Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

szumy w CB radiu plus oświetlenie

22 Lis 2010 08:27 1125 6
  • Poziom 17  
    Witam,

mam dziwny problem , mam podłączone oświetlenie kabiny /diody i listwę/ pod gniazdo zapalniczki 12v gdzie i CB jest podłączone i strasznie szumi cb jak reszta jest podpięta, jak jest w singlu to działa super.

Czego to wina ?

i jeszcze jedno pytanie gdzie podłączyć przetwornice by była zgodnie z fachem instalatorskim podłączona ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    "Pociągnąć" osobne zasilanie prosto z akumulatora na przetwornice, oraz na CB, dostępne są gniazda zapalniczki, które można "zarobić" do nowej instalacji, pamiętaj o zastosowaniu bezpiecznika na "nowej" instalacji.
  • Poziom 17  
    OK, a mógł byś podpowiedzieć jakie okablowanie i jaki bezpiecznik (najlepiej wskaż na allegro) użyć ?

Chciał bym podprowadzić przewody pod przetwornice ale zasilanie w TIR to 24v to trzeba mieć na uwadze.

Mam do podłączenia lampki i całe oświetlenie wewnętrzne plus dekoder polsatu i tv do tego jakieś inne pierdółki , i na końcu dać przetwornice 24 na 12v i tam wszystko popodpinać czy jak ?
  • Poziom 25  
    Zsumuj maksymalny pobor pradu przez wszystkie urzadzenia ,ktore masz zamiar podlaczyc ,wtedy mozna cokolwiek okreslic .
  • Poziom 17  
    wat tak , nie mama pojęcia ile koło 40 może 50 nie wiem ile radio nawet jak jest na postoji to ma zaniki dziwne szumy i w ogóle.
  • Poziom 16  
    wystarczy 6A i nie kupuj przetwornicy impulsowej do radia i do cb radia reszta czyli lodówka ,tabliczki z imieniem itd.
  • Poziom 17  
    ok kupuję reduktor , przetwornicę 16A i pod to zrobię instalację bo tv dekoder i cb są na 12V więc powinno być spoko