktu oprócz wypracowanej jakością marki wpływa jakość zastosowanych materiałów i rozwiązań technologicznych.
    jacek0503
    Poziom 21  
    Do Pana krakarak-I o czym tu rozmawiac-materiały lepsze-mozliwe ale co dalej?Co w srodku?Wszystko to samo.Nikt z rozsadnych ludzi nie bedzie na siłe wyginał matryce lub wymieniał napedy bo i po co?Jaki to ma sens.Jak szanowny kolega ma duzo pieniazkow i lubi je wydawac to bardzo prosze.Tylko po to aby miec naklejke jakiejs tam firmy.Kolega mnie chyba nie zrozumiał.Cały dowcip polega na tym iz jaki jest serwis bo nie sztuka kupic Della na tych samych podzespołach co np. Acer lub inna firma-roznica kolosalna w cenie i oczywiscie w niewyginajacej sie matrycy,ale na tym iz jak nas kupujacych traktuje serwis jaki jest dostep do czesci i szybkosc naprawy.Zareczam szanownemu koledze iz ta niewyginajaca sie matryca kiedys sie zepsuje i co wtedy?I naprawde nie wyssałem tego sobie z palca - zareczam.Pozdrawiam.J

Dodano po 4 [minuty]:

Acha.Jeszcze jedno.Zapraszam na fora odnosnie serwisów i poszczegolnych marek-ciekawe wpisy mozna tam spotkac.Naprawde.Polecam.Ciekawa lektora.J
  • TermoPasty.pl
    krakarak
    Poziom 39  
    jacek0503 napisał:
    Do Pana krakarak- I o czym tu rozmawiac - materiały lepsze - mozliwe, ale co dalej? Co w srodku? Wszystko to samo. Nikt z rozsadnych ludzi nie bedzie na siłe wyginał matryce lub wymieniał napedy, bo i po co? Jaki to ma sens. Jak szanowny kolega ma duzo pieniazkow i lubi je wydawac to bardzo prosze.Tylko po to aby miec naklejke jakiejs tam firmy. Kolega mnie chyba nie zrozumiał.

Ja ciebie doskonale rozumiem. Ubolewam, że nie potrafisz ocenić produktu pod względem jego jakości wykonania :| . Z niewiedzy kompletnie wypaczyłeś sens mojej wypowiedzi. Twoja myśl przewodnia to kupować najtańsze produkty, bo są tak dobre jak i te najdroższe. Kupuj trampki a nie Adidasa, kupuj najtańszą pralkę a nie Miele, kup Trabanta bo jest tak dobry jak Mercedes, kup parówkę a nie polędwicę, kup obrączki z tombaku a nie złota, itd. I nie mam tu na myśli cen a jakość wypływającą z jakości użytych materiałów. Nie zamierzam przebić głową muru więc kończę. Wracając do tematu - polecam firmy Dell, Lenovo i Samsung a w środku procesory Intel nowej serii i5, dyski 7200. Odradzam zakup notebooków z matrycą 15,6" oraz 17" - bardzo nieporęczne.
    Pozdrawiam.
    jacek0503
    Poziom 21  
    No coz Szanowny Panie-Mercedes?Nie.Proponuje Aston Martin DB9.Miele?Nie.Wole Bosha.A wracajac do sprawy.Własnie mam nowego samsunga- niestety 17 cali.Coz pech.Ale jakos to przezyje.Pozdrawiam.J.
    siewcu
    Poziom 34  
    jacek0503, proszę Cię, porównaj najpierw sprzęt o którym pisać, bo póki co, po poziomie merytorycznym Twoich wypowiedzi można wywnioskować, że jesteś tylko osobą która chce zwrócić na siebie uwagę. I nie ma zielonego pojęcia na temat na który się wypowiada.
    dexi
    Poziom 29  
    Nie wiem, po co się sprzeczacie. Jeśli się nie chce wydać dużo na laptopa to trzeba iść na kompromis. Marka HP była znana z dobrych laptopów i części. Ostatnio (a przynajmniej przez ostatnie 5 lat) jakość laptopów jest nienajlepsza. Mają dobry sprzęt, ale co z tego, skoro obudowa trzeszczy, przez słabą wentylację wszystkie części się grzeją, itd.

