Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elpigaz zamoczony sterownik STELLA naprawa ?

22 Lis 2010 10:09 3598 9
  • Poziom 11  
    ...witam, po ostatnich ulewach instalacja gazowa zaczeła wariować - raz chodzila ok, raz w ogóle nie zświecała sie zadna dioda na przełączniku, potem jak sie juz po jakims czasie przelaczyła się na gaz to chodził na trzech cylindrach...teraz od jakiegos czasu w ogóle nie świeca sie zadne diody na przełaczniku od LPG...posprawdzalem kable i wszystko niby ok, rozebralem wiec sterownik i wyplynęlo z niego kilka kropel wody i ukazal sie taki widok... sprawdzałem miernikiem i do płytki sterownika prąd dochodzi...czy jest mozliwa naprawa tego sterownika ?? na benzynie smiga wszystko jak należy...

Elpigaz zamoczony sterownik STELLA naprawa ? Elpigaz zamoczony sterownik STELLA naprawa ? Elpigaz zamoczony sterownik STELLA naprawa ? Elpigaz zamoczony sterownik STELLA naprawa ?

...na czerwono zaznaczylem miejsca ktore wygladaja podejrzanie dal mnie...

...i jeszcze jedno pytanko, czy przy podlaczeniu tej instalacji jest jakos doprowadzany "+ po stacyjce" ??
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 11  
    Można spróbować coś z nim zrobić.
    Naprawiałem już gorzej wyglądające.Ten źle nie wygląda.
    Ale po wyglądzie to tutaj wiele nie powiem.
    Trzeba dokładniej go sprawdzić zanim wyda się opinię.
    Także jakby co to reszta na P.W. ale dopiero jutro wieczorem.
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 17  
    jest doprowadzony plus od zasilania wtryskiwaczy i wtedy świeci przełącznik.
  • Poziom 11  
    7323824 napisał:
    jest doprowadzony plus od zasilania wtryskiwaczy i wtedy świeci przełącznik.

...czyli + idzie najpierw z aku do sterownika, potem ze sterownika na wtryskiwacze i z listwy na przelcznik dopiero...?? jak najszybciej stwierdzic na 100% ze walniety jest sterownik...??
  • Poziom 34  
    Podmienić na sprawny :) , tak robią gazownicy, nie da się inaczej bez stanowiska do testowania bo jest dużo elementów zewnętrznych , które trzeba odpowiednio symulować.
  • Poziom 11  
    manio123 napisał:
    Podmienić na sprawny :)

...to wiem, ale strasznie ciężko znaleść taki sterownik na podmianę, nie mówiąc już o kupnie używki....nowy kosztuje ok 500-600 pln wiec jednak wolałbym uzywke......
  • Poziom 34  
    Poszukaj na allegro, jest tam firma z Siedlec , która naprawia te sterowniki i sprzedaje używane. Pisząc o sprawdzeniu myślałem raczej o wizycie u gazownika.
  • Poziom 11  
    manio123 napisał:
    Poszukaj na allegro, jest tam firma z Siedlec , która naprawia te sterowniki i sprzedaje używane. Pisząc o sprawdzeniu myślałem raczej o wizycie u gazownika.

...dzwonilem do nich - powiedzieli ze naprawa tego sterownika jest bardzo skomplikowana i kosztowna ze wzgledu na dwuwarstwową płytkę czy cos takiego...koszt ewentualnej naprawy ok 300-400 PLN + wysyłka i nie daja gwarancji ze naprawią...
  • Poziom 22  
    Możesz napisać jaki procesor siedzi na płytce?
  • Poziom 11  
    krzysiek40 napisał:
    Możesz napisać jaki procesor siedzi na płytce?

Elpigaz zamoczony sterownik STELLA naprawa ?