Lenovo zaproponowało mi laptopa za rozsądną cenę i w obudowie, która choć plastikowa, to pokryta gumą, przez co laptop ma niezgorszy wygląd. Jeśli chodzi o części, to są one dobrane perfekcyjnie, laptop się nagrzewa jak żelazko, szybkością bije wszystkie inne laptopy za tę cenę. Na podstawie tego jednego zakupu wyrobiłem sobie zdanie na temat laptopów tej marki. Poleciłbym je każdemu, kto chce mieć tani, dobrze złożony, profesjonalnie wykonany laptop. Na standardowej 6-celowej baterii działa około 4 godziny (a nawet dłużej).

HP miałem przez 4 lata. Kupiłem go za 1600 Dolarów. Czy wykonanie za taką sumę było zadowalające? Otóż nie. Obudowa wyglądała na zrobioną z najtańszych materiałów, słaba wentylacja, cena z kosmosu. Laptop był na zamówienie i dobrałem najlepsze możliwe części dostępne wtedy na rynku. Ale nie byłem zadowolony. Jeden laptop wyrobił we mnie opinię na temat produktów tej marki. Ostatnio się trochę przyłożyli do wykonania proponując metalowe obudowy - ale większość wad nie był pozbawiony. Na standardowej baterii 6-celowej nie potrafił działać dłużej niż godzinę. Gdy dokupiłem 12-celową wysokiej gęstości baterię, to laptop nie działał dłużej niż 3 godziny. A sprzęt, który w niego włożyłem miał być wydajny i energooszczędny. Srodze się zawiodłem.

W międzyczasie miałem MacBook Pro. Nienajlepsze części, ale wykonanie było super. Polubiłem Maca, ale za tę cenę mogłem mieć dwa razy lepszego Lenovo czy HP. Choć wyglądał ładnie, to grzał się niemiłosiernie, nie miał standardowych wyjść (bo przecież Apple musiało iść swoją drogą - odejść od standardów wyznaczanych przez PC), zaliczał epickie zawieszania (z powodu temperatury), karta graficzna co rusz wyświetlała artefakty, a na sam koniec wtyczka do zasilacza (fajna, bo magnetycznie przyczepiana do laptopa) stopiła się podczas ładowania.

Morał: trzeba umieć wypośrodkować. Nie najlepszy jest laptop który kosztuje nie wiadomo ile, ale ważne jest dobre wykonanie i staranie się firmy o swoje dobre imię. HP zaczyna iść na ilość, zaś Apple chce być inny od PC i stwarza konfiguracje, które łatwo się psują. Takie jest moje zdanie i zdanie wielu, którzy korzystali z tych laptopów.
    Jericho24
    Poziom 19  
    krakarak napisał:
    jacek0503 napisał:
    Wiemy wszyscy iz wszystkie firmy i te lepsze i te gorsze klepane sa w paru fabrykach w Chinach.Ta sama fabryka te same malutkie raczki tylko co godzina zmiana napisu na klapie.I chocby nie wiem co to byloby za cudo techniki i tak zawsze pod spodem napis made in china prawda?

Jesteś w błędzie z tą wyssaną z palca i nie popartą żadnymi dowodami, swoją teorią. Produkuje się w Chinach, bo ludzie tam pracują za grosze. W Chinach znajdują fabryki choćby Adidasa czy Nike. Lecz jakość tych produktów stoi o niebo wyżej niż popularnych butów czy koszulek po kilkanaście złoty. Bo są wykonane z innych materiałów. Tak samo jest z laptopami. Weź pierwszy z brzegu Acer czy MSi i ponaciskaj tu i ówdzie - mięciutkie. Powyginaj po skosie matrycę - luźne jak placki. Potem tak samo z IBM czy Dellem i zobaczysz różnicę. Plastik plastikowi nie równy. Mówisz, że ceny markowych produktów są zawyżone ? Tak, są zawyżone, bo mają droższe materiały i np, w moim IBM jest matryca o rozdzielczości 1900 x 1200 a laptopach stojących teraz na półkach to 1200 x 800 lub idiotyczne jamnikowate 1366 x 768. W swoim w czasie pracy wyjmę napęd DVD i włożę drugi dysk twardy. Spróbuj to zrobić w innych, tanich. Tak więc na cenę produktu oprócz wypracowanej jakością marki wpływa jakość zastosowanych materiałów i rozwiązań technologicznych.
    Jestem zdania, ze co firmowe nie koniecznie musi byc dobre. Mialem 100% oryginaly koszulki Adidasa i buty Pumy i niestety jakosc nie byla najlepsza. Aktualnie firmy, ktore kiedys szczycily sie uznaniem, teraz niestety juz gina w tlumie, bo pozostale je dogonily. Baaa, te znane z jakosci i solidnosci nawet sie cofnely w rozwoju (np. HP i Toshiba). Odnosze wrazenie, ze niektore firmy maja nawet dwie sciezki produkcyjne: 1. dla plebsu, 2. dla vipow ;). Kiedys np. na auta firmy Kia czy Hyundai malo kto by spojrzal. A teraz zaczynaja podbikac rynki w niektorych segmentach.

Znajomy 4 lata temu kupil laptopa HP/Compaq 17cali za prawie 7tys zl. W ciagu roku 6 razy odwiedzal serwis. Niestety gwarancja sie w koncu skonczyla, a lapek jak dzialal kiepsko, dziala tak dalej. Zanim cokolwiek kupie czytam, sprawdzam. Czasem sie zdarzy, ze niby zajefajny produkt, dla mnie okazal sie niewypalem i go oddaje.
    Doom
    Poziom 18  
    U mnie w firmie 90% laptopów to HP, ogólnie rzecz biorąc jak ktoś się mnie pyta o markę to powiem szczerze że odradzam mu HP. Mamy różne modele 6230, 6230s, 6730s, paviliony serii dv6, dv9 (których z reszta nie trawie) kilka małych (2230 2320 nie pamiętam dokładnie modelu) no i 3 nowe (nie pamiętam zupełnie modeli). Wszystko ma problemy z chłodzeniem, głośną pracą, jeżeli chodzi o rozłożenie laptopa aby dobrać się do chłodzenia w celu przeczyszczenia... Masakra. Zazwyczaj trzeba ściągać całą obudowę... Osobiście w domu mam 2 dell-e. Chodzą cicho, nie grzeją się prawie w ogóle no i dostęp do wszystkiego jest za jedną klapką którą trzyma jedna śruba, poza tym mają parę fajnych rozwiązań... Miałem też do czynienia z Acerami ale tylko starszymi modelami, mogę powiedzieć tylko tyle że miały słabą obudowę przy zawiasach. Znajomi mają Toshiby, w stosunku cena/jakość są bardzo dobrym wyborem. W miarę tanie i trwałe. W firmie są jeszcze 2 sztuki Sony Vaio, może i stare ale chodzą lepiej od nowych hp... (ostatnio jeden z pracowników dostał w zastępstwie jedną z nowszych sztuk hp, powiedział że nigdy więcej...). Tylko że Vaio to już trochę wyższa półka cenowa...
    markusek
    Poziom 15  
    Potwierdzam zdanie przedmówcy, toshiba jest naprawdę godna polecenia. Sam ją posiadam i te które polecałem znajomym za około 2 - 3 tyś są naprawdę solidnie wykonane, a ich konstrukcja jest przemyślana.

W pracy mam parę Fujitsu - siemens, dwa Asusy i starego gericoma.

Najgorzej oceniam Fujitsu - Siemens .Bardzo źle przemyślana konstrukcja odprowadzenia ciepła, aby przeczyścić wentylator od procka trzeba praktycznie rozebrać cały laptop. Laptop ciągle spowalniał, okazało się że między prockiem a ciepowodem zamiast pasty silikonowej było wsadzone pazłotko. Po jego usunięciu i przesmarowaniu pastą silikonową laptop zaczął normalnie pracować. Rozbudowywałem pamięci, okazało się że totalnie nie akceptowały pamięci Hynixa. I co może świadczyć o złym podejściu do wykonania, zamiast mosiężnych gwintów śruby wkręcone w plastik. Obudowa bardzo miękka i trzeszczy.

Asus - szczebel wyżej niż Fujitsu siemens, akceptował pamięci hynixa, solidniejsza obudowa.

Gericom - laptop który ma już ponad 10 lat i cały czas nadal dobrze służy.

Toshiba - totalne przeciwieństwo Fujitsu siemens, przemyślana konstrukcja, solidna obudowa i chłodzenie. Pamięci hynixa pracowały bez problemu.

Przed zakupem laptopa, wybierałem pomiędzy toshibą i HP. Niestety naczytałem się o awaryjności HP, co między innymi widać po ilości uszkodzonych laptopa na allegro. Dlatego wybrałem Toshibę, która służy mi już 3 lata. Znajomym i klientom polecałem również toshibę, a użytkowane są w różnych warunkach - jak na razie wszystkie pracują.

Oczywiście należy pamiętać, że cena niestety zawyczaj uwarunkowuje jakość. Myślę że kupując nowego laptopa poniżej 1,5 tyś zł należy się liczyć ze średnim wykonaniem.
    siewcu
    Poziom 34  
    G. prawda, nie jest to możliwe. Miałem toshibę, i to nie podstawowy model za 1,5k zł(a z tego co pamiętam 1,5k funtów), sypał się. Kolega kupił tecrę, sypała się. A był warty trochę więcej niż mój. Co nie spotkam się z toshibą, każdy narzeka. A to się grzeje, a to dyski, grafiki, ramy padają... Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd, nie jest to zmarnowanie kilkunastu złotych a nierzadko kilku tysięcy.
    Jericho24
    Poziom 19  
    Teraz w sklepie nie dla idiotow jest niezla promocja na LENOVO 560 Z GRAFA GT 310 i prockiem i5-460M za 2499zl.
    Identyczna konfiguracja w Asusie kosztuje juz 2999zl (wiekszy dysk, ale bez BT).
    markusek
    Poziom 15  
    siewcu napisał:
    G. prawda, nie jest to możliwe. Miałem toshibę, i to nie podstawowy model za 1,5k zł(a z tego co pamiętam 1,5k funtów), sypał się. Kolega kupił tecrę, sypała się. A był warty trochę więcej niż mój. Co nie spotkam się z toshibą, każdy narzeka. A to się grzeje, a to dyski, grafiki, ramy padają... Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd, nie jest to zmarnowanie kilkunastu złotych a nierzadko kilku tysięcy.

siewcu, dlaczego od razu zakładasz że wprowadzam kogoś w błąd. Po porostu ja mam swoje doświadczenia, a ty swoje. Ja akurat mam pozytywne doświadczenia z toshibą. Oczywiście tak jak z innymi sprzętami wiele zależy od tego jak ktoś obchodzi się ze sprzętem i szczęścia.

Dodano po 10 [minuty]:

Jericho24 napisał:
    Teraz w sklepie nie dla idiotow jest niezla promocja na LENOVO 560 Z GRAFA GT 310 i prockiem i5-460M za 2499zl.
    Identyczna konfiguracja w Asusie kosztuje juz 2999zl (wiekszy dysk, ale bez BT).

Kiedyś IBM seria T był naprawdę nieźle wykonany, teraz jest chiński IBM LenoVo, ale nie wiem jak jest wykonany. Myślę że zarówno asus i lenowo będzie ok.
    siewcu
    Poziom 34  
    LenoVo !! Nie ma czegoś takiego jak Lenowo !! Właśnie widać, jakie masz doświadczenia i jak się znasz na komputerach.

Z resztą ciekawe rzeczy tu są, bo Lenovo produkowało laptopy dla IBM, a potem odkupiło od nich prawa do marki... Mam T60 i jest wyprodukowany przez Lenovo.
    markusek
    Poziom 15  
    siewcu napisał:
    LenoVo !! Nie ma czegoś takiego jak Lenowo !! Właśnie widać, jakie masz doświadczenia i jak się znasz na komputerach.

Z resztą ciekawe rzeczy tu są, bo Lenovo produkowało laptopy dla IBM, a potem odkupiło od nich prawa do marki... Mam T60 i jest wyprodukowany przez Lenovo.

Widzę że dość konfliktowy człowiek z ciebie (czepiasz się o literówkę). Gratuluję spostrzegawczości i kultury osobistej.
    siewcu
    Poziom 34  
    Gdyby była to literówka, błąd pojawiłby się raz, a nie 3 razy.

PS. Jak już poprawiasz błędy, to przynajmniej zrób to solidnie.
    PS2. Wyrazy grzecznościowe pisze się z dużej litery, a nie małej.
    markusek
    Poziom 15  
    Czy to ma znaczenie dla merytorycznej dyskusji na temat wyboru i jakości laptopa, że lenovo napisałem z polskiego przez "w" ? Na pewno nie. Szkoda, że z powodu różnicy zdań na temat laptopów toshiby wyszukujesz czy ktoś napisał nazwę firmy przez "v" czy przez "w" i na podstawie tego stwierdzasz "Właśnie widać, jakie masz doświadczenia i jak się znasz na komputerach".

Widzę że w swojej dyskusji najpierw twierdzisz że wprowadzam ludzi w błąd, tylko dla tego że masz inne zdanie na ten temat, a później czepiasz się pisowni firmy lenovo. Sądzę że forum elektroda jest od doradzania i dzielenia się swoim doświadczeniem, a nie prób obrażania innych.
    flashmob
    Poziom 10  
    Nie czytałem całego wątku niestety (nie rozumiem po cholerę ludzie piszą "mam laptopika firmy x i jest zajebiaszczy" ?!).

Pomyśl o zakupie używanego laptopa na allebieda.pl.
    Nowy i tak za rok będzie o 1/2 tańszy niż w momencie zakupu, a na allegro kupisz sprzęt lepszy od tego nowego w tej samej cenie, legalny, nawet z gwarancją i innymi gratisami np.: za 2800zł kupisz Della XPS z dwiema kartami graficznymi GF 8800 gtx SLI.
    Jericho24
    Poziom 19  
    Kto sprzedaje mocnego lapka na gwarancji za połowę ceny? Możliwe, że coś wkurzało sprzedającego ;)
    siewcu
    Poziom 34  
    Może na przykład waga, temperatura, bardzo krótki czas pracy na baterii ?
    krakarak
    Poziom 39  
    siewcu napisał:
    Może na przykład waga, temperatura, bardzo krótki czas pracy na baterii ?

Dobrze ujęte.
    Czasami bardzo się dziwię, że ludzie nie rozumieją tych zależności. Czyli im mocniejszy notebook z kartą graficzną zdolną przetwarzać najnowsze gry w wysokich detalach, tym więcej żre prądu i wydziela ogrom ciepła. A jak to pogodzić z rozmiarami obudowy i jego wagą ? Kupią ciężki, nieporęczny i gorący kloc a potem przychodzi refleksja. Że nie jest to komputer do przenoszenia a zakup nowego akumulatora czy układu chłodzenia to wydatek rzędu kilkuset złoty. Podjęcie decyzji o kupnie laptopa powinien przyświecać jasno sprecyzowany cel - jeśli namiastka komputera stacjonarnego to wypasiony kloc, jeśli mobilność i długa praca na aku to góra 13" i zintegrowana grafika, czasami bez napędu DVD - teraz wszystko można mieć na USB, po co go tachać ze sobą.
    siewcu
    Poziom 34  
    krakarak, jest to komputer przenośny - a to nie jest to samo co notebook/laptop. Fakt, taki mega mocny Dell XPS to na prawdę fajny sprzęt, od biedy godzinę podziała na baterii, daje radę, gdy nie ma się miejsca na komputer stacjonarny a potrzebna jest duża wydajność. No ale coś kosztem czegoś, nie można mieć wszystkiego.
    tols
    Poziom 13  
    Hp wersje biznesowe - żadna rewelacja. Ustawienie kursora - trzeba mieć szczęście, aby nim trafić na zadany punkt. Tylko mysz do konkretnej roboty. Obudowa to badziewie .Wypolerowany plastik wkoło ekranu i pod klawiszami mojego probooka po dwóch miesiącach roboty w fabrykach ygląda jak podłoga. Polakierowane aluminium zmienia się na czyste - butelki areozoli w porównaniu z tym to porównanie jak maluch do Maybacha. Lepiej sprawował się HP omnibook plastikowy z2000 r. Czy są jakieś laptopy dla przemysłu? , chętnie kupię takiego.
    siewcu
    Poziom 34  
    Dla przemysłu to chyba tylko ToughBook. I ewentualnie ThinkPad.
    tols
    Poziom 13  
    Dzięki za podpowiedź. Pomyśę nad tym.
    gonzo24
    Poziom 11  
    Nie warto brać laptopów ze zintegrowaną kartą graficzną typu Intel bo się rozczarujesz. Lepiej dołożyć i mieć coś porządnego.

Możesz rozejrzeć się za czymś z prockiem i5 i kartą ATI 56xxx już mniej niż 3 tys. zł.
    Pomyśl o Asusie - bardzo dobre wyposażenie i serwis.
    Jericho24
    Poziom 19  
    gonzo24 napisał:
    Pomyśl o Asusie - bardzo dobre serwis.
    ;)
    Proponuję poczytać. Ja mam inne zdanie. Jak nie potrafia sobie poradzić z usterką to każą towar oddawać do sprzedawcy.Link
    rozales
    Poziom 24  
    Ja kupiłem ponad pół roku temu Asusa 1201n.
    Na delegacje idealny.W gry na nim nie gram, bo to nawet ciężko na takiej klawiaturze grać.Filmy ful HD śmigają.
    Paru znajomych też ma tej firmy i już kilka lat działają bezawaryjnie.
    O serwisie na szczęście nic nie wiem. Słyszałem tylko, że jest ok.
    Pozdrawiam.